Thajsko 2019 - 2020

• 6vídeos
  • 18,7kquilômetros
  • 16,7kquilômetros
  • Dia 9

Extra vianočná súťaž o vecnú cenu

24 de dezembro de 2019, Tailândia ⋅ ⛅ 27 °C

Dnes sú Vianoce a to je čas na jednoduchú no skôr tipovaciu súťaž.

Cez noc nám na pláži vyrástol vianočný stromček (kuknite dole na obrázok) keďže je to pieskovy vianočný stromček má v sebe aj domorodých obyvateľov "mini račikov"

Otázka znie: koľko račikov žije v našom stromčeku?

Najpresnejšia a najrýchlejšia odpoveď vyhráva alebo žeby nie😁.

Vydnotenie súťaže za účasti notára sa bude konať o 21:00 thajského času čo je u vás 15:00.

Prajem príjemné vianočné typovanie.

VYHODNOTENIE súťaže 😜

V našom stromčeku býva 5 račikov viď foto 2

takže ako ináč zase vyhrala 💥DANKA💥

Musím začať rozmýšľať nad cenou🤔🤔🤔

• Dia 9

Štedrý deň je v Thajsku deň ako každý in

24 de dezembro de 2019, Tailândia ⋅ ⛅ 31 °C

Môžete robiť čo chcete, ale tú atmosféru ako doma to mať nebude. A kto nedokáže mať vianoce bez tej atmosféry, tak pre neho dovolenka na vianoce v exotike 🏖🏝 naozaj nie je.

Ráno ma prebudí pracovný email, ktorý ma dosť vydesí a v najhoršej situácii môže vyústiť do môjho okamžitého návratu ✈️na Slovensko. Nebudem to ďalej rozpisovať, ale netrpezlivo čakám na informáciu, či je potrebná moja fyzická prítomnosť pri podpise alebo nie. Nakoniec o niekoľko hodín neskôr zisťujem, že sa to dá vyriešiť aj bez mojej prítomnosti. Našťastie.

Na našej pláži sú relatívne veľké vlny 🌊 a tak sa veľmi nekúpeme.

Cez obed vyrážame do miestnej dediny a kupujeme nejaké šaty, suveníry a ovocie. Poobede ideme cestou do resortu a zastavíme sa v reštaurácii niečo zjesť. Neskutočne dlho čakáme na jedlo. Keď nám ho konečne donesú tak sa najeme, ale Maji a Peťke veľmi nechutí. Pre Peťku tam boli príliš veľa cibule. Každé jedlo si predstavujú totiž inak. Obrázky sú len ilustračné a ešte nikdy sa nestalo, že by obrázok zodpovedal realite.

Neskôr Maja zahlási, že myslela, že pôjdeme na nejaku spoločnú večeru. Akože štedrú večeru. Doteraz veľmi netuším ako to malo podľa nej vyzerať, lebo kapustnicu a šalát s rybou som zabudol doma. Ja som vedel že mi niečo chýba keď som odchádzal z domu.

Ako som písal na začiatku, ak chcete na ostrove, kde každý rezort vyzerá skoro rovnako mať štedrý deň ako doma, žiaľ nedá sa to. Na oplátku sú v ponuke iné benefity ako napríklad kúpanie v mori a stabilná teplota cca 30 stupňov.

Deň sme zakončili sladkým dezertom v podobe vyprážaného banánu so zmrzlinou a šľahačkou a vyprážaného ananásu. Peťka si dala mango so zmrzlinou. Ja, keďže viem, že miestne zákusky z ďaleka nedosahujú slovenských kvalít som si dal 🍗chicken s cesnakom a peprom.

Tento deň nebol dnes naozaj ničím výnimočný. Nikto žiaden úraz a na tomto ostrove ani nie sú nejaké extra atrakcie.

Tomco

• Dia 10

Prvý deň vianočný na Ko Jum

25 de dezembro de 2019, Tailândia ⋅ ⛅ 32 °C

Prvý deň vianočný začíname zdravými raňajkami.
    Po dohode odchádzame sa rozlúčiť s Bilanom keďže už dnes o 14:00 musíme vrátiť motorky.
    Dorazíme k jeho baru a Bilana nikde kto by to bol povedal Bilan sa včera opil 🍺 a tak spinká nevadí počkáme. Schladíme sa v 30° mori poležíme Tomčo napíše vianočný príspevok až kým sa náš kamarát nezobudí.
    Mája vychádza z luxusného WC keď tu na ňu niekto kričí "Hallo Maja" šak to náš kamarát.
    Dáme spoločne foto a prezrádza nám že večer majú akciu za 100BAT môžeš jesť koľko chceš čo nás veľmi nepoteší keďže musíme vrátiť motorky.
    Ale to nevadí hovorí Bilan nemá problém po nás poslať taxík.

