Brasilien
Angra dos Reis

Oplev andre rejsendes rejsedestinationer, som skriver en rejsedagbog på FindPenguins.
Top 10 rejsedestinationer Angra dos Reis
Vis alt
Rejsende på dette sted
    • Dag 107

Du toboggan et des potes

18. februar 2023, Brasilien

Par Flav🎭

Hier matin, alors que les Caïpirinha de la veille tapent encore un peu dans nos cranes, on va faire les courses avec pl pour un super petit dej : smoothie, pain, beurre, fromage, jus d'orange et œufs brouillés.

Repu, pierre lucs (c'est le nouveau surnom de pl!) file rejoindre nos copains (je vous refait le point encore pour les cancres qui suivent pas au fond de la classe : Maël, Leonard et Arzhel sont des copains de notre école a grenoble et ils viennent de commencer leur voyage en Amerique du sud et on a pu se croiser ces deux derniers jours) à la plage alors que pour nous c'est temps calme (sieste en vrai) à l'appart. Puis on les rejoint et on prend un bus direction la meilleure activité de Paraty : un toboggan naturel !
      Ne vous fiez pas a la video impressionante de l'homme debout sur le toboggan parce que lui c'est un champion local, nous on etait assis ou allongés mais c'etait quand meme vraiment cool
      Comme la pierre glissait on a aussi expérimenté la glissade debout mais sur du plat et sur 4m de long, c'etait quand meme vraiment top et on a découvert les talents d'équilibre de certains membres de l'équipe (je dirais pas qui parce que ca va vexer des gens) (ca va vexer margaux par exemple)

Autre truc vraiment trop genial (j'ecris beaucoup "vraiment" mais parce que c'etait beaucoup cool du coup j'y peux rien je suis obligée) : on est allés derrière une cascade, non sans difficultés mais quand meme on était derrières et c'etait impressionnant (meme si c'etait un meilleur moment pour moi que pour nina et margaux qui sont parties avant que je les rejoigne parce que c'etait un peu source d'angoisse)

Apres avoir mangé, un retrouve a nouveau les copains et la petite troupe au complet part a la recherche d'un bloco (bloco = carnaval de rue) car c'est le debut du carnaval a Paraty ! Une caïpi en main, on peut partir a la recherche : on se balade dans le centre ville et on croise pleins de gens déguisés, des français et meme le roi du carnaval apparement mais pas de bloco.. On se rabat sur la place principale ou un dj fait danser sur la piste au moins une bonne dizaine d'enfant entre 4 et 12 ans qui lancent des confettis. C'est un peu comme une grosse kermesse et meme si il y a pas mal de monde autour qui dansent, la piste est beaucoup trop grande et donc vide. On decide qu'avec des Caipi et des potes on peut s'amuser et on passe la soirée a danser ou faire des chenilles sur la place principale (j'aurais aimé avoir une photo pour vous montrer la panique dans les yeux d'Arzhel qui s'est retrouvé contre sa volonté en premiere place de la chenille)
      C'etait pas encore le grand carnaval comme on se l'imagine mais c'etait vraiment sympa (meme moi je supporte plus le mot "vraiment" a ce stade)
      Quand le carnaval se finit, on passe un bout de temps a discuter et puis on dit aurevoir et on souhaite un bon voyage aux copains a qui on confie pour quelques jours pl qui va nous retrouver à Rio alors qu'avec les filles on trace toutes les 4 vers Ilha grande !

• Dag 100

Glissade et carnaval a Paraty

18. februar 2023, Brasilien

Hier après-midi on est allé a un toboggan naturel encore avec les copains des loustiques. C’était dans un endroit incroyable, en plein milieu de la foret. On a pu faire pleins de descentes en toboggan c’était trop trop bien. Et il y avait des personnes qui surveillaient et eux ils le faisaient carrément debout c’était ouf. Ensuite on est aussi allé sous une cascade et derrière !! C’était génial

Puis on est rentrés a l’appart se changer et on a filé dans les rues puisque c’est le début du carnaval au Brésil. Normalement il y a des gros camions avec de la musique mais on a juste trouvé un endroit sur une place avec beaucoup d’enfants et un dj qui faisait plus du bruit que de la musique. Mais c’était quand meme super, on s’est bien amusés et on a encore bu beaucoup de caipi. Par contre il fait vraiment 10000 degrés au Brésil et avec l’humidité c’est invivable, heureusement qu’on avait les cocktails pour nous rafraîchir.
      Ensuite avec Nina on voulait trouver un autre endroit et on est allées vers un camion avec des danseurs et des gens qui jouaient du tambour aussi. C’était trop trop bien.

