traveled in 2 countries Read more

Sa zakašnjenjem - hola Bogotá

February 23 in Colombia ⋅ ☁️ 19 °C

Sa autom sam otišla iz Salenta do aerodroma u Pereiri. Letim za Bogotu, glavni grad Kolumbije i od tam idem dalje za selo "Villa de Leyva". Jer se veli da je Bogotá dosta opasni grad, budem prespavala blizu aerodroma i drugi dan išla dalje.
    Let je bil samo oko sat vremena ali smo sa zakašnjenjem krenuli tak da sam tek oko 8 na večer stigla.
    U avionu sam upoznala Ruby, ženu od 58 godina koja živi u Bogoti. Cijeli let smo pričale tak da je put jako brzo prošal. Dala mi je svoj broj i rekla da joj se javim kad se vratim u Bogotu da me pozove na ručak.
    Čekala sam na kofer, popila kavu i pojela pecivo sa sirom i otišla sa taksijem do smještaja.
    Brzo sam se istuširala i otišla u krevet jer me je čekanje i putovanje dosta smorilo.

Finca El Ocaso

February 21 in Colombia ⋅ ☁️ 19 °C

Poslje jutarnje kiše sam se odlučila otići u šetnju.
    Krenula sam bez cilja i tak sam prvo došla do "Mirador de los manos de Dios" - vidikovac "Ruke Božje". Tu sam se malo prošetala, fotografirala jednu slovačku obitelj na vidikovcu da imaju uspomenu i otišla sam dalje. Kraj mene su prolazili Jeepovi, motori i konji. Jedan vozač, koji je išal prema finci po neke ljude, je stal i pital me je ak hoću da me uzme sa sobom i odpelja do tam. Jer danas još nisam popila kavu i jer su se opet oblaci pokazali na nebu, sam pristala. Tak smo Juan David i ja došli do finke u kojoj je obrađuje kava. On je pričekal te osobe po koje je došal, i ja sam otišla na kavu. Jer je već bilo oko 4 sata po podne, odlučila sam se protiv turu i otišla sam na terasu di sam popila fini capuccino i pojela tortu od karamela. Ova finca mi se čini jako velika, bilo je puno ljudi koji su bili na turi kave.
    Taman kad sam završavala kavu je počela kiša. Jer sam predpostavljala da sad bude puno ljudi htjelo ići doma, sam otišla do izlaza di se čeka na Jeepove. Za 10' je jedan došal i brzo se napunil - dobro da sam bila jedna od prvih i dobila sam mjesto.
    Vozili smo se od prilike 45' do glavnog trga Salenta i na putu je jako kiša padala.
    Kad smo stigli, sam pričekala da malo stane i popričala sa Luke-om, dečko iz Engleske koji je isto bil na kavi u finci. Kad je kiša stala, sam na brzinu otišla u trgovinu a Luke na pivu.
    Poslje trgovine sam otišla doma na tuširanje i naručila sam lazanje sa povrčem za večeru. Bila je jako fina.
    💡Kolibrić je jedina ptica koja može letjeti na mjestu.

Niš uzbudljivo

February 20 in Colombia ⋅ ☁️ 22 °C

Ovih zadnjih dana nisam radila niš. Samo sam šetala po Salentu, pila kavu, odmarala se i planirala moje putovanje. U petak idem dalje avionom do Bogote, glavnog grada Kolumbije, i od tam idem direktno za selo "Villa de Leyva".
    Jučer sam malo na suncu izgorjela, nisam očekivala da bude tak jako a danas pada kiša. Još uvijek sam zdrava i osječam se dobro, nadam se da tak bude ostalo.
    Jer nemam niš zanimljivog za podijeliti, budem stavila neke slike koje sam napravila.

Armenia

February 19 in Colombia ⋅ ☁️ 27 °C

Danas idem sa busom u glavni grad departamenta Quindío, Armeniju.
    Jer još uvijek mislim otići u Amazonu, hoću si kupiti dugu odjeću od materijala, kroz koji komarci ne mogu pikati.
    Jer je Armenia veči grad, idem tu u potragu.
    Vožnja traje od prilike sat vremena i košta COP 6'000, kaj je od prilike CHF 1.15.
    U Armeniji je toplije nego u Salentu jer je nije tak visiko gore ko Salento. Ovdje ima ljudi koji žive na cesti, puno auta i motora.
    Nisam nigdje našla pravu trgovinu sa takvom odječom koju sam tražila pa sam po podne otišla u park. Prošetala sam se, polizala sladoled i poslje na trgu popila sok od mandarine.
    Otišla sam oko 5 na bus za Salento i poslje večere sam otišla u krevet. Nadam se da budem negdje drugdje našla opremu za đunglu.

Osjećam se ko domača

February 16 in Colombia ⋅ ☁️ 25 °C

Tek sam izašla oko podne i poslje kratke šetnje sam otišla na ručak (škampi sa rižom i hrskavo tijesto). Kupila sam si majcu sa printom za uspomenu i otišla u praonicu predati robu za pranje. Sutra mogu doći po nju. Popila sam sok od marakuje i poslje toga otišla u kupovinu. Aceton sam morala kupiti u apoteci jer ga u trgovini više nije bilo. Prošetala sam se opet ovim lijepim, šarenim ulicama i vidjela sam čak Diega (dečko kod kojega sam išla na jahanje). Sve mi je već poznato i osjećam se skoro ko doma.
    Danas je bilo jako sunčano i toplo i uživala sam u lijepom vremenu.

