Nepal
Kaski

Discover travel destinations of travelers writing a travel journal on FindPenguins.
Add to bucket listRemove from bucket list
Travelers at this place
  • Day116

   Hello 2 the HAKUNA MATATA

   April 6, 2022 in Nepal ⋅ ☀️ 30 °C

   אז החלטנו לשנות אוירה ולעבור לכמה ימי רביצה בבאגנס לייק.
   נסענו לשם ג׳ורדי, דן, הגו, רועי, של ואני (עלמה נשארה עם חבריה בפוקרה והצטרפה יום אחרי). נסענו בג’יפ פרטי והצטרף אלינו לנסיעה עודד שהוא ישראלי שטייל במזרח ומזמן עבר לגור כאן, כרגע עובד על פתיחת המסעדה שלו בפוקרה.
   הגענו לבאגנס, עודד אמר שהוא יכול לסדר לנו חדרים בהוסטל של חברה טובה שלו, כשהגענו בדקנו את החדרים אבל ההוסטל היה במיקום לא טוב במרחק 10 דקות הליכה מהאגם - ממש לא בשבילנו! אז ירדנו לבדוק את ההוסטל הידוע בקרב הישראלים hakuna matata. זה הוסטל שנפתח ע״י ישראלי, הוא עבד שם עם נפאלי מקומי ואחרי כמה שנים הישראלי מכר לחברו הנפאלי את ההוסטל. היום ההוסטל בבעלותו והוא כבר יודע עברית כמעט שוטפת, כל התפריט ישראלי עם חומוס ושקשוקה וסביח. כמובן שהסתדר לנו טוב, ושוב היה לנו יתרון מאחר ואנחנו בגל הראשון שאחריי האנפורנה, הספקנו להגיע לכאן לפני כולם והיו לנו חדרים פנויים להיכנס אליהם. נהדר.
   התמקמנו ב2 חדרים, ויצאנו לשבת בפינת ישיבה בחוץ. שמענו על קינוח נהדר ששמו הולך לפניו בשם hello 2 the queen (או כל מיני גרסאות שונות של hello 2 king/hakuna matata/oreo). ההמלצות הן לאכול אותו בבאגנס. לא התאפקנו וכמובן הזמנו אותו ישר איך שהגענו. בהחלט משכמו ומעלה, קינוח שיש בו כל טוב, עם שוקולד ובננה וחמאת בוטנים וגלידה. מה צריך יותר מזה?
   הבעיה הייתה שמעכשיו צריך להחליט פעם אחת ביום מתי מזמינים את הדבר היפה הזה, כי יותר מאחד ביום זה בהחלט חזירות וסכנה להרעלת סוכרים.
   בילינו את הימים שלנו בבאגנס בכיף ובנעימים, בלי לזוז יותר מדי… קמים בבוקר, קוראים ספרים מקלפים קלפים, ואוכלים טוב. כל יום התחלפו קצת האנשים, עזבו הקודמים והגיעו חברים חדשים שאנחנו מכירים וסיימו את האנפורנה אחרינו, ככה זה בשביל החומוס. ישראלים שהגיעו אחרינו כבר לא היה להם מקום והיו צריכים לישון רחוק יותר, כל יום באו בבוקר להוסטל שלנו, העבירו את כל היום ובערב חזרו לישון בהוסטל שלהם.
   באחד הימים גם לקחנו 2 סירות משוטים לשייט של שעתים באגם. חתרנו עד לריזורט שאמרו לנו שהוא נטוש, במטרה להסתובב שם ולראות את מה שנשאר ממנו. הופתענו לגלות שהריזורט לא נטוש בכלל, כשהגענו קיבל אותנו שוטר שעקב אחרינו כשהסתובבנו בחצר של הריזורט ובדק שאנחנו לא עושים בלאגן.
   נהנתי מהימים שם באגם, אבל גם היה לי קשה להמשיך לנוח ולא לעשות כלום בידיעה שעדין אין תכניות להמשך. הרגשתי כבר שאני רוצה להתחיל להתקדם ולעשות דברים אחרים. דיברנו בנינו החבורה מה התכניות להמשך, כמובן שאין מחוייבות לאף אחד לכלום, וכל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה, אבל היה לנו כיף ביחד ורצינו לסדר את התכניות ככה שנוכל להמשיך לטייל עוד קצת ביחד. אחרי פתירת סודוקו מורכב שכלל את האילוצים של כולם וניסיון התחשבות בכל הרצונות החלטנו שנחזור לפוקרה ונצא בסוף השבוע ל3 ימים ראפטינג. אחרי הראפטינג נעשה יום מנוחה ונצא לטרק הלנגטנג והאגמים הקפואים. בהחלט טוויסט בעלילה מאחר והטרק יוצא על ליל הסדר והחלטנו לוותר עליו כדי לא להיתקע בעומסים של כל המטיילים הישראלים שיוצאים ישר אחרי ליל הסדר בדיוק כמו שאנחנו תכננו בתכנון המקורי. אני ממש שמחתי על ההחלטה לוותר על ליל הסדר כדי לא להיתקע בעומסים וגם על היציאה לראפטינג, וגם שמחה שהצלחנו לסדר את זה ככה שזה יתאים לכולם ונוכל להמשיך לטייל ביחד.
   חזרנו לפוקרה לויליג אין ההוסטל של הסוכנות של שלום, עשינו תדריך אצל סאם לגבי הראפטינג והצלחנו אחריי שכנועים רבים לגרד 10 ישראלים שרוצים לצאת מחר לראפטינג (כי צריך מינימום 10 והחבורה שלנו זה רק 6 כרגע). יצאנו לחגוג בארוחת ערב בהודית הקבועה שלנו, כשחזרנו מהמסעדה כבר היו עוד ישראלים בסוכנות שבדיוק הגיעו לפוקרה ורצו גם להצטרף לראפטינג מחר, ככה שיצא שבמקום לגרד את ה10 אנשים אנחנו חבורה של איזה 15 שיוצאים מחר. עוד טיול שנתי בחסות סוכנות שלום.
   עלינו לחדרים להתארגנויות ואריזות והלכנו לישון. לא לפני שדיברתי עם אמא ועם הדס ועשיתי מה שאני יכולה כדי לסדר את הכוכבים ככה שהנעלי טיולים החדשות יגיעו אליי מהארץ בשלום עד יום ראשון בערב ושאוכל לצאת איתם לטרק הבא.
   אל תדאגו עוקבים היקרים! מבטיחה שהפינווינים הבאים יהיו עם קצת פחות רביצה וקצת יותר חוויות וסיפורים מעניינים!
   עדכונים בהמשך 🦋
   Read more