Ce matin on a pris le bus pour aller à Ilha Grande, la dernière étape avant rio, c’était très long a cause des arrêts toutes les deux minutes puisqu’on a mis 2h pour faire 50 km

• Dag 99

Snorkling à Paraty !!

17. februar 2023, Brasilien

Depuis mercredi on est arrivés à Paraty, sur la cote est du bresil, pas très loin de Rio.

On est parties en bus de Sao Paulo mercredi à 11h, bus qu’on a un peu failli louper a cause des 45 feux rouges par minute a Sao Paulo et de l’immensité de la ville. C’est parti ensuite pour 6h de bus. Quand on arrive à Paraty on fonce vers le airbnb. Malheureusement les seuls indications qu’on avait pour le rejoindre étaient le nom de rue et que la maison est a coté d’un amandier. On galère a trouver meme avec l’aide des locaux, on arrive a soutirer le numero de la maison a la dame après 30 mins au téléphone avec elle mais on ne trouva pas, jusqu’a ce que PL qui a marché longtemps dans la rue trouve enfin la maison.

La maison est sympa, on pose nos sacs et on
      court a la plage puisque j’en rêve depuis 2 jours. Malheureusement en arrivant c’est marré basse et on ne peut absolument pas se baigner. On change de plan pour aller boire des cocktails mais tous les bars ferment car il y a un gros orage qui se prépare. On rentre vite et effectivement il y aura un gros orage toute la soirée.

Le lendemain on se lève a l’aube, 8h pour aller chercher un bateau qui puisse nous emmener faire du snorkling. On trouve assez rapidement et pour seulement 20€ par personne. On décolle à 10h et les paysages sont magnifiques, on s’arrête a des endroits ou l’eau est plus claire pour voir les poissons et a des belles plages. Il fait pas super beau et le soleil n’est pas au rendez-vous mais c’est quand même magnifique. On voit une raie!!! Et pleins de poissons, des coraux et des crabes c’est trop trop bien. Je suis contente d’avoir la go pro car elle me permet de filmer sous l’eau et c’est genial.
      Sur le chemin retour je suis devant dans le bateau et j’ai l’impression de voir un aileron de dauphin au loin, je le dis aux autres mais j’ai peur que ce soit jusque un plongeur. Et la d’un coup on voit sans abuser une centaine de dauphins !!! Ils sortent tous, il y en a partout c’est incroyable !

On s’est dit que c’était surement notre meilleure journée du voyage.

À 15h on rentre a l’appart se laver puis on ressort pour aller visiter le centre qui est à 30 mins du airbnb. On mange une délicieuse glace et on rejoins des copains d’école de Nina Flavie et PL qui commencent leur voyage au Bresil. On fait plusieurs bars pour boire l’alcool local : le caipirinha. C’est délicieux donc on en boit pleins, puis on mange un hamburger et on rebois des caipi dans la rue.

Ce matin on devait aller visiter une distillerie de cachaca, l’alcool du cocktail d’hier. Mais pour certains dont moi le réveil est difficile donc c’est grace mat. Et cet après-midi on doit normalement aller à la plage et a un tobogan naturel!

• Dag 147

Ilha Grande - jižní strana

3. juni, Brasilien ⋅ ☁️ 27 °C

Sedět v baru do jedné ráno před výletem na lodi není nejlepší nápad. O tom jsem se ráno přesvědčil na vlastní kůži, když jsem se hrabal z postele a bolela mě hlava. Netřeba ais komentovat můj plán, že to dospím na lodi a nebo někde na pláži.

