Orģinālais plāns bija visai Karuļu saimei kopā doties uz Bavāriju apmeklējot arī slaveno vāciešu alus festivālu - Oktoberfestu, bet tā kā tas atkrita, tad diezgan spontāni un nejauši tikām pie avio biļetēm uz tuvajiem Austrumiem. Kāpēc ne? Braucam! Read more
  • 798kilometers
  • 1kilometers

Lidosta Rīga

September 13, 2023 in Latvia ⋅ ☁️ 21 °C

Dosimies uz tālāko mūsu austrumu punktu līdz šim - Apvienotie Arābu Emirāti. Lidosim ar tiešo lidojumu no Rīgas ar startu pusnaktī. Šķiet, ka salīdzinoši nesen tikai ir atklāts Rīga - Dubaija tiešais lidojums. Cerams, ka daudz maz izgulējušies rīt plkst. 7.00 varēsim sākt mūsu tuksnešu debesskrāpju izpētes tūri.
    Nekādas vīzas nav nepieciešamas, kā arī Latvijas autovadītāju tiesības arābi atzīst, tāpēc tikai braukšanas vaina. Šoreiz sabiedriskais transports netiks iesaistīts. Visur brauksim paši ar nomas auto, kas cerams, mūs sagaidīts uzreiz Dubaijas starptautiskajā lidostā.
    Saplānota salīdzinoši visaptveroša programma apmeklējot vairākus emirātus. Bija plāns arī iebraukt Omānā tomēr Omānas-Jemenas robežas tuvumā esošo nemieru dēļ nav atļauts ar nomas auto pamest valsti. Reģions uz kuru mēs gribējām doties ir mazs pilnībā AAE ieskauts "pleķītis" pašos pussalas ziemeļos, bet Omānas-Jemenas robeža taisnā līnijā ir vismaz 1000km uz dienvidiem. Nu nekas, citreiz, noteikumi ir noteikumi. Ja nevar, tad nevar.

Dubaijas lidosta

September 14, 2023 in the United Arab Emirates ⋅ ☀️ 34 °C

Lidojums izvērtās diezgan garš. AirBaltic lidmašīnas laikam nav predzētas lidojumiem virs 3-4h. Sēdēšana vēl ok, bet uz miegu iekārtoties nekādi neizdodas. Visu ceļu nogrozījos, nospēlēju spēlītes un palasīju grāmatu. Kopā varbūt kādu 1.5h nogulēju. Madara gan cītīgi visa ceļa garumā imitēja gulēšanu, bet rezultāts līdzīgs manam sniegumam.
    Nolēmām vēl lidostā paēst brokastis, jo tūlīt plānā saņemt no Dollar car rental mūsu braucamo un doties uz Abū Dabī. Es izvēlējos Turku omleti, Madara vēl nesaprot, kas viņa ir tāpēc paņēma to pašu. Auto nomas šeit ļoti demokrātiskās cenās (varbūt tāpēc, ka septembris nav gluži tūrisma sezona?). Auto noma par 8 dienām ar pilnu apdrošināšanu 190eur.
    Mašīnas saņemšana lidostā arī ļoti ērta un operatīva. Burtiski 200m no termināla izejas durvīm jau gaida mūsu MG ZS mazais džipiņš. Ceļojumā bija plānoti arī 2-3 nelieli pārgājieni, tomēr izejot pa lidostas durvīm, kad pirmā fēna (vēja) +40 grādu brāzma atsitās mūsu sejā, uzreiz bija skaidrs, ka nekādi pārgājieni nebūs, jo ilgstoši ārā uzturēties nebūs iespējams. Kur nu vēl nodarboties ar fiziskām aktivitātēm.

