South American Trip

September 2016 - January 2017
A 139-day adventure by the painted veil Read more

On the ship

September 24, 2016, North Atlantic Ocean ⋅ 🌙 26 °C

19 вересня почалась наша подорож через Атлантику, в якій ми повторюємо, по суті, шлях Колумба. І вже це хвилююче в мандрівці кораблем.
    Реєстрація - як і в аеропорту. Я трохи переживала через свій дозвіл на проживання, він дійсний до 1 жовтня, а останній день в ЄС (на Арубі) запланований на 30 вересня. На перевірці паспортів обговорювали мій дозвіл, але потім махнули рукою і дозволили посадку 😅
    Наш корабель розрахований на 2800 пасажирів і 800 чоловік персоналу. Проте на кораблі - близько 1000 відвідувачів, кількість персоналу залишилась такою ж (800). Майже 1:1 😄 Але це нормально при трансатлантичних круїзах. Умови- чудові. Їжа і напої практично безлімітні, спортивний зал, казино, 2 ресторани, 1 їдальня, десь 4 бари, театр, кілька гуртів, які виступають щодня live, караоке, басейни, джакузі, сауни, дискотеки, салон краси, спа, доріжка для бігу. Надзвичайно 😍 І це все десь за половину ціни літака в цю сторону. Ми би тут лишались спокійно ще з тиждень-два))) Персонал - в основному, латиноамериканський, але є й інші, наприклад, троє українців, про яких я дізналася: одна з них на рецепції, ще один - головний інженер і ще один українець - лікар на борту (консультація 75-110 євро, це без лікування, працює 3 години на день). Серед відвідувачів - переважно американці, аргентинці, бразилійці, німці. Ну і росіян теж достатньо. Якось непропорційно багато гомосексуалів і один транссексуал. Крістоф такий: "Що ти за корабель знайшла?"))
    З кожним днем все спекотніше і вода спокійніша, порівняно з європейськими водами.

Sint Maarten/Sant Martin

September 28, 2016 in Sint Maarten ⋅ 🌬 31 °C

Землю побачили ми нарешті 28.09. Пришвартувались в гавані Сінт Маартена. Хоч маленька, але земля. І це все ще Європейський Союз...
    Це найменший населений острів у світі, поділений між двома країнами, менша половина якого належить Голландії, інша - Франції. Голландська частина більш туристична і більш населена. Але з голландського тут тільки назва і Хайнекен. Дуже відчувається американський вплив, хоча взагалі схоже на Ямайку: в основному, чорношкіре населення, яке розмовляє англійською з типовим карибським акцентом, люди широко усміхаються, явно не гребують травою і на вулицях грає Боб Марлі 😄
    Французька сторона менш населена, не така туристична і багатша.
    Взагалі на острові особливо нема на що подивитись, головна атракція- це пляжі. І вони тут справді чудові: ця блакитна тепленька водичка Карибського моря і білосніжний пісок, чого нам дуже не вистачало в Португалії. Але найвідоміший пляж, і взагалі- візитка острова - це пляж Махо на голландській стороні в безпосередній близькості до Міжнародного аеропорту принцеси Юліани. Літаки пролітають буквально над головами людей! Це неймовірне видовище! Особливо велике враження справляють величезні літаки - і через те, що масивніші, і через те, що летять нижче.
    Багато часу ми не мали, перебування на острові скоротили на 2 год в зв'язку з ураганом, який насувався з Атлантики в Карибське море.
    На корабель ми мали прибути о 15:30 і в 16 відчалювати. Але через те, що ми недооцінили відстані, заїхали на пару хвилин на сусідній пляж глянути і потрапили в страшенну пробку по дорозі до корабля, ми приїхали о 15:55 в порт. Корабель вже готувався відпливати, нас ніхто чекати не збирався, так нам і сказали. Тому ми дуже раді, що все так закінчилось. І хто би мені що не казав, а 5 хв грають роль 😁 Ми були єдиними хто запізнився, і всі пасажири і так вже знали нас поіменно, бо капітан нас оголошував купу разів по радіо, так вони ще стояли на палубі і бачили як ми червоні від сорому заходимо на корабель 😳😓. Того дня люди ще питали нас чи то не ми були 😬. Ввечері повідомили про те, що ми застанемо біля Аруби (яка була нашою наступною зупинкою) ураган Метью і вночі може сильніше хитати. Проте через ураган порт і аеропорт Аруби закрили. Відповідно нам лишилось лиш плисти далі, так що негоду ми уникнули, але було дуже шкода, що так і не потрапили на цей острів.
    Але ще менше пощастило людям, які планували висадитися на Арубі і забронювали готелі там або мали звідти квиток на літак....