Tentokrát nás čekala jižní strana ostrova, kde navštívíme 4 různé pláže. Jakmile jsme opustili záliv, začalo to s lodí pořádně házet a my skákali ještě víc, než včera. To nebylo nejpříjemnější na žaludek, jeho obsah jsem však dokázal udržet uvnitř. Dnes bylo ze začátku trochu zataženo a tak jsme na první zastávce nešli do vody. Namísto toho však vylezli na skálu, odkud bylo možné pozorovat zátoku.

Jako další jsme jeli na pláž Parnaioca. Tady se na kraji pláže vlévá menší řeka do oceánu a pláž tady tvoří hráz pro malý "bazén" v řece. Chvíli jsme se koupali a pak se brodili řekou proti proudu, abychom prozkoumali okolí. Pláže jsou prakticky nepřístupné a jediná možnost se sem dostat je na lodi. Teoreticky je možné udělat túru z města, ta ale trvá asi 6 hodin, takže sem nikdo jen tak nechodí. Dnes na těchto místech byly jen 3 lodě, které vozily turisty po plážích. Pak už kapitán zatroubil, my se vrátili na loď a jeli na hlavní zastávku dnešního programu.

Pláž Aventureira je známá především pro svou fotogenickou palmu ohnutou v pravém úhlu. My jsme tedy očekávali, že sem všichni jezdí udělat fotku a tím to končí. Namísto toho nás čekala nejhezčí pláž, na které jsme kdy byli. Písek byl extrémně jemný a připomínal až mouku. Voda byla průzračné čistá, vlny tak akorát a na pláži jen jemný písek, žádné kameny. Tedy když nepočítáme ty obří krásné zaoblené balvany vyčuhujíci nad hladinou. Kolem nás kroužili supi a občas si sedli vedle nás. Za nás to je určitě ta nejhezčí pláž, kterou jsme kdy navštívili. Zastávku jsme tu završili výstupem na skalní vyhlídku.

Nakonec nás loď dovezla na pláž Meros, která je vyhlášena pro bohatý podmořský život. Je tu nádherně čistá voda, není vůbec kalná a proto je to jedno z nejlepších míst pro šnorchlování na ostrově. Nasadili jsme zapůjčené vybavení dalších 40 minut strávili s hlavou pod vodou. Byla tu spousta druhů ryb, korálů tady ale zas tak moc nebylo.

Zjevně tady každá tour staví u jedné a té samé restaurace na jídlo. My si ale za ty ceny žádné dávat nebudeme a budeme už druhý den bez oběda (ryba s hranolkami za 35€). Během povídání si u piva jsme se dohodli, že si zkrátíme pobyt v Rio de Janeiro o jednu noc a prodloužíme si náš pobyt tady na ostrově. Ilha Grande prostě nemůžeme mít dost.

Nikču celý den bolelo v krku, takže jsme si po návratu domů nejdříve dali horkou sprchu, pak došli rychle na jídlo a vrátili se domů. Tady jsme se dohodli s hostitelem a zaplatili naší noc navíc. Teď to máme jisté.

• Dag 150

6. juni, Brasilien ⋅ ☀️ 25 °C

Na našem seznamu míst, které na ostrově musíme navštívit, ještě zbývá pláž Lopes Mendes. K ní vede stezka lesem a cesta trvá kolem 3 hodin. Ráno jsme si stáhli offline mapu, abychom se náhodou neztratili, a vyrazili na cestu.

Nejdříve se šlo podél pláži, než se cesta stočila směrem do vnitřku ostrova. V lese bylo šíleně vlhko a s přibývajícím sluncem na některých místech stoupala pára z lesů. Cestě sama o sobě nebyla nijak extra náročná, ale díky vlhkosti to z nás jen lilo.

Jako první jsme dorazili na pláž Palmas. Ta byla nádherná s minimem lidí a nám se nechtělo věřit tomu, že tudy vážně jen tak projdeme dál, aniž bychom se vykoupali. Být na takovém místě je privilegium samo o sobě, o to asi větší, že nad tím tady jen tak mávneme rukou a jdeme prostě bez zastavení dál.

