Austria
Politischer Bezirk Gänserndorf

Top 10 Travel Destinations Politischer Bezirk Gänserndorf
Show all

Es geht wieder lohooos…..

March 15 in Austria ⋅ ☁️ 11 °C

…mein erster Trip von Wien aus!

Kurzer Schreck beim Baggage Drop-Off: „Visum für Vietnam haben sie?“ 😳

Da ist man ja doch kurz verunsichert, obwohl ich das natürlich gecheckt hatte. Aber alles gut. Für Deutsche gibt es ein Visa on arrival, für Österreicher nicht. 😬

Wir Deutschen haben wirklich den besten Pass für easy travel. So, let‘s go! 🛫

Los gehts

May 16 in Austria ⋅ ☁️ 15 °C

Auf los geht’s los. Die Aufregung ist hoch, genauso wie die Vorfreude.
      Mama hat uns heute gut am Flughafen abgeliefert. Das Gepäck konnten wir erfolgreich und schnell einchecken. Zum Glück - eine Erleichterung dass uns lange Wartezeiten erspart blieben.
      Unsere Rucksäcke mit gesamt fast 45 kg befinden sich bereits auf dem Weg ins Flugzeug ✈️

Flug nach Wien ✈️

July 23 in Austria ⋅ ☁️ 25 °C

Das Boarding für den Flug ab Stuttgart startete überpünktlich, nachdem kurz vorher noch schnell das Gate gewechselt wurde. Beim Abflug habe ich dann noch einen kurzen Blick aufs Zuhause erhaschen können bevor wir dann in eine dichte Wolkendecke abgetaucht sind. Der Flug ging schnell rum und wir sind pünktlich um 10 Uhr in Wien gelandet (Landung war Butter! 😂). Nachdem wir dann mit dem Bus zum Terminal gebracht wurden ging es direkt zum CAT - einer Direktverbindung in die Stadt!Read more

Letisko Schwechat

December 17, 2019 in Austria ⋅ ⛅ 3 °C

Po hodinovej jazde autobusom prichádzame k príletovej hale letiska. Je mi divné že sa Mája cestou nesťažovala lebo ona a autobus to jednoducho nejde dokopy.

Po vystúpení z autobusu Peťa zistila že vo vlaku si obliekla iba jednu ponožku a kde skončila tá druhá to nikto netuší asi ostala vo vlaku.

Už len 2,5 hodiny a letíme.

• Day 1–2

Das Abenteuer Südostasien beginnt 😍🇹🇭

February 6 in Austria ⋅ 🌬 12 °C

Heute ging es für uns wieder los - in ein für uns, ganz neues Abenteuer! Es geht nach Thailand 🇹🇭, wir freuen uns schon riesig, was uns erwartet. 😊 Die Wochen zu Hause genossen wir sehr im Kreise der Familie und Freunde, auch wenn sie wieder ruckzuck vergingen. 💛

Um 04:00 läutete der Wecker, unsere Rucksäcke standen bereits bereit. Die letzten Kleinigkeiten wurden noch gepackt und los ging es zum Bahnhof nach Wels. Dort fuhren wir mit dem Railjet zum Flughafen Wien.

Wir waren beide sehr verwundert, dass wir gar nicht Aufgeregt, sondern total entspannt waren. Das ist auch für uns das erste Mal Rucksackreisen auf einem fremden Kontinent und dazu der lange Flug. Aber wir freuten uns einfach nur auf alles, was kommt. 😊

Wir flogen mit der China Airline und flogen pünktlich um 11:00 von Wien nach Taipeh (Taiwan) los. ✈️ Vor uns lagen 11 Stunden Flugzeit. Zum Glück war es ein neues Flugzeug mit Touch-Displays und wir saßen sogar nebeneinander. 😊 Zum Zeitvertreib guckten wir Filme, lasen oder quatschten.

Wir haben ganz vergessen, Bescheid zu geben, dass wir Vegetarier sind, doch die Crew war super lieb und bot uns eine sehr leckere Suppe als Alternative zum Hauptgericht an. 😊👍🏻

Unser Plan war, dass wir schlafen, um so hoffentlich den Jetlag zu umgehen. Schlafen konnten wir jedoch leider nicht. 😅 Um 04:45 landeten wir in Taipeh-Taiwan. Für uns war das nur ein Zwischenstopp mit einer Wartezeit von 1,5 Stunden. Der Flughafen war relativ klein und hatte ein Flair von einer alten Turnhalle (roch auch genau so). 😅 Von dort flogen wir wieder mit China Airlines 3 Stunden nach Bangkok. ✈️ Die meiste Zeit von diesem Flug haben wir verschlafen. 😴

Natürlich war der lange Flug anstrengend, aber verging viel schneller als wir uns dachten und wir sind positiv überrascht. 😊

Wien Bratislava

June 28 in Austria ⋅ ☀️ 29 °C

Wir hatten eine gute Anreise mit dem Auto nach Regensburg. Der Zug hatte etwas Verspätung, so kamen wir halt erst um Mitternacht in Wien an. Jetzt nur noch das Hotel suchen und ab ins Bett. Am Freitag stand Wien-Bratislava mit dem Velo auf dem Programm. Aber wo ist denn jetzt die Donau🤔 auf Umwegen fanden wir alle 3 Donaus doch noch (neue, alte und der Kanal) die wir überqueren mussten um auf den Euroveloweg zu kommen😅 Der Donaupark Auen mussten wir auf dem Damm durchfahren, leider sah man nicht allzu viel vom Nationalpark. In Bratislava besorgten wir uns zuerst die Tickets für den Twin City Liner. In der Altstadt haben wir feinen Lachs gegessen, bevor es dann zum mit dem Katamaran wieder zurück nach Wien ging. Bis zu 70 Km schnell fuhr das Boot und hatte ca. 80 Min. für die Strecke die wir geradelt sind🚴‍♀️ Jetzt natürlich wieder zurück durch die Altstadt ….. zum Hotel Nähe Hauptbahnhof. Der morgige Tag verbringen wir in WienRead more

• Day 2–5

AirBnb Wenen

May 5 in Austria ⋅ ☁️ 25 °C

Jaaaa! Na 14u arriveren we dan na 4 stops gehad te hebben bij onze eerste AirBnb te Wenen (15:05u).

Logan heeft het supergoed gedaan! Hij begon het laatste uurtje, wat uiteindelijk 1,5u werd door vertraging op de a23, een beetje te jammeren, maar met de speen in de mond was meneer alweer gauw vertrokken. Zzzz...

De spullen uit de auto gehaald en Logan even omgekleed. Papa is vertrokken 💤🤭 Doe maar even lekker een dutje, lieffie 😘

Vanavond -omdat het vandaag overal gratis is met de auto én de supermarkten op zondag dicht zijn- wil Lars bij het Hard Rock Café (HRC) gaan eten. Dat komt vast helemaal goed! 😉🤗

Wolfpassing - Grosskrut

July 12 in Austria ⋅ ☁️ 24 °C

42 km
      Převýšení 151 m

Dneska jsme měli snídani koupenou v Bille z předešlého dne. V klidu jsme se nasnídali a v cca 9.30 sedli na kola. Měli jsme před sebou krátkou etapu s minimálním převýšením. Vedro přetrvávalo.
      Hned po startu v následující vesnici musel Pavlíček zastavit v krámku a koupit si pití. Krámek byl v moderním stylu - bez obsluhy, samé bio produkty a produkty tzv. bez obalu.
      Další kratší zastávku jsme si udělali v Ladensdorfu v takové retro hospůdce, kde nebylo retro jen vybavení, ale i obsluha. Když jsme se zastavili před hospodou, vyběhla paní, jestli budeme chtít jíst. Viditelně si oddychla, když jsme řekli, že chceme jen nápoje. Uvnitř v lokálu bylo zajímavé, že místňáci nepili pivo, ale víno, jako bychom byli ve Francii.
      Já a Zuzka jsme si objednaly klasicky Weisser spritzer, byl nezvykle maličký, zato dost silný. Zuzka ho nazvala "špričíček" nebo "špricíček". Když jsme vyšli ven, Zuzka se musela dost soustředit, co dělá. Milča ji poradila, že má obejít kolo z druhé strany. Zuzka vykonala povel, přičemž si sama sobě nahlas napovídala: "obejít".
      Zanedlouho jsme byli v Mistelbachu, kde jsme opět navštívili koupaliště. Koupili jsme si lístky na 4h.
      Musím říct, že tak často jsem loni na koupáku nebyla za celou sezónu.
      Bylo to menší koupaliště, ale pro nás ideální. Oblíbili jsme si maxi skluzavku, poloviční veselý hříbek, masážní trysky a samozřejmě kiosek. Nezklamali, měli langoše a ani se nedivili, když jsem chtěla kečup.
      Po koupáku nás čekalo už jen 20 km, což jsme překonali velice rychle. Cestou Vojtu píchla vosa do čela, narazila mu přímo do větracího otvoru helmy. Ránu jsme hned namazali gelem po bodnutí hmyzem a ani mu to nenateklo, ale bolelo. Byl statečný, jen se maminky zeptal, co s tím bude dělat. Milča pohotově odpověděla, že mu to namaže :-).
      V průběhu cesty v dáli hřmělo a vypadalo to, že zmokneme. Měli jsme štěstí, že pršet začalo až když jsme později seděli na večeři pod střechou.
      Po cestě jsme se snažili najít nějakého místního vinaře, ale bez úspěchu. Proto jsme s Pavlíkem nepohrdli kousíček od ubytka bistrem a krámkem (v jednom) a dali si víno ještě předtím, než jsme se šli ubytovat. Víno na mě bylo moc suché, ale Pavlíkovi chutnalo. Měli i kopečkovou zmrzlinu, tu jsem si vyhlídla na zítřejší snídani.
      Dnešní večer byl poslední v Rakousku, dali jsme si pořádnou večeři a dobré víno i spritzer. Obsluha byla kupodivu zase česká. Servírka byla z Břeclavi, prý se tam zítra potkáme 😀.

Grosskrut - Břeclav - Praha

July 13 in Austria ⋅ ⛅ 23 °C

32 km + 5 km v Praze
      Převýšení 145 m

Dneska jsme nemuseli spěchat, vlak z Břeclavi nám jel až večer.
      Na snídani jsme si zašli do bistra 100 m od hotelu, protože tam prodávali kopečkovou zmrzlinu. Ostatní si přikoupili snídani v hotelu.
      Paní prodavačka se usmívala, když mi vydávala v 8.30 ráno 3 kopečky do velkého kornoutku.
      Hranice s Českem byly kousek, předtím jsme se chtěli rozloučit s Rakouskem špričíčkem a tak jsme hledali hospodu. V první vesnici se nám zdálo moc brzy na alkoholický nápoj, což se později ukázalo, že nebylo dobře.
      Vyhlídli jsme si městečko Reintal, které bylo těsně u hranic, ale bohužel neměli otevřenou hospodu. Zašli jsme tedy do krámu a jak jsme tam tak lelkovali, našla jsem v mapě, že ve vedlejší vesnici Bernhardsthal jsou 2 hospody. Bylo to celkem po trase, tak jsme tam jeli. Byla to pěkná restaurace u rybníka. Nebrali karty (ostatně jako ve většině hospod v Rakousku), tak jsme museli trochu počítat, abychom tam nemuseli zůstat mýt nádobí. Vyšlo to, zbyly nám 2 eura 😀, Kmondům víc. Důležité bylo, že špričíčky byly!
      Měli jsme čas, tak jsme si ještě hodinu poleželi na lehátkách a pak teprve vyrazili do cíle.
      V Břeclavi jsme chvíli hledali vhodnou hospodu. Dali jsme na doporučení policisty a šli do Park restaurant. Pavlíček po třetí decince vína začal zkoumat, jak nám jede vlak. K jeho i našemu překvapení zjistil, že spoj byl zrušen. Pavlík duchapřítomně zavolal na infolinku Českých drah a jemně donutil paní, aby nám našla náhradní spoj pro nás a 6 kol.
      Paní byla hodná a šikovná, podařilo se jí najít spoj s jedním přestupem přes Brno. Měli jsme se hlásit vždy u průvodčího, který nás usadil.
      Když jsme oslovili průvodčího, poslal nás za Ibalginem a ukázal na růžový vlak - pěkně vlaku říkají :-)
      Ještě jeden malý zádrhel jsme měli - zapomněli jsme klíče. Naštěstí jsme měli náhradí u sousedů.
      Na Hlavním nádraží jsme skočili do metra a popovezli se do Ládví.
      Celý týden nám počasí přálo, pršelo jen jeden den. O to větší překvapení bylo, když jsme vylezli z metra a začalo pršet. Než jsme dojeli těch 5 km do Chaber, byli jsme dost mokří.
      Kmondové a Milča s Vojtou nahodili kola na auto a hurá domů do Roudnice.

Dovolená se vydařila, počasí bylo krásné, nebyl žádný úraz ani defekt na kolech.
      Celkem jsme ujeli 510 km a nastoupali 3561 m.

Vienna 1

July 24, 2023 in Austria ⋅ ☀️ 31 °C

Giornata piena, ho fatto 23k passi, non mi sento più i piedi (e già questa mattina i miei dolori psicosomatici[?] avevano agito sul mio piede…)
      Anyway…
      Arrivata a Vienna così velocemente che non me ne sono neanche accorta, ho provato a leggere Petrarca sull’aereo ma come al solito dopo due righe mi sono addormentata, questo canzoniere è soporifero!!!
      Poi ho preso il Railjet per arrivare al centro, ho raggiunto l’ostello a&o e ho lasciato lo zainone lì.
      Poi ho comprato un’ insalata al Billa e ho raggiunto Karlsplatz dove ho mangiato e sbirciato in giro.
      Poi, su suggerimento della guida presa all’ aeroporto, sono andata sulle tracce della Red Vienna (Vienna comunista) e ho raggiunto il Karl Marx Hof, edificio lungo 1.1km (!!!) costruito per dare casa agli operai, struttura enorme e così figa perché così particolare. Dentro l’edificio, nel giardino interno, c’era l’asilo, la lavanderia comune,…
      Dopo di ciò sono tornata all’ostello per entrare in camera e ho scoperto di dover “dividere” il matrimoniale con un ragazzo coreano, un primo momento di titubanza e poi passa tutto.
      Poi abbiamo preso un gelato insieme e mi sono recata al walking tour che avevo prenotato per le 18.
      È durato più di due ore ma ero distrutta e sono sembrate 10.
      Poi ero presa a malissimo per i soliti pensieri 😉 ho deciso di incontrare dei ragazzi tramite Hostelworld.
      Tra i tre mi sono trovata bene con uno, brasiliano (sarà la discendenza neolatina? XD) abbiamo chicchierato un sacco, mi ha fatto alzare il morale che avevo a terra, e abbiamo mangiato insieme, un würstel salatissimo e alla modica cifra di 7.9€!!!! Con birra 5.5!!
      Ahhhh che bella Vienna
      Poi ho preso l’ennesimo mezzo del giorno e sono tornata all ostello.
      Tornare di notte, da sola, vicino la stazione dei treni non è sembrato affatto spaventoso!
      Dicono che Vienna sia una città davvero sicura, questo mi piace
      Comunque ora sono distrutta e dormo
      Gn

Politischer Bezirk Gänserndorf, Politischer Bezirk Ganserndorf