Colon-Agua Clara-Portobelo

October 1, 2016 in Panama ⋅ ☁️ 15 °C

Зранку пришвартувались в гавані Колону. Оскільки ми наслухані були про те, яке це небезпечне місто і що дивитись там нема на що, то вирішили обійтись без прогулянки по місту і поїхали відразу до Панамського каналу, до озера Гатун, до нових шлюзів Agua Clara, що тут віднедавна. Панамський канал називають найвражаючою інженерною спорудою ХХ століття, одним із 7 сучасних чудес світу, за версією Товариства американських інженерів. Масштаби справді вражають. Величезний корабель платить близько 850 тис доларів, щоб проїхати через канал... Недавно Канал реконструйовували і ми були якраз біля нових шлюзів, вони більші, ніж старіші. Дивно було там бачити, як величезний корабель спускається на 26 метрів нижче, ніж був до того. До Панамського каналу плануємо ще навідатись ще, але зі сторони Тихого океану.
    Ми повернулись на корабель забрати речі і дуже довго шукали міграційну службу, щоб нам поставили штамп. Але виявилось, що нікого вже нема. Ми були трохи в шоці. І тут нам один працівник сказав: "Ану дайте сюди свої паспорти". Виявилось, штампи вже були там, працівники корабля зробили це за нас. Ми про це взагалі не подумали, але могли все ж глянути в паспорт перед тим, як годину блукати по порту...
    З Колону ми вирішили поїхати в маленьке містечко Портобело. По дорозі я була в шоці в яких трущобах в Колоні живуть люди, наскільки може бути брудно і бідно. Коли виїхали за межі міста, стало краще. В Портобело зупинились в готелі, гігієнічні умови якого дуже бажають бути кращими. Я просто надіятимусь, що нічого цієї ночі не заповзе в ліжко.
    Проте це так неймовірно було бачити нарешті все це на власні очі... Цей устрій, ці будинки, цих людей, дітей і собак повсюди, ці нереальні автобуси. Все таке автентичне, оригінальне.
    Ми шукали нашу Америку і знайшли. Але досі в це не віриться. Ми нарешті тут!!