Sheikh Zayed Grand Mosque

September 14, 2023 in the United Arab Emirates ⋅ ☀️ 39 °C

Ceļš no lidostas uz Abū Dabī pagāja ļoti raiti. Un tam ir arī iemesls! Ceļu infrastruktūra ir episka. Satiksme ļoti intensīva, bet to izretina šoseja, kura brīžiem ir 8(!!!) joslu katrā virzienā plata, uz kuras atļauts braukt līdz 140km/h. Mums piešķirtais MG džipiņš līdz tādam ātrumam gan ieskrienas tikai ar pamatīgām grūtībām.
    Pēc aptuveni 1.5h brauciena esam klāt pirmajā objektā - Sheikh Zayed lielā mošeja.
    Jau no iebraukšanas teritorijā organizētība augstā līmenī. Tiek norādīts, kur novietot auto, uzreiz no stāvvietas mūs savāc busiņš, kas aizved līdz mošejas ieejai, kura ved uz pagrabstāvu. Pie ieejas atrodas neliels tirdzniecības centrs zem zemes līmeņa, kur iespējams paēst un iegādāties arābu nacionālos apģērbus. Tas galvenokārt, lai nesagatavojošies tūristi varētu doties uz mošeju, jo šeit diezgan stingri noteiktumi kā jāģērbjas. Īpaši sievietēm. Mēs esam laicīgi jau sagatavojušies. Manāmi tiek domāts par to, lai iespējami maz pavadītu laiku ārpusē.
    Mošeja absolūti milzīga. 12ha teritorijā, 2007.g pabeigta būvniecība. Viss no balti spīdīga marmora plāksnēm. Centrālā iekšpagalma grīdas plāksnes ir tik žilbinoši baltas, gluži kā zobi zobu pastas Colgate reklāmā. Grūti aprakstīt cik iespaidīgi tas izskatās. Turklāt šobrīd šis esot lielākais marmora iekšpagalms pasaulē. Bildējam visu, visur uz bez apstājās. Vēlāk būs daudz revidējamā materiāla. Un mošeja ir tikai mūsu pirmais apskates objekts nedēļu garajā ceļojumā.
    Ejamais maršruts cītīgi salikts tā, ka gribēdams neapmaldīsies. Pats šeihs (Zayed bin Sultan Al Nahyan) kā izrādās nemaz nesagaidīja pabeigtu savu šedevru. 2004.g. viņš nomira 86 gadu vecumā un tika apglabāts šeit mošejas iekšpagalmā. Pati mošeja pabeigta 2007. gadā pēc 11. gadu ilgas būvniecības. Šobrīd ar 82 kupoliem tā ir 3. lielākā mošeja pasaulē. Centrālais kupols sasniedz iespaidīgus 32.2m diametrā un 85m augstumā.
    Lielajā hallē milzīgas stikla lustras, kas karājas virs pasaulē lielākā paklāja. Tas ir vairāk nekā 5000m2 liels un tas esot izmaksājis 8milj. € . Ekskursija iespaidīga, kopā aizņēma ap 40-50min. Atkarībā no tā cik pats ātri vai lēni vēlies doties cauri telpām un pagalmiem.
    Tā kā ieeja ir bez maksas tad iespējams rīt brauksim vēlreiz pa tumsu. Būs pavisam cits skats. Arī mūsu viesnīca atrodas 10 minūšu brauciena attālumā, tāpēc laikam būtu muļķīgi neizmantot tādu iespēju.

Millenium Al Rawdah hotel

September 14, 2023 in the United Arab Emirates ⋅ ☀️ 37 °C

Paliekam Millenium Al Rawdah hotel. Skaitās 5 zvaigžnu viesnīca, bet te šķiet tās zvaigznes mētā apkārt pa labi, pa kreisi, tāpēc nešķiet, ka tām baigi var uzticēties. Lobijs liels, plašs un zolīds. Kamēr recepcijā kārto mūsu numuriņa papīrus, kāds arābs saceļ baigo traci par to, ka viņam tik ilgi atslēga esot jāgaida. Par divām naktīm samaksājām ~120€. Numuriņš varbūt nav pirmā svaiguma, bet ir ok. Milzīga vannas istaba, ir arī dīvāniņš un terase uz kuras gan netiekam. Tiesa diez vai ar āra +40 grādiem baigi sēdētu uz terases saulē. Šobrīd vajag nedaudz restartu pēc negulētās nakts un tad dosimies uz pilsētu vakara cēlienā.
    Pasteidzoties notikumiem pa priekšu, rītdienas laikā izmēģinājām arī viesnīcas piedāvāto baseinu. Pievakarē kad vairs saule tā necepina, bet karsts jau tāpat. Baseins tā viegli veldzējošs, pie šāda karstuma varētu gribēties vēsāku ūdeni, bet patīkami tāpat. Pāri terases margām tālumā redzama lielā šeiha mošeja. Vietējie (nu ok, nezinu vai vietējie, bet citi viesnīcas viesi) visi arī baseinā peldas ar drēbēm. Esam gandrīz vienīgie ''plikie''. Bet neviens it kā šķībi uz mums neskatās.