  • Day55

   מתבאנגסים בקונה מטטה

   April 5, 2022 in Nepal ⋅ ☀️ 31 °C

   ארבעה לילות של שקט שלווה ומוזיקה
   קפיצות למים וכדורעף
   סלט כפול, שקשוקה ושלום למלכה/מלך/אוראו
   משחקי קלפים ופתקיות
   ארוחת שישי ספרים וערסלים

   Traveler

   איפה עילי????

   4/9/22Reply
   Traveler

   וואו נראה שיש לכם ספרים טובים שם

   4/9/22Reply
   Traveler

   בוא נחליף

   4/9/22Reply
    
  • Day58

   איחודעם עומריקו

   April 8, 2022 in Nepal ⋅ ⛅ 26 °C

   אי אפשר לשכוח איחוד מרגש עד דמעות עם חברינו המוכשר, החתיך, שובה הלבבות, מקופף הבננות והיעיל
   עומריקו שהגיע ישר אלינו לבגנאס

  • Day54

   פוקהרה בנחת

   April 4, 2022 in Nepal ⋅ ☀️ 29 °C

   פוקהרה
   עולם קולינרי נפתח לנו מחדש
   לחמי מחמצת עם אבוקדו וביצים עלומות, פטריות יער רותחות בתוך כרוב, פיצות וקפה טחון מפנק.
   כך החלפנו מחילות מעכברי כפר לעכברי העיר, בין שיטוט להיזרקות בבית קפה, חברים וחברות.
   סופסוף מצאתי חצר מתח מקבילים להוציא את האנרגיות והמחשבות שנאגרות בי ונקלעתי לאימון עם חבורת סוף תיכון שהזכירו לי אותנו בכיתה ט'.
   בוקר אחרי ארוחת ערב הודית, אני הולך לשיעור יוגה עם יעלי, בסטודיו שמשקיף על האגם.
   היה מצויין ואני חוזר מבסוט על הפתיחה של היום, בחדר מחכים לי נדב ואיילת, להפתעתי, גוססים ומכודררים.
   איילת בסשן הקאות עד הערב ונדב מנסה להתגבר על בקבוק מלא מתמיסת מלחים, קלקול בטן ראשון בטיול, ובצורה שלא אופיינית לי בכלל, אני מצליח להתחמק.
   עקב חוסר היענות לארוחת צהריים אני מצטרף לשתי חברות חדשות, מיקה ודריה, שפגשתי רגע לפני בהוסטל (עוד מקרה לא אופייני לי).
   בחזרה בחדר עם שקד ועדי, מנסים להאכיל את החולים באורז לבן, ופותרים תשחץ יחדיו.
   בערב, נדב כבר מתגבר ואנחנו יוצאים להופעה חיה של להקה נפאלית שעושה קאברים ללד זפלין וקווין.
   מחר יוצאים לאגם הבאגנס להסתלבטויות על המים
   שיהיה לילה טוב וחלומות על קיבה מברזל
   פיס
   Read more

   Traveler

   איילת אני שרופה עלייך 😍😍

   4/6/22Reply
   Traveler

   נדב לא ציפיתי

   4/9/22Reply
    
  • Day145

   Pokhara

   January 29 in Nepal

   Die gestrige Busfahrt war ein bisschen spannend. Zuerst riss kurz nach Barathapur irgendwas an dem Bus und wir mussten in einen anderen umsteigen, dieser hatte dann ein bisschen später einen Reifenplatzer und der Reifen wurde kurz gewechselt, dann gings ohne Probleme weiter auf der teilweise ungeterten, extrem staubigen Straße mit vielen Schlaglöchern weiter und irgendwann kamen wir dann hier in Pokhara an. Kurz davor konnten wir zum ersten Mal die 8tausender am Horizont sehen - sie wirken überhaupt nicht so groß🤪
   Pokhara ist die zweitgrößte Stadt des Landes und wunderschön an einem See gelegen - der Ausblick erinnert uns an Salzburg 😍
   Hier gibt's viele kleine Restaurants und Cafés - touristisch perfekt erschlossen. Christoph hat sich auch gleich in ein Motorrad verknallt.
   Heute mussten wir nun die Eintrittskarte für den Annapurna Nationalpark holen und unser Visa verlängern. Wer hätte gedacht, dass das Prozedere 4 Stunden dauert🤯.
   Naja nun noch die letzten Sachen für die Wanderung holen, zusammenpacken und dann geht es morgen los mit der 20-Tage-Wanderung - we are so excited🤩🤩
   Read more

   Lukas Dürr

   Die Enfield habt’s gut verpackt ?

   Traveler

   Wir arbeiten noch an der Verpackung für den Flieger🤪

   Traveler

   Viel Spaß in den Bergen 💚

    
  • Day52

   מהכפר אל הכרך

   April 2, 2022 in Nepal ⋅ ☁️ 27 °C

   בוקר טוב בגרפאני
   5:00 יוצאים לטיפוס על הפון היל במדרגות אבן מצויידים פנסים
   חצי שעה רצופה בלי עצירות ואנחנו בפסגה מחכים לנץ החמה.
   שותים צ'אי מסאלה כשהאור המבשר זמן טלית ותפילין מאיר את העמק האביך והמעונן.
   השמש הופיעה על רקע ענן שחור והאירה בזרקור את פסגות האנפורנה שנמצאו גבוה ממנה בשמיים.
   סשן תמונות על הנוף, וירדנו חזרה לפני כל האנשים שמילאו את הפסגה לכבוד המאורע.
   על מנת לתפוס ג'יפ לפוקהרה היינו צריכים ללכת שעתיים וחצי כדי לקצר סיבוב ארוך ויותר מחצי מחיר.
   ארזנו, התקלחנו שמנו תיקים ויצאנו לדרך.
   יוצאים מהכפר ונכנסים לתוך יער טחוב, מלא בפריחת פרחים אדומה, כל תוואי ההליכה הוא חלק מטרק הפון היל והולך לאורך נחל זורם מים צלולים.
   שמחנו ככ על ההפתעה לטובה, שלא הפסקנו להתלהב מאחד הימים היפים בטרק שכלל לא תכננו.
   בסוף הדרך, בכפר אולרי, חיכה לנו ג'יפ שסגרנו בתיווך ההוסטל, נדחסנו אליו תשעתינו בצורות אוריגמי מפותחות ויצאנו לדרך.
   שלוש וחצי שעות וקונקשיין ג'יפים בגלל בניית כביש הביאו אותנו לפוקהרה ולאיחוד עם איילת.
   הסתובבנו קצת בעיר הגשומה, דומה מאוד בהיצע לקטמנדו ומצד שני הרבה יותר שקטה, בקושי צופרים בכבישים ויש מדרכות להולכי רגל.
   ארוחות ערב וישיבה עם מלול והדס עד לשעות הלילה המאוחרות ביותר שחווינו בשבועיים האחרונים, שלחו אותנו למיטותינו בהוסטל היטי.
   שיהיה לילה טוב וחלומות הולכים ומתבהרים
   פיס
   Read more

  • Day113

   פוקרה

   April 3, 2022 in Nepal ⋅ ⛅ 27 °C

   הגענו לפוקרה ב29.03 בערב אחרי נסיעת הזוועות באוטובוס דלוקס עם כל הישראלים בני המחזור שלנו מהטרק.
   נחתנו ישר לויליג׳ אין, שזה הוסטל וגם הסוכנות של שלום בפוקרה וגם מסעדה וגם עוד מלא קומבינות ביחד. נפרדנו בדמעות מדינס הפורטר גייד שלנו (באמת היו לו דמעות בעיניים, וגם אנחנו היינו מאוד עצובים כי התחברנו אליו מאוד).
   זרקנו את התיקים בחדרים ויצאנו לאכול ארוחת ערב מערבית מושחטת של פיצות וכל טוב במסעדה מפונפנת שחגי ואסתר לקחו אותנו. בהחלט היה טעים ונתן זריקה טובה חזרה לצליוויזציה ולמציאות.
   נחתנו בחדר גמורים מעייפות.
   קמנו לבוקר שהיה אמור להיות נטו רגוע והורדת פאניקה, אבל היה בדיוק ההפך. מכיוון שסגרנו רק לילה אחד בלבד והחדרים שלנו נתפסו היינו צריכים לקום מוקדם בבוקר, למצוא הוסטל חדש, לארוז את הדברים ולעשות צ’ק אווט. עד השעה 12:00 התעסקנו במעברים וארגונים, אבל לבסוף נמצא ההוסטל המושלם שבו נוכל להשתקע בכיף לימים הקרובים בפוקרה. ההוסטל (יוניקורן שמו) בסיסי ביותר, עם חדרים בסיסיים, מיטות בסיסיות, שירותים ומקלחת בתוך החדר ובמיקום מצויין על הצומת המרכזית. בהחלט מדובר בהצלחה כבירה ושוב נהננו מהיתרון שיצאנו ראשונים בגל לטרק והצלחנו לתפוס ראשונים אחלה של הוסטל.