Po další asi hodině chůze přišly pláže Mangue a Pouso. Tady jsme si akorát koupili jízdenky na boat taxi, aby nás odsud v 17:00 odvezla loď zpět do našeho města. Máme pocit, že na každé pláži na ostrově ústí alespoň jedna řeka z ostrova do moře, Mangue nevyjímaje.

Pak přišla poslední etapa. Šli jsme asi půl hodiny a už z dálky slyšeli lámající se vlny oceánu na pláži Lopes Mendes. Když jsme konečně vyšli z lesa, čekala na nás obří pláž plná bílého písku, jen s pár lidmi a velkými vlnami. V pozadí byly vidět vysoké skály a v dáli před námi menší ostrov. Lopes Mendes patří mezi nejhezčí brazilské pláže a také se objevuje v některých žebříčcích s nejhezčími plážemi světa. Pláž se táhne 3 kilometry, takže si tady každý najde svůj kousek jen pro sebe.

Dá se sem dojít jen takhle pěšky, což je poměrně dálka, a nebo dojet lodí. I přesto tu však nechybí ani stánky s chlazeným pitím, kde je samozřejmostí možnost platit kartou. Z místního menšího pivovaru jsme si donesli i láhev piva pojmenovaném po této pláži s v klidu si ho tady vychutnali. Nefoukal absolutně žádný vítr, slunce krásně svítilo a voda měla příjemnou teplotu tak akorát na schlazení po chvíli odpočinku na pláži.

Když jsme měli dost, rozhodli jsme se vrátit na pláže Mangue a Pouso. Čekání na loď jsme si zkrátili koupáním a drinkem na pláži. Pak už přišel čas nalodit se a vyrazit. Během asi jen 15 minutové jízdy zrovna zapadalo slunce a tak nám řidič přibrzdil, abychom si užili pohledy bez skákání lodi.

Doma jsme se akorát osprchovali, převlékli a šli do města zařídit poslední výlet na zítřek - výšlap na horu Pico do Papagaio a sledování východu slunce. Zjistili jsme ale, že je sraz už ve 2 ráno ve městě. Pospíšili jsme si tedy s večeří a šli domů balit věci. Po cestě jsme ještě potkali pár ze Švýcarska, s jimiž jsme absolvovali výstup na Mirador Base las Torres v Patagonii. Chvilku jsme pokecali, pak už byl ale čas jít. Zítra vstáváme v 1 ráno a navíc dnes ještě musíme balit, protože zítra už opouštíme ostrov a jedeme do Ria.

• Dag 46

עדיין איליה גרנדה

2. marts 2023, Brasilien ⋅ ⛅ 28 °C

נסענו היום לחוף לופז שוב בטקסי בואוט והיה מושלם. (בסרטון זה ילד שצועק אופל אז צילמתי אותו). מחר אנחנו נוסעות מפה לעוד לילה מעברים בריו וזה ממש עצוב כי זה מקום מושלם ברמות🥲 אז כמה תמונות לסיום.

• Dag 261

14. juni 2023, Brasilien ⋅ 🌧 20 °C

Highlights:
      - We slept really well on the night bus again (so much so we were the last ones on and the bus driver had to shake Serena awake who in turn woke Josh)
      - We managed to get the first speed boat to the island and check in straight away at 8:30am
      - Caipirinhas on the beach
      - Reuniting with our friend and going for dinner and drinks, then out with a couple more people we met
      - Chilling on various beaches that were in walking distance
      - Hiking across the island through jungle and seeing marmosets, and stopping at beaches and swimming - it felt like paradise!