Etihad Towers

September 14, 2023 in the United Arab Emirates ⋅ 🌙 34 °C

Izrādās, ka Abu Dabi ir liela pilsēta! No viesnīcas līdz centram gandrīz 20km un jābrauc ~30min. Kartē skatoties kaut kā neradās tāda sajūta. Tas laikam tāpēc, ka lielākā daļa pilsētas plānojuma ir ļoti lineāra un regulāra, tādējādi radot tādu optisko ilūziju. Noparkojamies netālu no Etihad Towers, jeb plašākai pasaulei pazīstami torņi, kur Fast&Furious filmā Doms ar Braienu starp 3 debesskrāpjiem izleca ar nozagto Lykan HyperSport mašīnu. Šodien viegla migliņa tāpēc panorāmas varbūt nav tās izcilākās, bet kopumā gana skaidri saskatāmas iespaidīgās būves. Komplekss sastāv no 5 debesskrāpjiem augstumā no 218 līdz 305m. Abū Dabī ir salīdzinoši maz debesskrāpju, tāpēc šīs ēkas īpaši izceļas. Tas, protams, ir relatīvi - ar ko salīdzini. Salīdzinot ar Rīgu ļoti daudz augstceltnes, salīdzini ar kaimiņu Dubaiju - vairs tik daudz nemaz neliekas.
    Pat vakarā āra temperatūra aizvien ir +35 tāpēc nekādas garās pastaigas nebūs. 20min laikā satikām vienu tūristu. Pārējie 4 bija vietējie darbinieki, kas ar lupatiņu tīrīja baltās marmora plāksnes The Founder’s Memorial parkā. Izskatās, ka nākamās dienas tā arī plānosim. Līdz 30min pastaiga, tad atjaunošanās kondicionētā auto, viesnīcā vai kādā veikalā.
    Pirms došanās atpakaļ uz viesnīcu iebraucam Marina Mall lielveikalā. Visi iespējamie veikali un pa vidu vēl Mercedes Benz salons, ja nu sagribas nopirkt pa ceļam kādu G-klases džipu, kuri šeit ir ļoti populāri. Pārtikas veikalā atrodam arī Rīgas šprotes! Arābiem ir viss.

UAE Presidental palace - Qasr Al Watan

September 15, 2023 in the United Arab Emirates ⋅ ☀️ 36 °C

Aptuveni 25min laikā braucot uz 100km/h pa pilsētu esam klāt šodienas galvenajā objektā - Apvienoto Arābu Emirātu prezidenta oficiālo pieņemšanu pilī. Tā jau diezgan forši, ka cauri pilsētai iet liels plats ceļš pa kuru drīkst tik ātri braukt. Tādā veidā diezgan operatīvi var izskriet cauri un tikt, kur nepieciešams. Pirmkārt, esam nedaudz pārsteigti, ka AAE ir prezidents. Likās, ka šeihs ir augstākās pakāpes ''apzīmējums''. Bet nu ko tad mēs zinām...
    Jau pirms iebraukšanas teritorijā pēdējais aplis uz ielas izklāts ar spīdīgām marmora flīzēm. Ieeja pilī 65 dirhami un uzreiz aiz kases mūs savāc kondicionēts busiņš, kas aizved uz milzīgās pils ieeju. Starp citu publiskam apmeklējumam pils pieejama tikai no 2019. gada. Durvju izmērs varētu konkurēt ar Florences katedrāli. Dodamies iekšā, jo ārā ārkārtīgi karsts.
    Kas par greznību un varenību mūsu priekšā uzreiz kā paveras durvis. Grūti to ietērpt vārdos un arī ietilpināt bildēs. Ar visu 0.5x kameru tas skats īsti neielien kadros.
    Spēj tikai nobrīnīties par šo varenību un to, ka mūsdienās vēl aizvien tādas būves tiek celtas. Arābu nafta to ļauj realizēt.
    Izejam visas iespējamās telpas. Bibliotēka - House of Knowledge, kur dokumentēta emirātu izcelsme un attīstība, sanāksmju telpa, ēdināšanas zāle, svarīgu lēmumu pieņemšanas zāle - Spirit of Collaboration un protams centrālais 37m diametrā kupols.
    Ļoti atgādina Spānijā, Andalūzijā redzētās mega katedrāles, tikai šeit nav 1000 gadu ''vēstures smakas'' un ir moderni risinājumi, jo pils būvniecība pabeigta tikai 2017. gadā. Bet ne par kapeiku mazāk iespaidīgi! Stunda paskrien nemanot, vēl pirms braukšanas atpakaļ apēdam katrs pa mazajam Häagen-Dazs saldējumam. Tas gan bija pārsaldēts un negaršoja pārāk labi.

