Mehhiko 2021

November - December 2021
A 16-day adventure by Eneli ja Sander Read more

Kariibi mere ääres

December 1, 2021 in Mexico ⋅ 🌧 26 °C

Nüüd oleme jõudnud omadega kariibi mere äärde, ehk siis külastame järgnevate päevade jooksul Quintana Roo maakonna erinevaid linnu. Paar ööd veedame nüüd Playa del Carmenis.
    Tänane päev aga möödus Merida linnas jalutades ja linnaga tutvumiseks, siis edasi külastasime ka Valladolid linna, kus käisime šokolaadimuuseumis ning seejärel pikem autosõit Playa del Carmeni suunas. Proovisime läbi käia cenote-ides (sellised looduslikult tekkinud "basseinid"), aga kuna hakkas ka vihma tibutama, siis teeme seda mõni teine päev, siinkandis on neid cenote palju. Õhtul sattusime taaskord väga huvitavasse söögikohta.
    Homme sõidame korraks ka Cancuni, kuna seal peaks meil olema surfitund 🌊 kus õpime veidikene algteadmisi surfamisest.

Püüdsime laineid

December 2, 2021 in Mexico ⋅ 🌧 26 °C

Tänane päev oli planeeritud surfamise jaoks. Kella 11ne ajal hakkasime siit Playa del Carmenist sõitma ja jõudsime Cancuni kus toimus meie surfitund. Sõitma hakates algas padukas ja tükk aega mõtlesime, et kas ikka toimub tund või mitte. Aga kui jõudsime Cancuni, siis vihmasadu lõppes. Ahh jaa, eile unustasime kirjutamast, et liiklus siin Cancunis ja Playa del Carmenis meenutab liiklust Mexico Citys (Meridas oli liiklus meile palju tuttavam ja rahulikum, kui nii saab öelda liikluse kohta Mehhikos 😀) ning eile saime tagant tulnud autolt ka kõksu vastu küljepeeglit, ise olime sellel ajal valgusfoori taga ootamas. Õnneks midagi muud ei juhtunud kui see, et küljepeegel liikus oma asendist ära ja see teine vend jäi ka seisma ja hakkas oma küljepeeglit sättima. Ehk siis siin tuleb olla väga ettevaatlik.
    Surfitund oli aga ülivinge! Meile väga meeldis, täitsa saime ikka sellised lained kätte kus nagu ikka surfasid seal laine peal 😀. Väga ülevad emotsioonid surfamisest ja kindlasti poleks seda saanud teha ilma heade instruktoriteta 🏄👨‍🏫
    Surfist tagasi tulles hakkas taas vihma sadama ja peale õhtusööki läksime tagasi hotelli, kus paneme kokku plaanid järgmiseks ja ülejärgmiseks päevaks.

Golfamas

December 3, 2021 in Mexico ⋅ ⛅ 27 °C

Tänane päev oli sisustatud golfi mängimisega. Enne golfi mängima asumist üritasime käia uuesti cenotes ujumas, aga esimene cenote oli mingi hotelli oma, sinna me sisse ei saanud ja teine cenote, tänu Google mapsi juhistele, seda polnud olemas, seega cenotes ujumas käimisega seekord siis niimoodi 🤨
    Golfiväljakuks oli siis El Camaleón Golf course Mayakobas. Seal nagu ma aru sain, siis toimub PGA Touri üks võistlustest. Sander oskab kindlasti huvilistele rohkemat rääkida, aga koht oli tõesti ilus ja väga proff tundus kõik seal 😀
    Ega täna muud ei jõudnudki teha, kui peale golfi õhtusöök ja hotelli tagasi.
    Homme sõidame taas saarele, olemegi liiga kauaks ühes paigas viibinud 😀, seekord siis Cozumeli saarele. Plaan oli homme minna seal pärlifarmi, aga kahjuks ühendust me nendega pole rohkem saanud, seega see vist jääb homme ära 😔 Aga tuleb siis leida muu lahendus.

Cozumeli saarel

December 4, 2021 in Mexico ⋅ ☀️ 27 °C

Oleme jõudnud saarele nimega Cozumel. Algselt oli plaanis külastada täna pärlifarmi, aga tänane tuur jäeti ära, seega pidime plaanid ümber mängima. Tegime pika hommiku, vaatasime ringi veel Playa del Carmenis, otsisime autole parklat kuhu ta jätte seniks kuni saarel oleme ja siis oli sõit laevakesega Cozumeli saarele. Kui olime hotelli üles leidnud, natukene linnas ringi vaadanud, siis võtsime takso ning taksojuht lubas meid viia randa mis on üks ilusamaid saarel, ei ole turiste, pigem kui on, siis kohalikud. Terve 25 km rääkis taksojuht ka elust ja olust siin saarel, see saar on nüüd kõvasti suurem kui Holboxi saar. Ja tõesti, koht kuhu ta meid viis oli väga privaatne, inimesi vähe. Veetsime seal päris mitu tundi lainetes ja vees ning kokkulepitud ajal tuli taksojuht ka järgi ja viis meid saarelinna tagasi. Seejärel tegime õhtusöögi ja loodedavasti homme õnnestub meil pärlifarmi külastada.Read more

Pärlifarm

December 5, 2021 in Mexico ⋅ ⛅ 27 °C

Lõpuks õnnestus ära käia pärlifarmis. Eile ei saanud minna, kuna lained olid liiga suured, aga täna pidavat olema rahulikum. Kell 11 algas sadamast tuur ning peale meie oli paadis veel üks paar Hispaaniast, siis pärlifarmi omanikud ning nende kaks labradori 😀.
    Ütleme nii, et ei tea mis lained veel eile olid, aga ka täna hüppas paat lainete peal päris hästi. Sõit pärlifarmi kestis 40 minutit, sinna ei ole võimalik muudmoodi minna kui siis ainult paadiga, sest ümberringi looduskaitseala, olimegi seal täiesti privaatselt, mitte ühtegi teist inimest . Pärlifarm on perefirma, kus peale pereliikmete veel ainult 1 abiline. Kõige muuga majandavad nad ise. Ja tuur oli üliäge. Esiteks kui hästi suutsid nad lahti seletada ja näidata kõik selle kuidas neil seal kõik toimub ja toimib. Teiseks kui palju tööd kõik see nõuab ja kui leidlikud need inimesed on. Kolmandaks avardasime oma teadmisi merekarpide maailmas ja kuidas pärlid siis üldse sinna tekivad ja kuidas nad oma farmis neid kasvatavad. Neljandaks, saime proovida ka kiirsnorgeldamist. Kuna me polnud varem snorgeldanud, siis oli see juba elamus omaette ja milline vaade meile põhjast avanes, nagu ujuks akvaariumis. Kõik erinevad ja värvilised kalad, korallid jne.
    Veetsime seal terve päeva, kella 18 ajal jõudsime tagasi sadamasse. Peale õhtusööki linnas läheme pakime asjad kokku, sest homme on meil lend Cancunist Mexico Citysse ja juba ülehomme algab sõit tagasi koju.

Reisipäev ja tagasi Mexico Citys

December 6, 2021 in Mexico ⋅ ⛅ 17 °C

Tänane päev oli täis ainult rändamist. Esimese asjana hommikul läksime Cozumelis praami peale, et jõuda Playa del Carmenisse kus ootas meid meie rendiauto. Järgmise sammuna pidime rendiauto Cancuni ära viima, pärast mida läksime lennuki peale, et jõuda Mexico Citysse. Cancuni lennujaamas pidime maksma 50 eurot selle eest, et äraantav pagas oli 3 kilo üle lubatud kaalust, lubatud oli ainult 15kg ,meil oli 18 😑
    Siis lennu väljalend hilines peaaegu poolteist tundi, millest tund aega pidime lennukis istuma, õnneks olid meil jälle kuidagi VIP priority kohad sattunud . Sander jäi kohe alguses magama ja kui ärkas, arvas, et olime juba maandunud, tegelikkuses polnud veel lendugi tõusnud 😆
    Seega meie jõudmine Mexico Citysse jäi hilisemaks kui oleks pidanud ning lõpuks taksoga hotelli jõudsime kella 19 ajal alles.a Tegime kiire õhtusöögi ja homme õhtul kell 21 Mehhiko aja järgi algab tagasisõit Eesti poole (Eesti aja järgi kell 5 öösel siis).

Jäänud veel lend Frankfurt-Tallinn

December 8, 2021 in Germany ⋅ ☁️ 4 °C

Ja jäänud on veel lend Tallinna. Loodame, et leiame üles ka oma auto, mis on ilmselt nii paksu lumekihi all, et puhastamiseks läheb meil omajagu aega.