Lowlights:
      - A hungover day which we could have done without!
      - We both felt quite run down, I think as it was the first time we were relaxing for a while and we had in the back of our minds it was coming to the end of the trip

Food and drinks:
      - The start of the caipirinhas! Brazil's cocktail which is made of cachaca, limes, sugar and ice - delicious
      - Lots of cheap meals which were mostly meat/fish with rice, chips and beans
      - The free breakfasts at the places we stayed were amazing

• Dag 151

Ilha Grande / Rio de Janeiro

7. juni, Brasilien ⋅ 🌙 18 °C

Po probuzení v 1 ráno jsme se cítili absolutně ko. Sbalili jsme jídlo a pití na cestu a šli hledat kostel, u kterého máme potkat zbytek skupiny. Na ulicích před bary posedávaly poslední partičky tvořené mixem místních a turistů. Naproti nám se zpoza rohu vyhrnula banda překvapivě normálně vypadajících lidí (oproti zbytku před bary) a nám bylo jasný že jsme právě potkali naší skupinu.

Dostali jsme čelovky, nabídli nám bambusové hole a mohli jsme vyrazit. Naše průvodkyně už na začátku nasadila překvapivě svižné tempo a z nás to jen lilo. Po asi 20 minutách jsme odbočili a ocitli se v relativně hustém lese. Nebylo vůbec nic vidět, takže jsme museli mít hlavy skloněné dolů, abychom si svítili na cestu. Cesta byla totiž plná kořenů a kamení, takže nebylo možné zvednout hlavu za chůze. Díky tomu se nejednou stalo, že jsme hlavou narazili do stromů spadlých přes cestu.

Občas jsme zastavili když průvodkyně našla nějaké zvíře podél cesty - viděli jsme pavouky, červy a světlušky. Žádná hitparáda. V létě tu prý bývá spousta hadů, teď je na ně ale příliš chladno. Naštěstí, protože začala jmenovat druhy, po jejichž uštknutí člověk zemře během 2-4 hodin. Najednou jsou ty 20 cm červy mnohem zajímavější.

Výstup trval 3 hodiny. Nahoru jsme dorazili ještě za tmy, v dáli ale už obloha zářila rudou barvou. Při hledání optimálního místa na fotku jsem si stoupnul přímo doprostřed mraveniště a po chvíli se divil, proč mě tak hrozně štípou nohy... Pak už jsme si ale v klidu sednuli a šli pozorovat východ slunce.

Výhled byl nádherný, co víc dodat. Určitě nejhezčí východ slunce, jaký jsme kdy zažili. Po cestě dolů jsme se stavili na ještě jednu vyhlídku. Na jedné ze skal jsme uviděli i nosála, jak se schovává ve křoví. Pak už byl konečně čas jít zpět. Chvílemi na nás přicházela únava, díky chůzi a klábosení s Clarissou, fajn holkou z Německa, jsme to ale nějak zvládali. Od ní jsme mimo jiné dostali tip na transport z ostrova do Ria. Prý se dá koupit odvoz z ostrova až k hostelu za rozumné peníze.

Po návratu jsme se rozloučili se skupinou a šli hledat víc informací ohledně té jízdy. Nejdříve nás vezmou lodí do přístavu na pevnině, tady naskočíme do dodávky a ta nás odveze až k hotelu. To vše je levnější, než kolik jsme platili při cestě z Ria sem, a navíc nemáme žádné starosti ohledně přestupů.

Už bylo ale 10:30 a v 11:00 jsme měli check-out. Domů jsme přišli s kruhy pod očima a šli balit zbytek věcí, mýt nádobí a uklízet pokoj. Náš hostitel Leonardo nám řekl, ať na úklid pokoje kašleme, to udělá pak on. Navíc nám dal více času a sám nabídnul, abychom zůstali u něj na zahradě. Musíme být přeci unavení a proč nevyužít jeho houpací sítě. Kolem půl dvanácté bylo vše hotovo a my se rozhodli využít jeho nabídku. Lehnuli jsme si do houpacích sítí a vytuhli.

Budík nás vzbudil akorát na odjezd lodí v 13:40. Při opouštění přístavu jsme se shodli, že jsme tu stihli všechno, co jsme chtěli. Sice jsme si pobyt díky dešti museli prodloužit o jeden den a kvůli tomu nechali propadnout jednu noc v Riu, ale rozhodně to za to stálo. Dnešní výlet byl akorát třešinkou na dortu našeho pobytu na Ilha Grande. Z ostrova jsme absolutně uchváceni.

