Georgia
Akhalts'ikhe

Here you’ll find travel reports about Akhalts'ikhe. Discover travel destinations in Georgia of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Acha, Atscha, Alka.. čo?

May 11, 2017 in Georgia

Kam to vlastne ideme? Hodnú chvíľu to nikto nevedel vysloviť. Niektorí sa o to radšej ani nepokúšali. Akhaltsikhe. Gruzinsky napísané to radšej ani nechcete vidieť.

Došli sme akurát v začiatku niekoľko hodinového dažďa. Popri ubytovávaní sme opäť oprášili ruštinu. Určite bude treba vo výučbe pokračovať, zíde sa.

Večerný program sme vyriešili chachou od Baby Jagy. Tak sme pomenovali babku, ktorá nám ju predala preto, lebo na druhý nákup nahodila 100% prirážku.

Ráno sa vyčasilo a po daždi ani stopy. Slnečno a priam horúco. Kto by to bol povedal, mne sa už druhý krát zošúpal nos a mám cyklistické opálenie.

Je tu krásne.

Sme 20km od tureckých hraníc v objatí zelených kopcov, niektoré sú stále pokryté snehom. Údolie pretína rieka popri ktorej sa nachádza niekoľko zrúcanín dávnych pevností. A my sme navštívili nedávno zrekonštruovanú, najväčšiu - Rabati.

Terasy, záhrady, bazény, veže. Ako stvorené pre parkour. Sme trochu radi, že sezóna ešte riadne nezačala, mali sme veľa príležitostí fotiť bez iných turistov. Dnes tu je inak opäť sviatok, múzeum bolo teda zatvorené. Expozícia trochu chýbala, tak sme náš smäd po informáciách uhasili pivom načapovaným do PET fľaše.

Ľudia sú k nám veľmi milí. Keď treba, pomôžu ako len vedia.

Naozaj sa tu treba vrátiť. Skalné mesto Vardzia žiaľ nestíhame. Naše kroky akurát smerujú do hlavného mesta Tbilisi. Prvý krát ideme verejnou dopravou, minibusom, ktorý tu volajú Marshrutka.

Akhaltsikhe, Akhalts'ikhe, آخالتسيخه, Горад Ахалцыхэ, Ахалцихе, Akhaltsikhé, Achalciche, Ahıska, Aĥalciĥo, Ajaltsije, Ahhaltsihhe, آخالتسیخه, אחלציחה, Ahalcihe, Ախալցխա, アハルツィヘ, 아할치헤, Achalcichė, آخالت سیکه, Achaltsiche, Ahalțihe, Ахалціхе, آخالتسیخے, ახალციხე, 阿哈爾齊赫