   משם הלכנו כולנו לקפה וארוחת בוקר/צהרים. התיישבנו בהימלאיה ג׳אבה קפה, קיבלנו כוסות זכוכית ענקיות עם קפה טעים ומפנק והבנו שאנחנו קצת בבעיה כי מצאנו על הניסיון הראשון את הבית קפה הכי מוצלח בעיר שכנראה יהפוך לקפה הקבוע שלנו פה. משם עברנו לor2k מקום שמומלץ ואהוב על ידי התרמילאים הישראלים, ובהחלט אפשר להבין למה מאחר והמקום מעוצב כמו זולה כיפית עם מלא כריות שאפשר לשבת שם שעות. קראנו ספרים, שיחקנו, כל אחד בעיסוקיו. אחרי 6 שעות לערך פרשנו לחדרים ואז לארוחת ערב במסעדה הודית טובה.
   המשך הימים בפוקרה היו נראים בערך אותו דבר, קמים מאוחר ומתגרדים מהמיטה לבית קפה הראשון vegan way או הימלאיה ג’אבה, אחרי ישיבה ממושכת במקום, שלא כוללת יותר מדי תקשורת אחד עם השני, עוברים לבית קפה אחר, גם שם כל אחד שקוע בעיסוקיו והזמן עובר, ואז אפשר גם לחזור בצהרים לשנצ ובערב אוכלים במסעדות הודיות, קצת סיבובים בחנויות וחרדות מהלונה פארק, וכשיורד החושך בטיילת מסביב לאגם גחליליות זוהרות ויפות שעושות קצת אוירה קסומה. במהלך היום תמיד היינו קצת מפוצלים בזוגות/שלשות/כל אחד לפי רצונו ועיסוקיו, ובערבים התקבצנו וישבנו ביחד כל החבורה. בחמישי בערב ישבנו באיזה מסעדה הודית שחגי המליץ לנו עליה. השירות שם באמת היה מעל למצופה, כל הזמן הוזרם לשולחן פופקורן חינם, האוכל ההודי היה ממש טעים ובשלב מסוים גם ג׳ורדי החליט שמזמינים לשולחן 7 לונג איילנד, הבעלים הביא לנו רמקול והאירוע הסלים דיי מהר למסיבת ריקודים. היה כיף ממש והחלטנו שמחר נארגן לכל הישראלים מסיבה במקום. ואכן כך היה. הודענו מראש לבעלי המקום, הוא שמח מאוד מאחר והמסעדה דיי מתה, הוצאנו פלאייר בקאנווה הפצנו אותו ובערב פתחנו ישיבה של השמחות עם מסיבת ריקודים מפלייליסט שארגנה לנו DJ MALUL
   סך הכל הערב סומן כהצלחה כבירה למעט רגעים שבהם שנתון 99 החליטו להשתלט לנו על הפלייליסט עם טראנסים.
   באמת הסבב הראשון בפוקרה עבר בנעימים וסיפק לנו בדיוק את המנוחה שהיינו צריכים. עיר ממש חמודה שכיף להיתקע בה קצת, דומה לתאמל בקטמנדו, עם אותם חנויות אבל בלי רעש צפירות וכבישים סואנים.
   עברנו לבאגנס, לעשות שם את אותו הכלום שאנחנו עושים כרגע בפוקרה, רק על גדות הנהר עם בגד ים וקצת שינוי אוירה. מעבירים את הזמן בכיף עד לליל הסדר שמשאיר לנו מרווח זמן גדול והרבה ימים להעביר עד שנוכל להתחיל אחריו את הטרק הבא.
   Read more

  • Day122

   מחליקים בדרך בין הערפל והעלוקות

   April 12, 2022 in Nepal ⋅ ⛅ 20 °C

   יום שני של הטרק, ו 4 חודשים כבר עברו מתחילת הטיול !! הידד!
   אחרי התארגנויות יוצאים לדרך, לא סגורים במאה אחוז כמה הולכים היום ואיך הולכים אבל יש מפה ויש טלפון אז נסתדר ובסוף נגיע.
   תחילת היום היה גשום ורטוב, משתדלים לא להחליק על הבוץ והאבנים ועוברים בין כפרים יפים יפים עם נפאלים בצידי הדרך שנראה שיושבים כל היום בבית שלהם ומחכים שמישהו יעבור כדי להגיד לו נמסטה, ואז הם חוזרים לשבת בכניסה לבית ולחכות לאיש הבא שיבוא.
   הגענו לכביש, פילסנו את דרכנו בין הכפרים ובזכות דן ועלמה הנווטי חוד הצלחנו למצוא את השבילים הנכונים.
   כל היום היה ממש יפה, אוירה טובה צחוקים וכיף! הולכים בערפל באוירת היער הקסום, עוברים בין כפרים חמודים, טרסות חרושות לצידי הדרך, המסלול עם עליות וירידות ויש אתגר אבל לא יותר מדי ככה ממש בול כמו שיום טרק אידיאלי צריך להיות.
   עצרנו בדרך לקפה ועוגיות בסלון/גסטהאוס באחד הכפרים, עשינו ארוחת צהרים טובה, והייתה גם עצירת פק״ל עם עלי נענע שמצאנו בדרך.
   לקראת סוף היום הלחות כבר הייתה ממש גבוהה, אנחנו הולכים ופתאום מתקפת עלוקות עולות לנו על הנעלים ומאיימות לתת ביס, היה כמה רגעי פאניקה אבל רצנו את כל הדרך לסוף ככה שהן לא יספיקו לטפס עלינו והגענו לכפר panchase banjyang בשעה 17:00. הכי מאוחר שהגענו עד כה ביום של טרק, ממש כיף לעשות סוף סוף יום טרק מלא ומספק. הכפר היה דיי נטוש, ציפינו לכפר גדול, אבל מספיק לנו רק גאסט האוס אחד עם שני חדרים וזה מה שהיה אז הכל בסדר. התיישבנו בדיינינג הול, גילינו שבעלות הבית (אמא ובתה) ממש בדרניות לא קטנות, הן הריצו איתנו דחקות, הגו ניסתה לעזור במטבח אבל הסכימו לה רק לשבת ולצפות בהן מכינות את ארוחת הערב שלנו, דיברנו איתן קצת על החיים שלהן פה בכפר, ורועי אפילו צפה איתן בטוליזיה באיזה טלנובלה הודית עם דיבוב נפאלי…. קצת אוירת home stay… הולכים לישום עם שעון מעורר ל4:40 כי קמים לראות את הזריחה ומקווים שתהיה מספיק ראות לאיזה מבט חטוף על ההרים המושלגים של האנפורנה, שאנחנו נמצאים ממש למרגלותיהם
   Read more

  • Day123

   הפיצול הגדול

   April 13, 2022 in Nepal ⋅ ⛅ 23 °C

   השכמה מוקדמת לפני הזריחה, מתחילים לטפס לפיק, אימון מדרגות של שעה בערך, ככה לפתוח את הבוקר בכיף - והגענו למעלה.
   כמובן הכל היה ערפל, הרגשנו שאנחנו בנקודת תצפית ממש יפה אבל לא רואים כלום והכל רטוב מהגשם שירד בלילה והלחות. התיישבנו לפקל ואוראו, תוך כדי שאנחנו יושבים ומדברים עלתה השמש וזכינו לראות אותה קצת זורחת, של הסתכלה במפות באיזה כיוון בדיוק אנחנו אמורים לראות את האנפורנה (אנחנו ממש נמצאים למרגלות ההרים אבל כפי שנאמר - לא רואים כלום…) ואיך שהיא הסתכלה בדיוק הופיע ובצבץ בין העננים קצה של רכס הרים מושלג ! ישר קפצנו והתרגשנו לצפות במחזה, שמחים שהצלחנו במשימה ולא קמנו מוקדם לחינם. אחרי כמה דקות העננים כיסו שוב את רכס ההרים וכבר לא ראינו כלום, הרגשנו ממש ברי מזל שהצלחנו לתפוס את הרגע הזה.
   ירדנו למטה, אכלנו ארוחת בוקר, ואחרי פרידה מטיזה ובתה בעלות הגסט האוס התחלנו לרדת לכפר ghatichina ממנו נקח אוטובוס חזרה לפוקרה.
   הירידה הייתה מאוד תלולה, בהתחלה יותר במדרגות בטרקינג טרייל עם מלא עלוקות, ואז אחרי הפסקה ושכשוך באחד המפלים עברנו לשביל ג׳יפים. עוד ועוד כפרים יפים ופסטורליים, מרבדי טרסות אין סופיות שפרוסות על כל ההרים מסביב, אנשי הכפר חורשים את האדמה, מלא פרפרים וציפורים וקצת פריחה מסביב. באמת נוף מדהים ומיוחד מאוד, וגם מרגיש מאוד אותנטי ומקומי ולא מטויל במיוחד כמו כפריי האנפורנה למשל.
   אחרי הטיפוס בזריחה וירידת גובה של 1.8 קמ בערך סיימנו את הטרק דיי מותשים. הגענו בול בזמן קצת לפני שהאוטובוס יוצא, אז עשינו הפסקת קולה ושוקולד שהייתה בול במקום להכניס קצת אנרגיות ונסענו חזרה לעיר.
   הגענו למלא שלטים וכל העיר מקושטת, מסתבר שהיום זה חגיגות השנה של נפאל, לא ידענו את זה אבל לשל ולי כבר יש כרטיס אוטובוס לקטמנדו אז אנחנו מבינות שהפעם נפספס את החגיגה. הגענו ישר לסאם, לסגירות אחרונות לקראת הטרק הבא, מקלחות זריזות, ויצאנו לארוחת ערב אחרונה במסעדה הקוריאנית לפני שעוזבים את פוקרה ונפרדים מחברינו האהובים שטיילנו איתם בכל החודש האחרון בנפאל.
   הייתה פרידה מרגשת ועצובה, בעיקר מעלמה שהייתה השותפה הנדירה שלי לטיול בכל שלושת החודשים האחרונים, מקווים שעוד נתראה כולם בהמשך הטיול, ואם לא אז נחכה למפגש איחוד בארץ.
   הלכנו לסוכנות לחכות לאוטבוס, עם כל הקושי להיפרד אנחנו לגמרי שלמות על ההחלטה שלנו לצאת לטרק ולא להישאר לליל הסדר, ובהמשך להחלטה גם לטוס לפיליפינים בסוף החודש.
   Read more

   Traveler

   וואו איזה מהממת נפאל😊

   4/15/22Reply
    
  • Day121

   אל הפנצ׳סה טרק

   April 11, 2022 in Nepal ⋅ ☀️ 25 °C

   היום מנוחה אחרי הראפטינג היה רגוע וחביב ביותר. קפה הימלאיה, ויגן ווי, בבאבלס תי… אחר צהרים ישיבת מנהלים התכנסות של כל החבורה אצל סאם. אחרי חשיבה ממושכת הוחלט שנצא לטרק קצר ולא קשה במיוחד של 3 ימים שנקרא הפנצ׳סה, אחריו של ואני נעשה נסיעת לילה לקטמנדו ונתחיל את הלנגטן והאגמים הקפואים, נתפצל מכולם שישארו לליל הסדר בפוקרה/באגנס. ג׳ורדי במעבר חד קנה כרטיס לאותו הערב לקטמנדו לטרק האגמים. נסעתי עם סאם לתחנה המרכזית כדי לקחת את הנעלי הרים החדשות שלי שעשו את כל הדרך מהארץ, וירדתי בליטל ווינדואוס לארוחת ערב אחרונה של כולם לפני הפרידה מג׳ורדי. חזרנו לחדר להתארגנות ואריזות לטרק של מחר, במקביל גם לסדר דברים שיהיו מוכנים לנו לטרק האגמים, ניסינו להזמין כרטיס טיסה לפיליפינים ואחרי שהניסיון נכשל פרשנו לישון.
   בוקר של יציאה לטרק, מתכנסים ב7:30 אצל סאם, מפקידים את המוצ׳ילות בידים בטוחות, מונית לתחנה מרכזית ואז local bus עד לפאדי (בערך הפעם החמישית שאנחנו נמצאים בכפר בשם כזה מה קרה תגוונו קצת) משם מתחיל המסלול הליכה.
   טיפוס במדרגות ועצירת תה ועוגיות עם חמאת בוטנים בנקודת תצפית יפה לעמק. זאת הייתה הפעם האחרונה שראינו נוף בטרק מאחר ומהרגע הזה נכנסנו לתוך ענן ענק וערפל שבקושי רואים כמה מטרים קדימה.
   היום היה יחסית קליל והגענו בשעות הצהרים לכפר שבו נישן הלילה בשם Australian Camp. מסתבר שהיו פעם אוסטרים שהגיעו לנפאל אהבו את המקום והחליטו להישאר שם והכפר נקרא על שמם. המקומיים לא הצליחו לבטא טוב את המילה אוסטרי אז זה השתנה לאוסטרלי.
   ארוחת ערב דאל באט באוירת טרק כמו שצריך, מסביב כל מיני קבוצות של מטיילים שכנראה עושים איזה טרק יותר רציני באיזור עם פורטרים ומדריכים מקומיים, הזכירו לנו את דינס וקצת התגעגענו, מזל שיש לנו את דן שנראה ממש כמו פורטר שלנו כי כולם חושבים שהוא מקומי.
   Read more

  You might also know this place by the following names:

  Kaski

  Join us:

  FindPenguins for iOSFindPenguins for Android