Zbytek cesty probíhal v klidu, jen v jednu chvíli jsme se necítili nejlépe, protože všechny naše batohy s veškerými dokumenty přivázal lanem na střechu auta. Kolem šesté nás vyhodili před hotelem. My se šli ubytovat, najíst a nakoupit trochu jídla a pití do zásob. Na víc už nám nezbyly síly a my šli konečně spát.

• Dag 12

Après la souffrance, le réconfort

16. februar, Brasilien ⋅ 🌙 25 °C

[Pierre et Benji]

Là, c'était le plus dur de la journée, il restait bien 7h de rando et il était 11h... Après la déconne à lagoa azùl venait la montée pour se rendre à Bananal, notre lieu de déjeuner, mais le calvaire des sacs à dos pleins et la fatigue se font ressentir, Benjamin Louis et Pierre étaient dans un état second, mais cette souffrance a très vite été rattrapée par un repas (bien que rationné tellement tout le monde avait faim) gourmand sur une plage vraiment pas dégueue... On trouve des noix de coco mais malheureusement pourrie par l'eau de mer et on songe à en chercher d'autres sur le chemin, et après une belle trotte, on en a trouvé ! On s'ouvre au couteau comme des gros débiles la noix de coco bien fraîche qu'on avait trouvé sur le chemin et c'était incroyable ! Après l'avoir bu et sous les conseils de françaises qu'on venait à peine de rencontrer, je suis (Pierre) allé fracasser comme un singe la noix de coco contre des pierres en la lançant à répétition... C'était complètement abruti de ma part mais au moins on a pu goûter la chair de la noix !

On continue le trek sur un sentier assez panoramique avec une magnifique vue sur la baie qu'on venait de parcourir pour enfin arriver sur la plage annonçant le moment fatidique de la dernière et terrible montée. Ce fut l'endroit idéal pour se partager le dernier morceau de chocolat, où nous avons rencontrés un groupe d'enfant visiblement fan du club de foot Flamengo (club supporté par semblerait la plupart des bresiliens), heureux que nous leur criions "Gabigol", cri de supporter de cette équipe (on a appris ça à rio).

Après avoir fait face à l'insoutenable montée, nous arrivâmes à Aracatiba, où nous avons été accueillis par le copain de la sœur de Pierre, qui avait loué une villa avec ses potes. La douche sur le ponton fut magistrale, suivi par une pizza en restaurant, ça fait du bien par où ça passe (on remercie amelie de nous avoir invité, malgré son absence, bisous soeurette).
      Nous avons pu loger dans l'incroyable villa pendant 2 jours, lors desquels nous avons bien profité du cadre idyllique de cette île.
      Merci beaucoup à la bande de Max !

PS: Merci au caipirinha d'exister

• Dag 148

4. juni, Brasilien ⋅ ⛅ 22 °C

Na dnešek byl hlášen déšť, s tím jsme však počítali a plánovali zůstat doma. Ráno jsme jen došli do města nakoupit a pak zůstali v posteli. Niki je ještě pořád špatně, tak se aspoň vyleží.

Déšť byl natolik silný, že jsme dostali varování na telefonu kvůli zvýšenému riziku. Malý potok/řeka na naší zahradě se pořádně rozbouřil a bral s sebou vše, co mu stálo v cestě. I ulice ve městě se proměnily v řeky a nebylo tudy možné chodit. To jsme se dozvěděli od našeho hostitele, který šel do města nakoupit, poté už se ale nemohl vrátit. Prý tady takové průtrže za svých 18 let na ostrově nezažil.

Odpoledne nám donesl dáreček, abychom se tolik nenudili. My jsme vyřídili pár věcí ohledně Ria a jinak strávili zbytek dne koukáním na krátká videa, seriály a filmy.

Du kender måske også dette sted med følgende navne:

Angra dos Reis, Angra Dos Reis

Bliv medlem: