Norway
Sand

Here you’ll find travel reports about Sand. Discover travel destinations in Norway of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

7.nometne 1.daļa

August 14 in Norway

Šodien bija lieliski laikapstākļi, kas mums lika forsēt ar pārgājieniem. Kāpām 3 dažādos kalnos, skati par miljoniem tāpēc dienas apraksts 2 daļās, lai var visas bildes salikt vienā piezīmē. Pirmo kāpām Holandsmælen, bet līdz virsotnei nemaz netrmējām, gribējām tik palūkot uz pludmali un klintīm. Joprojām mākoņi pinās ap virsotnēm un gaisā bija viegla dūmaka. Nobridām slapjas kājas pa purvaino augsni, bet diezgan aši izžāvējām apavus mašīnā pateicoties "pečkai". Nākamais sarakstā bija Volandstinden, kas bija stāvāks, slidenāks un arī iespaidīgāks. Nu jau laikapstākļi bija pavisam labi, debesīs dūmaka izklīdusi, gaiss bija dzidrs un silts. Šajā takā "pastaigā" devās arī daudzi cilvēki ar suņiem. Vispār novērojām, ka norvēģi savus suņus pastaigā izved uzkāpjot kalņā, kur jābrien cauri dubļiem un jārāpo pāri akmeņiem. Tā nu arī mēs uzkāpām Volandstinden, izbaudījām skatus un silto laiku, un paspējām aizmirst cik nožēlojami bijām pirms 2 dienām.Read more

7.nometne 2.daļa

August 14 in Norway

Pēc Volandstinden ieturējām vakariņas mīlīgā atpūtas vietā, kur bija šūpoles, tualetes, tekošs ūdens un jaukas nojumītes ar galdiņiem un zāli uz jumta. Šonakt nakšņosim Kvalvika pludmalē. Diezgan populāra vieta Lofoten salās, par ko pārliecinājamies jau stāvvietā, jo viss bija pārpildīts, ceļa braucamajai daļai atvēlēta vairs tikai viena josla un mums nākas noparkoties 2 km no takas sākuma. Sakravājuši mantiņas uzsākām savu gājienu. Šīs vietas popularitāti apliecina arī izbradātā taka, vieni dubļi. Jau atkal rāpojam pāri akmeņiem, cenšamies saglabāt sausas kājas un nesalauzt potītes. Brīnumainā kārtā pludmalē nokāpjam ar sausām kājām un bez lauztiem kauliem vai mežģītām locītavām. Atrodam plakanāko vietiņu, ko varam, jo pirms mums ļaudis pasteigušies jau ieņemt labākos pleķīšus telšu uzsliešanai. Kopā var saskaitīt virs 20 teltīm, kas šonakt nakšņos pludmalē. Izskatās jah pasakaino - balta smilts, zils ūdens. Kāds trakais arī dodas peldēties. Trakais, jo ūdens temperatūra nepārsniedz +11°C, par spīti tam cik vilinošs tas izskatās. Nakts ir vēsa, dzestrums un mitrums no jūras klājas uz telts. Man salsts, bet kaut kā izdodas sakūņoties tā, lai ir silti un nogurums dara savu. Rīt jākāpj Ryten kalnā, kas no lejas izskatās biedējoši stāvs un slidens, ka man noplok entuazisms. Bet varbūt šobrīd runā nogurums, labāk ļauties nogurumam un aizmigt. Rīt domās par rītdienu.
    P.S. Dienas bilance nobrauktajiem kilometriem vairs netiek apkopota.

Sand