Abū Dabī pludmale

September 15, 2023 in the United Arab Emirates ⋅ ☀️ 36 °C

Lai arī lielas cerības nav ko likt uz atvēsinošu peldi, tomēr gribas atzīmēties Persijas līcī. Principā Corniche beach ir diezgan slavena atpūtnieku vidū, tiesa ar piebildi - tūristu sezonā. Šobrīd ārā ir +40 (ēnā) ar “feels like” +63. Grūti spriest kā ārpus pirts varētu justies +63, bet ir ellīgi karsts un ticam, kā šādi tas arī varētu būt.
    Tikuši līdz Abū Dabī pludmalei jāsecina, ka pirmo reizi esmu jūrā no kuras ir jāiet ārā, lai atvēsinātos. Gluži kā karstā vannā. Cilvēki nav pārāk daudz, respektīvi bez mums ir tikai divi glābēji, viena sieviete, cits džeks un 4 vietējie (es gan minētu viesstrādnieki). Minētā sieviete, pat sauļojas, bet viņa ir vienīgā, kas nodarbojas ar tik ekstrēmām darbībām. Pēc nelielas padegšanas saulē un saslapināšanās ārkārtīgi sāļajā Persijas līcī domājam, ka jādodas meklēt vēsumu kondicioniera izskatā.
    Aizbraucām vēl pāri līcītim uz tādu kā molu/pussalu, kur ir milzīgs AAE karogs ar skatu uz Corniche street promenādi. Debesskrāpji gan arī šodien slēpjas vieglā migliņā.
    Kā izradījās šodien bija vaļā arī Herritage village, kur atrodas vēsturiskas ēkas, ar vietējiem ražotājiem un viņu produktiem. Google maps, gan nepārprotami vēstīja, ka šodien esot slēgts. Es tiku pie arābu vīriešiem tik raksturīgās baltās kandoras par šķietami nieka 130 dirhamiem. Rīt brauciens uz tuksnesi - iemēģināsim efektivitāti!
    Atceļā iebraucām lielveikalā. Pēc tam izveidojas interesanta situācija. Ejam uz parkingu. Iepriekš iegaumētā C-D/12 vieta. Mašīnas nav. Izstaigājām krustām šķērsām to stāvvietu. Kā nevar atrast, tā nevar atrast. Pēc kādām 30min pienāk viens no “kārvašeriem” (visās auto stāvvietās ir džeks, kas par 20 AED ir gatavs nomazgāt tavu mašīnu) prasa, kas i? Es saku, ka nevaru atrast savu mašīnu, šis rāda ar pirkstu, lai pamēģina otro stāvu. Otro pazemes stāvu parkingam. Te tāds arī ir? Tiešām, izrādās, ka esam noparkojušies šajā pašā stāvlaukumā, bet citā stāvā. Es jau sāku domāt, vai tiešām varētu būt, ka mūsu mašīnu nozaga? Tad mums jābūt neveiksmīgākajiem cilvēkiem uz zemes virsmas, pilsētā ar faktiski 0% noziedzību pamanītos pazaudēt mašīnu. Viss ok, braucam tālāk.

Sheikh Zayed Grand Mosque vakara cēliens

September 15, 2023 in the United Arab Emirates ⋅ 🌙 34 °C

No viesnīcas līdz mošejai nieka 10min brauciens. Šoreiz jau kā priekšnieki visu zinam un pārliecinoši ejam. Nevienam arī nerodas jautājums uz kurieni mēs dodamies. Pēc dažām minūtēm jau esam atkal mošejas milzīgo vārtu priekšpusē, jo cilvēku ir maz un rindas nav vispār. Šoreiz vakara tumsas nokrāsās mošejas visi kupoli izgaismoti zilos toņos. Lielā iekšpagalma marmora flīzes tumsā atspīd kā gluda ūdens virsma radot interesantas optiskās ilūzijas. Šoreiz izdodas arī tikt pie kopbildes. Es iemēģinu arī savu jauno kandoru. Der labi, bet tumsā tā nedod lielu efektu. Īstais tests rīt saulē.
    Pie ieejas lūgšanu zālē, kur tiek pārbaudītas biļetes apsargs nobrīnās, ka esam no Latvijas. Ļoti reti šeit esot tūristi no Latvijas. Prieks, ka viņš uzreiz zin mūsu valsti, kas platībā ir mazāka nekā viens pats Abū Dabī emirāts. Man gan liekas, ka pēdējo pāris gadu laikā AAE ir gana populārs gala mērķis Latvijas ceļotāju vidū.