Opet idem za Salento

February 15 in Colombia ⋅ ⛅ 25 °C

Busom se vozim od prilike 6h iz Cali-a za Salento. Odlučila sam se opet otiči u ovo selo jer sam se prvi put dobro mogla odmoriti. Temperature su ugodne, selo je malo i sigurno i u blizini imam buseve i aerodrom za dalje. Planiram otiči dalje za jedno selo blizu glavnog grada Bogote i poslje toga možda otiči u Amazonu, ali jer sam bila bolesna još nisam sigurna kam dalje. Najprije se hoću još malo oporaviti. Promjena temperature i klime mi zna biti malo pre naporna.
    Poslje vožnje u jako udobnom busu sam stigla u Armeniju. Tu sam morala presjedati i već sam bila u žurbi da stignem na bus kad me zaustavi policajac - hoče kontrolirati moju prtljagu. Rekla sam da sam došla iz Cali-a i da se žurim na drugi bus za Salento koji kreće za 10'. Na pola sam mu otvorila kofer (to mu je već bilo dosta) i samo je kratko zaviril unutra, napipal onu stranu koja je iznutra bila zatvorena/prekrivena i rekal je da je sve ok. Meni bilo čudno - kod kontrole prtljage se inače sve mora otvoriti i izvaditi van ali ok, ionako sam bila u stresu. Stigla sam na bus i poslje sat vremena stigla u Salento. Ovaj put imam drugi smještaj i planiram ostati do ponedjeljka.

Pepelnica, muzej zlata, crkve

February 14 in Colombia ⋅ ⛅ 31 °C

Danas je pepelnica i bilo je puno ljudi u crkvama. Ja se idem opet malo prošetati i po podne idem u muzej zlata. Izloženo zlato je od nekih starih kultura slično onima u San Agustínu. Poslje muzeja sam se taksijem popela do crkve sv. Ante. Na tom trgu se obično puno ljudi okuplja jer se od ozgora može gledati na cijeli grad. Jer je bilo rano po podne, još nije bilo puno ljudi.
    Pješice sam se spustila i krenula prema smještaju. Cali je osim salse i muzike poznat po tome da je naj opasniji grad Kolumbije. Tu se producira(lo) puno droge i lako je doči do nje. Jer sam ja bila na sjeveru grada (naj sigurniji i naj skuplji dio grada) nisam puno od toga primjetila. Na večer nisam izlazila van tako da sam se ja dosta sigurno osjećala.
    Sutra opet idem dalje gore za Salento, tak da budem zatvorila taj krug.

Cali

February 13 in Colombia ⋅ ☁️ 30 °C

Danas idem dalje za Cali, glavni grad Salse 💃🏻
    Ovaj put ne vozi bus, nego auto sa 8 sjedala. Putujemo od prilike 5 sati. Kad sam stigla u hotel, sam se na brzinu istuširala, prošetala se kroz kvart i pojela večeru. Jer je već bilo kasno sam se spremila za u krevet.Read more

Izlet Puracé

February 12 in Colombia ⋅ ☁️ 17 °C

Danas u jutro u 5:30 krećem na izlet na Puracé. Puracé je aktivan vulkan. Već je dvije godine zatvoren i ne može se popeti do skroz gore. Na izletu idemo k'dva vodopada, na livadu di rastu frailejoni (biljka koja raste na brdima Kolumbije i Ekvadora), na vidikovac sa kojeg se mogu promatrati kondori i k'izvoru termalskih voda i ne budemo se penjali na vulkan.
    Danas nas je 13 osoba na izletu - svi su Kolumbijanci osim mene.
    Nakon vožnje od 1.5h stižemo k'prvom vodopadu "San Antonio". Poslje toga idemo na vidikovac promatrati kondore. Ekskurziju prate dva vodića koji su autohtoni stanovnici tog prostora. Skupilo se dosta ljudi na vidikovcu i jedan čovjek je bacil hranu (strvinu) na stijenu da namami kondora. Svi smo strpljivo čekali dok je sletjela jedna ženka. Andski kondori imaju bijelu kragnu oko vrata i muški mogu imati do 15kg a njihov raspon može biti do 300cm.
    Kondorica je sletjela na stijenu, najela se, i opet otišla dalje. Poslje toga smo i mi otišli na doručak u mali obiteljski restoran.
    Ojačani smo krenuli dalje do drugog vodopad i višlje gore do polja sa frailejonima. Posjetili smo lagunu i otišli dalje do termalskih izvora.
    Jer je tu vulkanski prostor, jako se osjeti sumpor. Smrdi ko kad se jaja skuhaju koja više ne valjaju.
    Iz nekih izvora dolazi vruča voda, iz drugih malo hladnija. Prošetali smo se kroz termale, otišli smo do vidikovca i opet nazad k busu koji nas je opet odpeljal do restorana di smo ručali. Već je bilo oko tri po podne kad smo krenuli nazad. Jer smo morali čekati na putu, tek smo se vratili oko 6 na večer doma.
    Poslje tuširanja sam se već brzo spremila za u krevet i otišla spavati.
    💡U Puracé-u nema policije. Autohtoni stanovnici imaju ovdje autoritet i oni su dužni pobrinuti se za red.

Popayán

February 11 in Colombia ⋅ ☁️ 23 °C

Poslje nekoliko dana u krevetu sam opet fit i jer nisam više mogla produžiti boravak u hotelu u San Agustin-u, krećem dalje za Popayan.
    Dobro sam stigla u hotel i ovdje budem ostala 2-4 noći.
    Popayan je isto poznat ko bijeli grad, jer je cemtar grada okrečen u bijelo.