Panama City

October 3, 2016 in Panama ⋅ ⛅ 29 °C

Після ще однієї ночі в іншій, ще жахливішій кімнатці в Портобело, відвідин місцевої знаменитості- статуї чорного Ісуса, поїздки човном на пляж з обкуреними панамцями, годівлі надзвичайно худих собак і після того, як віддали наш матрац, який нам і так навряд пригодиться, місцевій дитині, ми поїхали нарешті до столиці - Панама сіті. Менш, ніж за 2 години ми були вже біля побережжя Тихого океану. Це справді унікально- більше ніде у світі не можна побачити 2 океани з інтервалом 2 години.
    Люди в автобусі зразу сказали де нам треба виходити. Люди справді дуже привітні і готові допомогати. Навіть заплатили за нас раз в автобусі вже в Панама-сіті, бо ми не відразу розібрались з транспортною системою і не хотіли потім брати від нас гроші. Хоча в перший же день в Панамі нас і охрестили грінго. Мабуть, білого кольору шкіри для цього достатньо.
    Взагалі Панама - це, в основному, хмарочоси. Прямо як в США. І вплив Штатів тут і далі значний, та й немало американців проживає. Країна низьких податків (лише 7%), що робить її дуже привабливою для заснування фірм і різних офшорів (про що нам вже й так стало відомо завдяки нещодавньому скандалу з панамськими паперами). Проте це і причина, чому політичні рішення продиктовані інтересами великих фірм, а не простих людей. Президент (ми його навіть побачили) володіє величезним хмарочосом-готелем та великою фірмою, що продукує основні і найвідоміші панамські лікери і нещодавно замішаний в скандалі з купівлею кухні за мільйон доларів. А звичайні панамці живуть в середньому на 450 доларів в місяць. Це при тому, що вартість життя тут недешева.
    Вразило найбільше тут те, що "старе місто" (де колоніального періоду будівлі), яке є туристичною частиною, обкладене плиткою, гарненьке і ось раптом: плитка закінчується і відразу ж починається щось зовсім інше. Нам один панамець сказав: це кордон. Ми до цього про це не знали і пішли гуляти далі. А це просто трущоби. З вулиць через навстіж відчинені двері і вікна можна бачити просто жахливі комори, в яких тисняться цілі сім'ї. Кімнати малесенькі, там всі речі на купі. Ніби клітка. Це не те, що жахливі умови - це відсутність будь-яких умов і санітарії взагалі. В мене просто шок був. Ніби в фільмі. Я не могла повірити, що відразу біля туристичної частини, де все так гарно, за 500 метрів від президентського палацу може бути ТАКЕ. І що є таке поняття як "кордон" всередині міста. Кордон між ким?
    Там ми вперше за мандрівку почували себе не вільно, а вже темніло і ми швидко повернулись назад, в старе місто, де все знову благополучно, цивілізовано і радісно. Ніби 2 різні країни.
    В старому місті ми знайшли дуже класне місце з суперздоровою їжею, англомовним і дуже привітним персоналом і переважно іноземними білими відвідувачами. Хоч я і прихильник відвідування закладів, де клієнти - місцеві жителі, але це настільки тепле місце з такою ж атмосферою, де можна і з шеф-поварем пожартувати, що звідти просто не хочеться йти геть.
    Дуже сподобалась наявність своєрідного світлофора: він показує активність сонця сьогодні і поруч рекомендації: що при такій активності вдягати і наскільки сильним сонцезахисним кремом користуватись.
    Трафік тут скажений: всі сигналять, поспішають і ми ще не бачили жодного світлофора для пішоходів, який би працював. Як нас попередили: ти просто маєш бути швидшим, ніж автомобіль. Бо вони зрідка зупиняються перед пішохідним переходом.
    Щодо англійської: дивно, але ми мали досвід або повного її незнання місцевими (найчастіше), або просто ідеальним її володінням! В основному доводиться користуватись нашими бідними знаннями іспанської.
    Ми ще раз відвідали Панамський канал, але вже зі сторони Тихого океану - шлюзи Мірафлорес.
    Піднялись на 66 поверх Трамп тауер, на якому розташований бар і басейн, звідти просто надзвичайний вигляд на місто...
    І в мене порвалися вже другі босоніжки... Не думала, що так скоро доведеться купляти нові. Ще й окуляри загубила/забула на пляжі. Той момент, коли ти не тішишся, що рюкзак став легшим.

Volcano Baru & Caldera hot springs

October 6, 2016 in Panama ⋅ 🌧 19 °C

Містечко Бокете, 30 км від кордону з Коста-Рікою, гориста місцевість, тут нарешті нежарко і щодня злива - сезон дощів. В жовтні випадає найбільша кількість опадів і це найнижчий сезон. Але дощі завжди після обіду, тому стараємось робити все зранку)
    Тут ми зупинились в дуже класному хостелі, власниками якого є американці Ґреґ та Меймі і їх двоє собак і двоє котів. Це напевно найкраще житло, в якому ми досі зупинялись- дуже затишно, а власники просто надзвичайно доброзичливі, привітні і завжди стараються допомогти. І нам дуже полюбились їх тваринки)) я тут навіть вперше спала з кицьою- Фріда лягла саме коло мене серед ночі 😊
    В цьому містечку ми вперше побачили так багато жителів індіанського походження, ще й в їхньому типовому одязі. Тут індіанські діти нас дуже розглядали і посміхались на все лице 😊
    Але в Бокете мені довелось пережити поки найбільше фізичне виснаження в житті - ми вирішили піднятись на активний вулкан Бару. Це найвища точка Панами (3475 м), з якої в ясний день можна побачити обидва океани одночасно. І саме останнє спонукало нас це зробити. Всюди було написано, що це складний рівень сходження. І ми двоє, не маючи практично ніякого досвіду в сходженні на вершини, таки вирішили подивитись на два океани одночасно. Сходження почалось в 23:30 (щоб встигнути подивитись світанок о 6:15). 14 км вверх, стільки ж вниз. Воно ніби не дуже страшно звучить, але ми навіть не здогадувались, наскільки складна буде дорога: дуже стрімка, кам'яниста, часом слизька, часом одна багнюка і майже весь час здорові валуни. Ну тобто, це не дорога навіть, це шлях. Підводило саме дихання - через нього йти швидко не могла і вже між 5 і 6 км я видохлась. Я навіть не знаю як я подолала решту. На певному етапі думала, що все, лишусь тут, бо далі не можу. Ми обоє ще подібного виснаження не мали, це було справді вже на межі наших можливостей. А вкінці було взагалі дуже стрімко, думала, розпластаюсь на тому вулкані )) Ще й коли наприкінці трохи паморочилось від виснаження і неспання, а там треба було якраз бути дуже уважним - невірний крок і можна зірватись з вулкану. На світанок ми не встигли, прийшли на годину пізніше. Але це і не було ціллю. Ті, хто встиг на нього, сказали, що через хмари бачили лиш один океан. Але коли ми піднялись, то таки побачили два! Тому дуже втішились, це все було недаремно. Бачили ще й берег Коста-Ріки. Вище нас в цей момент не було нікого в Панамі 😁
    Шлях назад був легший фізично, але психічно- постійно були в напрузі, щоб не послизнутись, не покотитись по камінню. Перед останніми 3 км ми просто сіли на камінь перепочити і виглядали напевно дуже кепсько, бо поруч проїжджала машина і запропонували нас підкинути. Ми не змогли відмовити 😀
    Наступного дня ми пішли розслабитись в природні термальні джерела Кальдера, натомість пройшли пішки 6 км і не по завжди рівній дорозі 😂 але таки добрались до джерел)
    Назад нас застала така злива, що ми подібної ще не бачили. І хоч нас чоловік по дорозі підкинув до автобусної зупинки, де ми й чекали на свій автобус, але ми навіть там під накриттям змокли, бо вітер доносив дощ і туди.
    Місцевість сама справді дуже гарна. І дім Ґреґа теж чудовий. Так не хотілось їхати, але пора далі. Я вже сумую за тваринками в цьому домі.

Golfo de Chiriqui

October 9, 2016 in Panama ⋅ ⛅ 23 °C

Приїхали ми в село Бока Чіка, де поселились в двох італійців. Низький сезон - ми єдині гості тут. І все би нічого, але готівки в нас обмаль, а виявилось, що найближчий банкомат - 3 години їзди звідси... І тут нам дуже пощастило, що вони італійці і погодились отримати переказ на свій італійський рахунок. Інакше ми би цілий день згаяли на пошуки банкомату.
    Природа тут чудова. Прямо біля нашого житла водяться маленькі верескливі мавпи і кури на деревах 😁
    Ввечері пішли на місцеву дискотеку, де були і дорослі з дітьми. Одна дитина сиділа на лавці і дивилась на нас "п'яними очима", хиталась вперед-назад - так хотіла вже спати. Я сіла коло хлопчика, щоб він приліг на мене - і він так відразу вирубався. Потім прибігла перешугана мама-індіанка, бо вона його вже всюди шукала, подякувала і забрала його. Взагалі, тут вкотре переконалась: якщо дорослі бувають різними- як привітними, так і підступними, то діти завжди однакові- усміхнені і довірливі. Шкода, що мовний бар'єр, хотілось би мати можливість з ними трохи розмовляти.
    Наступний день був одним з найкращих. Я довго вже мріяла побачити китів і тут ми їх таки побачили! Так близько і часто! Це було настільки захоплююче, я ніяк не могла повірити своїм очам, що бачать цих масивних тварин.
    Трохи поплавали під водою - тут стільки різних гарних риб (бо територія національного парку). І потім нас висадили на безлюдному острові, який виглядав як рай. Чудовий день.

Surfing & Coiba island

October 10, 2016 in Panama ⋅ ⛅ 25 °C

Наступна зупинка: Санта Каталіна. За 40 км до неї ми застряли. Був вечір і автобуси вже не їздили. І ми вирішили спробувати добиратися автостопом. Якби і тут глухо було, то взяли би, звичайно, таксі, але вирішили таки спробувати. В потрібну сторону не їхало майже жодної машини. А ті кілька, що їхали, на нас не звернули уваги. І тут всього через 20 хв зупинилась машина. Всередині був старший чоловік-водій, ще один чоловік і жінка з двома дітьми. І вони взяли ще й нас з двома великими рюкзаками, ми якимось дивом помістились 😃
    І тут на півдорозі машина зупиняється біля якогось сміттєзвалища, жінка виходить і відкриває багажник. Ніхто нічого не каже і не пояснює. Моя уява тут так розігралась, я вже придумала кілька сценаріїв подальшого розвитку ситуації, але жоден з них мене не тішив. Я вчепилась в Крістофа і подумала: "Ну все, приїхали, наподорожувались". Жінка взяла з багажника шось важке і пішла в сторону сміттєзвалища. То були всього лиш кульки зі сміттям. Я видихнула. Але наступні речі, які трапилися, були напевно найбільшим збігом в моєму житті. Чоловік спитав звідки ми. Зазвичай Крістоф каже, що з Австрії, а я доповнюю, що я з України. Але деколи, коли знайомство явно дуже короткотривале, а я не маю сил чи бажання розказувати всю історію (бо всі переважно питають як сталось, що ми з різних країн), то я нічого не доповнюю. Так було цього разу. І тут хвилин через 5-10 я чую від цього чоловіка в розмові з іншими пасажирами слово "Чорнобиль". Я думаю: "О, якесь іспанське слово звучить як Чорнобиль". Але потім бачу: він відкриває на телефоні статтю про Чорнобиль і читає всім вголос. Я не могла повірити, що таке буває. Я йому потім сказала, що я власне з України і показала на карті де я в Україні живу і де знаходиться Чорнобиль. Але я була просто приголомшена таким збігом. Скільки є шансів, що таке могло співпасти? Виявилось, він вивчає екологію. А потім він почав розказувати про лікування малярії, різні види москітів і властивості тетрацикліну. Я знов відкрила рот. Як таке можливо?? На москітах він знався тому, що це його вузька спеціалізація. Отак ми доїхали.
    Ночували в хостелі, який належить двом французам. Це було дно. Дно гігієни 😢. Мені було дивно, що хостел належав європейцям. Я аж розплакалась, бо очікуєш нарешті прийняти нормальний душ, якихось більш-менш умов, а не бруд повсюди, навіть брудну білизну і відсутність мила. Але я розумію, що нас може очікувати попереду ще багато подібних місць і не можна в першій же країні розкисати. Проте навіть Крістоф сказав: "Боже мій, видно, що хостелом керують два чоловіки".
    Наступного дня ми пішли серфити. Це було для мене вперше, для Крістофа вдруге. Хвилі були просто чудові. Нам дууууже сподобалось. Правда, сил забирає це чимало. Ну і шкіру ми об дошку теж подерли, недивно чому серфери носять неопреновий костюм на все тіло.
    Наступного дня поїхали човном разом з двома німецькими парами на острів Коіба. Це і було, власне, нашою метою приїзду в Санта Каталіну. Коіба - це національний парк, води якого дуже багаті на різні види риб та інших тварин, що там водяться. Кажуть, половина видів, що там живуть, не відомі науці. Ще цей національний парк називають Галапагосами Центральної Америки. Це було справді неймовірно! Ми бачили всеможливих риб різних кольорів, досить таки великих морських черепах, дельфінів, а деякі бачили ще маленьку акулу. І вони всі так близько і їх так багато! Єдина неприємність- медузи. Їх багато і зовсім не видно, вони дуже маленькі і дуже боляче жалять, заставляючи плисти швидко назад на острів чи човен 😓. На нас і так полишались сліди від серфінгу, а тепер ще опіки від медуз. Ну і пара укусів москітів розбавляють цю чудову картину😤. Отак, чухаючись, ми їдемо назад в Панама сіті. Звідти у нас завтра літак (швидше за все, "кукурузник") до кордону з Колумбією...
    П.С. фото будуть, можливо, пізніше.

Capurgana

October 13, 2016 in Colombia ⋅ ⛅ 12 °C

Містечко Капургана називають дверяма Південної Америки, або ж місцем, де Центральна Америка зустрічається з Південною.
    Взагалі шляхів добирання з Панами в Колумбію дуже мало. Хоча континент пронизує Панамериканська автомагістраль, якою ми в основному і їздимо, але між Панамою і Колумбією через джунглі - Дерієнський національний парк - вона обривається. Тобто дороги між Панамою і Колумбією нема і наземним шляхом добратися з одної країни в іншу неможливо. Крім того, в цих джунглях переховуються колумбійські повстанці - озброєні злочинні угруповання, тому перетинати цей національний парк строго не рекомендується. Хоча на думку місцевих, дорогу через парк не будують не через "непролазні джунглі", а через те, що завдяки Дерієнській прогалині, як її називають, легше здійснювати наркотрафік. До речі, щодо повстанців: їх війна проти уряду триває вже 52 роки - найдовший конфлікт в історії Південної Америки. Нещодавно президент Колумбії запропонував повстанцям угоду: вони виходять з укриття і стають політичною партією, яка, навіть в разі програшу на виборах, все одно отримає місця в парламенті. За цю угоду президент цього року отримав Нобелівську премію миру. Проте на національному референдумі 52% колумбійців висловились проти... Тож конфлікт триває.
    Так от, найпоширеніші шляхи добирання - це літаком в Колумбію (500 доларів з людини за політ в Картагену (нашу ціль), але гляньте на карті - відстань маленька, тож це дуже дорого, ми через Атлантику приблизно за таку ціну летимо), або через острови Сан Блас - кажуть, це рай на землі, але триденна подорож на вітрильнику коштує теж 500 баксів за людину. Я не могла повірити, що це єдині шляхи: надто дорого, місцеві повинні інакше добиратися. Я таки знайшла інший шлях, це не зовсім типовий шлях "грінго", але виглядало пригодницько 😄 І хоч Крістоф дуже хотів таки на острова Сан Блас, проте потім загорівся добиратися саме так 😊
    Отже, ми взяли літак з Панама сіті до Пуерто Обальдія - села, що лежить на кордоні з Колумбією. Літак - це голосно сказано. Це літачок з одним пропеллером спереду, на 12 чоловік, де пасажири сидять в одній кабіні з пілотами. Третина пасажирів були діти, одна дитина явно пару днів тому покинула пологовий будинок. Вперше перед посадкою зважували не лише багаж, але й нас 😁 Під час польоту я ще ніколи так не хвилювалась як цього разу.
    Під час польоту бачили, як посеред джунглів в озерах на малюсіньких острівцях навіть жило якесь поселення на сотню осіб десь. Навколо купа км нема нічого, крім джунглів! Посадкова смуга була зразу коло моря, тож посадка була видовищна ☺
    Ми проштампували наші паспорти і взяли човен до Колумбії, а саме Капургани. Це містечко (як і Пуерто Обальдія) не має доріг і повністю відокремлене від решти країни. Люди танцюють постійно, в них це ніби рефлекс на музику. Ми ще потрапили на святкування дня міста, воно розпочалось ввечері, апогей був в 3.40 ранку, коли запустили феєрверки, які нас розбудили, ну і зранку, коли ми вже гуляли містом, частина людей явно досвятковувала)) Коли ми купляли тут квитки на човен, щоб дістатися Картагени, чоловік спитав звідки ми. Потім сказав, що він був в Джорджії, Чикаго, Оклахомі і перелічив ще декілька штатів. Крістоф такий: "А, робота?", а він такий: "Нє, кокаїн" і усміхнувся. Ми їхали сюди без жодних кліше і стереотипів, але блін, в перший же день в Колумбії 😀 Ну і на інтернет-сторінках різних хостелів пише: "Заборонено вживати наркотики!". Так ти розумієш, що ти таки в Колумбії ))

Cartagena de Indias

October 15, 2016 in Colombia ⋅ ⛅ 30 °C

Ми цілий день потратили, щоб потрапити з Капургани в Картагену. Відстані вже не панамські 😁 Але ж як воно того вартувало!! Картагена просто незабутня. Це найтуристичніше, найбезпечніше місто Колумбії. І одне з найкрасивіших в Південній Америці, як пишуть путівники. І хоч низький сезон, туристів справді було багато. Але я розумію чого їх сюди манить. Центральна частина міста, огороджена муром, має повністю колоніальну архітектуру, все дуже кольорове, очі просто розбігаються. Купа красивезних графіті. Дуже відчутний дух історії. Мені хотілось тут нескінченно блукати вуличками. Тут є і найбільший форт, який тільки умудрились іспанці збудувати у своїх колоніях (для захисту від піратів при вивезенні золота). Центральна частина міста справді відчувається дуже безпечною, навколо купа поліції.
    Тут, уже так скоро в Колумбії, нам запропонували кокаїн 😁 Обіцяли супер'якість і давали навіть почитати відгуки про нього від німців і голландців 😂
    Побачила і дім Ґабріеля Ґарсіа Маркеса - він теж в старому місті, біля моря. Зараз там живе його родина.
    Як і всюди в Колумбії, тут теж постійно музика, співи і танці. Я вже звикаю до танцювальних рухів посеред вулиці і голосного підспівування, навіть водіїв автобусів.

Tayrona national park & diving

October 17, 2016 in Colombia ⋅ ☀️ 31 °C

В Санта Марту ми вирішили поїхати, щоб ще трошки мати можливість поплавати в Карибському морі. Досить розслабленне маленьке містечко, саме по собі нічого не представляє, але поруч - багато цікавого. Ми вирішили відвідати одне з таких цікавих місць - національний парк Тайрона. Це джунглі, пройшовши крізь які ми мали би побачити "одні з найкращих пляжів в світі". Відгуки на Тріпедвайзорі були теж хороші, тож ми вирушили. Дорога тривала 1 год автобусом і 3-3,5 год пішки через джунглі. Якщо на початку дорога була супер, то потім стала трохи складнішою, передусім через болото. А я в в'єтнамках. Я ж на пляж зібралась. Крістоф же був, як і більшість нормальних людей, в кросівках, зате забув плавки 😂 Зразу видно хто по шо йшов 😁 Коли ми прийшли на один із пляжів, то розчарувались. Через ураган пляж і вода поблизу нього були брудними, хвилі величезні, поруч великі камені, відповідно, плаваєш лиш біля берега, інакше хвилі занесуть на камені. Потім пішли на інший, менш відомий пляж, і там було значно краще. Але щоб сказати, що це один з найкращих пляжів в світі, я не можу, бачили і кращі. Назад ми вирішили частину шляху подолати на конях. Було, чесно кажучи, страшнувато, я не уявляла як коні можуть іти по такій стрімкій, часом вузькій, болотистій дорозі. Але мій коник навіть не зашпортався ніразу. Хоча, коли дорога була дуже стрімка, я думала, що полечу вниз разом з конем. Крістоф казав, шо жаль, що він не знімав відео мого виразу лиця 😀 Проте загалом дуже класний досвід. Востаннє на коні я була в років 14, але то було на плоскій поверхні ))
    Тут знов бачили диких мавп, які ричали ніби ведмеді))
    Наступного дня ми вирішили подайвити. Я переживала, бо ніколи ж дайвінгом ще не займалась, але інструктор був супер: все пояснював як дитині і був терплячим)) Я зрозуміла, чому дайвінгом не рекомендується займатись особам, які мають клаустрофобію. Ти справді ніби у замкненому просторі, з якого немає виходу. І коли на дні моря робиш вправи, які вимагають забрати з рота кисень чи напустити в окуляри води, чи коли, опускаючись, боляче закладає вуха і деколи не відразу вдається вирівняти тиск, опановує такий страх. Я думала: ніколи більше це не робитиму. Але потім звикається, бачиш, що все виходить, все нормально, і тоді розслабляєшся і насолоджуєшся. Це так чудово, я тепер, напевно, як і Крістоф, дайв-залежна)) Шкода лиш, що через ураган і багато дощів останнім часом видимість була погана 🙁
    І в мене міграційні проблеми. Для Колумбії я подавалася у Відні на візу, яку мені вислали на пошту (електронна віза) і на мої питання про те коли і як мені забрати візу, не відповідали. Тож подумала, що електронної достатньо, таке в багатьох країнах практикують. Після приїзду до Колумбії візу обов'язково треба протягом 15 днів зареєструвати в міграційному відділі, інакше впаяють штраф 1500 баксів. Я намагалась зробити це в Картагені, але на вихідних, логічно, там було зачинено, а в понеділок було національне свято - День Колумба, тому теж зачинено. Відповідно я пішла в Санта Марті, де мені сказали, що відсутність візи в паспорті- це проблема і мені треба летіти в Міністерство закордонних справ в Боготі. Перед вихідними змісту нема, тож ми їдемо в інше місто, а потім в Боготу розрулювати це все. Ускладнюється все тим, що Міністерство закордонних справ відписало мені НА ІСПАНСЬКІЙ щось про те, що отримати візу в паспорт можу (платно) з листопада... Якесь розходження в термінах.. Мої 15 днів спливають. Я нічорта не розумію, тож написала в українське посольство листа. Але коли побачила, що посол там - Хуан Родрігес, то шось засумнівалась, що він мені поможе. Не розумію чому в українському посольстві не український посол... 😕
    І взагалі, за спостереженнями, Колумбія дуже бюрократична країна... 😓