Hatta Dam

September 16, 2023 in the United Arab Emirates ⋅ ☀️ 35 °C

Šodien laižam uz nākamo pilsētu - Hatta. Aptuveni 250km jeb ~2.5h attālumā. Visa brauciena garumā IZCILS ceļš. Gandrīz nevienu brīdi nebija mazāk par 3 joslām abos virzienos. Un galvenais, ka diezgan tukši un brīvi no satiksmes. Lielāko ceļa daļu atļauts braukt uz 140km/h tomēr mums braucamais tik ātri neskrien. Līdz ar to varam nesatraukties par ātruma pārsniegšanu. Interesanti, ka ar visu to, ka atļautais braukšanas ātrums ir gana liels, tāpat ātruma radari ir burtiski ik pēc dažiem km. Laikam jau tam ir iemesls.
    Gar ceļmalām redzējām diezgan daudz savvaļas kamieļus. Interesanti, ko tas kamielis šeit ēd, ja 99% no redzesloka aizņem smiltis? Smieklīgi izskatās kā vietējie tos kamieļus pārvadā arī piekabēs. Jāpiebilst gan, ka tas dzīvnieks galīgi neliekas traucēts tajā kastē.
    Aptuveni izbraucot 50km no lielajām pilsētām sāk pavērties tādi šķietami ikdienas skati ceļmalās. Vietējie piekabēs ved kamieļus, milzīgi infrastruktūras mezgli, nelieli ciemiņi utt. Godīgi sakot šīs bija arī starp maniem "must-see" punktiem šeit AAE. Ar laiku visas lielpilsētas kļūst ļoti līdzīgas, bet mazie ciemiņi vienmēr ir īsti un unikāli, tāpēc es gribēju arī izbraukt ārpus lielās Dubaijas un Abu Dabi.
    Šoseja ir burtiski izgrebta starp klinšaini smilšainajiem pauguriem, kas parādās tuvojoties Hattai. Nogāzes pamatīgi pastiprinātas, nekas nav atstāts nejaušībai. Arābi par visu padomājuši. Pat nobraucienos ir tāds kā tramplīns, pretkalns, kur pēc mūsu minējuma jābrauc/jāripinās ja bremzes pārkarst un pārstāj darboties. Tad vismaz apstāsies ceļmalā, nevis attapsies kādā no daudzajām aizām tepat uzreiz sāniņā, kur beidzas brauktuve.
    Hattas dambja apakšā masīvi būvdarbi. Šķiet, ka top hidroelektrostacija. Pa 120 AED iznomājam divvietīgo kajaku ar kuru paairēties karjerā. Šeit Hattā ir nedaudz vēsāks, kā lielpilsētās, bet tā laikam ir vienmēr. Ar “vēsāks” es domāju +35 ierasto +45 vietā.
    Ja ir iespēja izbraukt ar kajakiem, tad mēs to parasti izmantojam. Šeit Hatta karjerā skati bija interesanti, bet droši vien nekvalificējas kā elpu aizraujoši. Ja ir dažas stundas ko nosist tad ir ok izvēle, tomēr ja laikapstākļi atļauj manuprāt labāka izvēle kā uzsūkt vietējo dabu un skatus būtu iet pārgājienā. Piemēram uz lielajiem Hatta burtiem piepilsētas kalnā.

Hatta Fort Hotel

September 16, 2023 in the United Arab Emirates ⋅ ☀️ 35 °C

Šī ceļojuma dārgākā viesnīca. Hatta Fort Hotel. 170€ par nakti. Pavisam nedaudz ārpus pilsētas atsevišķa teritorija pakalnu piekājē ar skatu uz baltajiem pilsētas nosaukuma burtiem “HATTA”. Starpcitu ar Ginesa rekordu atzīti, kā lielākie nosaukuma burti pasaulē stiepjoties 19.3m augstumā pārspējot pasaulslavenos Holivudas burtus.
    Dzīvojam nelielā bungalo tipa rindu mājiņā. Ļoti omulīga istabiņa un terase ar tādu temperatūru, kuru pat var izturēt. Viesnīca piedāvā daudz izklaides, apskatījām mazās stirnas, kazas, pāvus un pabarojām bruņurupučus.
    Pēc nelielas atpūtas savā mājiņā ejam padzīvoties pie baseina. Faktiski viss baseins mums. No sākuma vēl divi pārīši zvilnē uz ļežakiem un papeldas, bet drīz vien abi pazūd un esam tikai mēs. Un uzraugošais glābējs ja nu sākam slīkt 1.5m dziļajā baseinā. Bāriņi un kafejnīcas gan galīgi izmirušas. Biju cerējis tikt pie kāda arābu valstīs aizliegtā dzēriena, jo pa dienu redzēju, ka šeit tādus dod. Bet nu neko. Iztiksim.