A 9-day adventure by Taivo
 • Day9

  Helsingis!

  January 24, 2018 in Finland ⋅ ❄️ -2 °C

  Siin on päris lumine ja tuuline ilm, paljud lennud olid edasi lükatud. Kuna me olime päris väsinud kell 3 ärkamisest, siis lebotasime lennujaamas kella ühest üheksani. Juba tund kulus selle arutamisele, mida Helsingis teha - väga efektiivne aja kasutus.Read more

  Liisa Mahlapuu

  Parem oleks et ostsite ära, sest need sobivad väga hästi!

  1/25/18Reply
   
 • Day9

  Lennujaamas

  January 24, 2018 in Iceland ⋅ ⛅ 1 °C

  Tulime panime kohvrid ära ja siis läksime autot tagastama. Mingi probleeme polnud sellega. Jalutasime lennujaama ja passime siin, mingi tund on vaja oodata veel ainult.

  Liisa Mahlapuu

  Awwwwwwies 😍 niiii nunnu musu

  1/25/18Reply
   
 • Day8

  Kohvrid pakitud

  January 23, 2018 in Iceland ⋅ ⛅ 2 °C

  Tuleb välja, et Kadri läheb lennukisse tühja kohvriga. Me tegelt arvasime, et on liiga palju asju hoopis. Pood on ka kinni, seega ainult lennujaamast saab veel nänni juurde võtta.

  Käisime söömas buffet restoranis, nüüd oleme mõlemad lõhkemas.

  Kell 3 öösel on äratus, et Keflaviki lennujaamas kohvrid ära anda ja rendi auto tagastada. Loodame, et auto tagasi andmisega mingit jama ei tule. Ei tohiks küll vähemalt.

  Kui me jõudsime Islandi lõuna osast põhja, siis tuli lõuna osas torm. Nüüd kui me jõudsime Reykjaviki, tuli saare põhjaosas torm - kogu maantee nr 1, mida mööda sõitsime, on kinni hetkel.
  Read more

 • Day8

  Perlan, Islandi muuseum

  January 23, 2018 in Iceland ⋅ ⛅ 2 °C

  Hotelli kõrval mäe otsas on suur ümmargune kuppel, mis on Islandi teemaline muuseum. Alguses viidi meid koha peal kunstlikult tehtud jää koopasse, mis oli üüratu ja mille ehitamiseks oli 3 kuud kulunud. Räägiti osaliselt sama juttu mida juba olime kuulnud, aga natuke ka uut infot. Päris koobas oli ikkagi vingem ja Ilusam läbipaistvama jääga. Rääkis ka vulkaani pursetest ajaloos. Näiteks 1783 purskas Lakagígar, mis paiskas õhku gaasi, mis tundus inimestele uduna ja mille sisse hingamisel hingamisteed paiste läksid ja inimesed ära lämbusid. Samuti tekitas see aastateks mini jääaja, kus midagi ei kasvanud ja isegi aasias ei õnnestunud riisi saaki saada. Islandil vähenes inimeste arv selle tulemusena viiendiku võrra. Arvatakse, et prantsuse revolutsioon oli osaliselt põhjustatud näljast ja rahulolematusest mille see vulkaanipurse põhjustas.

  Edasi tuli tutvustav materjal liustike sulamise teemal ja kuidas see elustikku mõjutada võib. Videod, kus on selgelt näha kuidas 8 viimase aasta jooksul on suur hulk ära sulanud.
  Read more

 • Day8

  Reykjaviki vanalinn

  January 23, 2018 in Iceland ⋅ ⛅ 2 °C

  Kõndisime vanalinnas ringi päris palju - hästi palju väikseid poekesi ja kohvikuid. Astusime sisse raamatute ja suveniiri poodidesse. Majad on väga ägedad erksavärvilised. Leidsime järve äärest ka suure parve luiki ja parte, samuti naljaka skulptuuri. Suure tuulega on siin kõikjal arvestatud, jõulukuusel on toetus trossid näiteks :DRead more

 • Day8

  Hallgrimskirkja (kirik)

  January 23, 2018 in Iceland ⋅ ⛅ 2 °C

  Uksest sisse minnes tervitati meid orelimänguga, valgustus oli ka päris vinge. Seejärel ostsime torni pääsmed 1000 ISK (8 EUR) nägu ja sõitsime liftiga ülesse. Üleval ukse avanedes tervitas meid kohe Islandi munapeeru hais (vulkaani). Ülevalt oli väga hea vaade tervele Reykjaviki linnake. Huvitav, et siin linnas pole peaaegu ühtegi kõrget hoonet.Read more

 • Day8

  Hommik!

  January 23, 2018 in Iceland ⋅ ⛅ 1 °C

  Ärkasime üles ja vaatasime mäe infot - kirjutati, et mäe taastamisega läheb aega ja uus info tuleb lõuna ajal. Lõuna ajal saime teada, et täna tehakse mäel tööd päev otsa ja ei avatagi!

  Seadsime sammud Reykjaviki vanalinna suunas, Kadri teadis et seal on üks lahe ja hea vaatega kirik.
  Read more

 • Day7

  Reykjavik

  January 22, 2018 in Iceland ⋅ 🌬 1 °C

  Jõudsime Reykjaviki hotelli kohale. Asume täpselt lennujaama kõrval (riigisisesed reisid) , meie enda lend läheb ülehomme Keflaviki lennujaamast, mis on 1h kaugusel umbes. Jääme siia tuppa kaheks päevaks.

  Sõitsime autoga kohalikku suurde poodi - Kadri tahtis Islandi H&Mi ära näha ja seejärel jalutasime seal veel ringi. Ostsime natuke nänni koju kaasa ning õhtuks snäkke. Kadri veetis pika aja sushi letis peadpidi - valik lõi tal silme eest kirjuks lausa! Nägime poes teisi eestlasi ka!

  Homseks on meil plaanitud mäele lumelauaga sõitma minna, aga liiga tugeva tuule tõttu on mägi juba 3 päeva järjest kinni olnud. Eks näis, kas homme mägi avatakse või mitte. Kui ei, siis lähme siia lähedale Islandi teemalisse muuseumi ja jalutame linna peal ringi.
  Read more

  Jaanus ja Tea Lajal

  Päris talvetormisesse aega sattusite:)

  1/22/18Reply