Po príchode do nášho rezortu nás víta cca 30 živých opíc🙈🙉🙊. Nasleduje oddych ktorý každý z nás využíva postojom Maja si išla ľahnúť Ja ležím v sieti na terase Peťa pozerá vedľa mňa rozprávku a Tomčo si išiel tiež ľahnúť.

Večer strávime v blízkej reštaurácii a po odchode Maji a Peti ideme s Tomčom ešte na jedno pivko do Fu baru.

• Dia 11

Druhý deň vianočný - presun Ko Lanta

26 de dezembro de 2019, Tailândia ⋅ ⛅ 26 °C

Ráno vstávame niečo pred 8:00 a chystáme sa na odchod z takmer vybyvanej chatky. Vonku nás už čaká asi miliarda opíc 🙈.
    Na ceste čakáme na náš odvoz na mólo ktorý príde už pred dohodnutým časom .
    Nastupujeme a podľa nás plne vyťažený vyrážame smer mólo keď tu zrazu zastavujeme a cúvame a nakladame ďalších cestovateľov.
    Plavba loďou bola pre nemenovaných nezabudnuteľným zážitkom.
    Pristavame na Ko Lante kde Maja má v pláne využiť prístavné WC z ktorého vychádza trošku zhrozená🤪.
    Nasleduje cesta pickapom k nášmu hotelu "idze jak z hnojom" konečne dochádzanie k nášmu ubytovaniu asi 10m od pláže jednoducho nádhera.
    Moje nadšenie z ubytovania Maja nezdieľa - nechápem prečo. S Tomčom si požičiavanie motorky a vyrážame hľadať zmenáreň keďže už nemáme s čím zaplatiť ubytovanie.

PS. Už aj ja mám soplík 😥😥😥

• Dia 11

Ko Lanta prvý deň

26 de dezembro de 2019, Tailândia ⋅ 🌙 27 °C

Po ubytovaní a vykúpani v mori prenajmeme motorky a vyrazíme do mesta kde navštevujeme mnoho obchodov a vo večerných hodinách sa vraciame do našich útulných chatiek.
    Pred uložením sa do našich útulných posteliach ešte posedime na terase a snažíme si naplánovať koniec našej výpravy no nedarí sa.Leia mais

• Dia 12

Prvá noc a deň na Ko Lante

27 de dezembro de 2019, Tailândia ⋅ ⛅ 26 °C

Je 5:00 a ja sa budím na nejaké "aaaalaaachchch a ja neviem čo ešte" to bude asi ranná modlitba miestnych moslimov ešte že to o 5 minút skončilo a môžem ďalej spinkať.

Je 8:00 a ja už nevládzem ležať v posteli tak sa presunieme na terasu do siete a snažím sa niečo napísať.
    Bola to naša prvá noc s Tomčom pod jednou moskytierou ktorú sme bez ujmy na zdraví prežili.
    To sa možno nedá povedať o druhej polovici výpravy ktorá vo vedľajšej chatke zatiaľ pravdepodobné sladko spinká ak ich v noci nezjedli gekoni ktorých sa veľmi boja - nechápem prečo.

Na dnes máme dohodnuté a aj zaplatene že ideme na kurz varenia čo Tomčo ráno ešte preveruje a zisťuje že niekde sa stala chyba
    kurz varenia máme dohodnutý v jednej firme a zaplatili sme druhej firme
    Škoda že na to prišiel takto sme prišli o mnoho ďalších zážitkov 😃😃😃.

Mája žije ale nekomunikuje 🙊🙊🙊

Je očarená svojou chatkou natoľko že radšej nespala a kochala sa😮😮😮😮.

Namiesto varenia sme sa vyberáme pozrieť tigriu jaskyňu
    sadáme na motorky a ideme cca 11km po spevnenej aj nespevnenej ceste až dorazíme k domčeku kde zaplatíme za vstup a ďalej kráčame peši lesom že vraj to bude trvať pol hodiny
    Presne po pol hodine prichádzame k jaskyni z čoho je Tomčo rozčarovaný ako to tetka mohla tak presne vedieť. Trochu to preskúmame a vraciame sa späť do našich útulných chatiek.

Večer sme už hladný tak vyrážame do reštaurácie ktorú som vybral ja a objednávanie si rybu podobnú tuniakovi + jednu chicken bagetu.
    Ryba sa im podarí a Maja ocení aj veľké pekné a čisté WC ešte zájdeme na trh kde doplníme žalúdky a ideme domov kde posedime na terase zahráme karty a pravdepodobné pôjdeme spinkať.

Upresnenie ubytovanie

28 de dezembro de 2019, Tailândia ⋅ ☀️ 27 °C

Davám foto pre predstavu ako žijeme a aké máme podmienky. Žltá zapáchajúca voda všade (podľa Ňaňa minerálna), Tomčo už celý doštípaný (sám nevie od čoho a asi komáre to nie sú),odpor ísť vôbec do sprchy a matrac je tvrdý ako keby sme spali na doskách.Tých pár čo dal ŇAŇO je fakt ilustračných.Leia mais

Deň D - ideme variť

28 de dezembro de 2019, Tailândia ⋅ ☀️ 30 °C

Dnes vstávame s pocitom že sa niečo nové naučíme a to variť thajské jedlá.
    10:00 vyrážame s Tomčom na druhú stranu ostrova kde sa nachádza cooking with mon.
    Zišlo sa nás tu 10 ľudí z toho traja česi dvaja poliaci jedna nemka ostatných neviem.
    Začíname jedlom Pad Thai ktoré sa nám podarí len ja to preženiem s chilli.
    Nasleduje Khao Soi ktorého recept tajné upravím a to tak že nepridám jednu ingredienciu nakoľko je odporné smradľavá. Ochutnávam 🤔 celkom v pohode no dojesť som to nezvládol.
    Pokračujeme polievkou Tom Ka rovnako ako v predchádzajúcom prípade upravujem recept a tiež ju nedojedam už som takmer plný.
    A nakoniec dezert Sticky Rice and Mango to bolo najlepšie čo sme "varili"

Ďalšie foto z varenia

28 de dezembro de 2019, Tailândia ⋅ ☀️ 30 °C
  • Dia 14

Ko Lanta

29 de dezembro de 2019, Tailândia ⋅ ☀️ 30 °C

Po včerajšom varení som bol dva krát na záchod a dnes sa mi nachce jesť asi sme sa včera prejedli.

Prišiel čas naučiť Maju jazdiť na motorke je horor keď točí z volantom tak zároveň pridáva plyn celé zle
    snažíme sa s Tomčom prísť nato kde robí Maja chybu 🤔 - chyba je že Maja vie robiť viac veci naraz
    Mája to vzdáva a ideme domov

Večer som spravil terasovu párty a to tak že som kúpil Makado čipsy a párty balenie piva 4x Chang classic - riadne sme to roztočili 😎🍺🍺🍺🍺

Noc bola asi ako každá iná najprv boj s komárom a potom celú noc prehadzovanie sa - to sa nedá povedať o vedľajšej chatke kde sa všetci vyspali do ružová.
    Dnes ráno sadáme na motorky a ideme do mesta ešte poslednýkrát využiť motorky keďže dnes ich musíme vrátiť zároveň urobí Maja poslednú skúšobnú jazdu a vyrážame ja Peťa Tomčo na jednej a Maja na druhej motorke. Cestou sme sa zastavili v rôznych obchodoch kde som odfotil aj zaujímavé vajíčka kto vie akej farby sú vo vnútri.
    Na moje prekvapenie prichádzame do nášho rezortu bez ujmy na zdraví a Maja môže dostať svoj prvy thajský vodičský😆😆😆

Dnes nám vedľa našej chatky vyrástol krásny modrý bazén takej veľkosti že sa doň zmestí aj bager.
    Maja spinká a ten zvyšok hraje karty keď tu Tomčo navrhne poďme hrať o peniaze ja a Peťa sme za. No kto vyhral to už bude súťažná otázka.

Večer ešte dame Beach Walking cestou sa zastavíme vo vedľajšej reštaurácie na Baracudu a nakoniec skončíme na našej terase kde podojedame a podopijame naše zásoby
    ešte pobaliť lebo zajtra sa presúvame na ostrov Ko Mook