Peru

Top 10 Travel Destinations Iquitos
Show all

Leticia nach Iquitos

December 13, 2019 in Peru ⋅ 🌧 30 °C

Donnerstag 19:30: Durchsage am Hafen: die Fähre hat eine kaputte Turbine und fährt nur mit halber Kraft. Heißt 24stunden länger als geplant auf dem Boot...
      Es war einigermaßen bequem, ich hatte einen 2er für mich also konnte ein bisschen schlafen.
      5:00 - ich werde geweckt, es ist hecktisch: die Passagiere des Oberdeck dürfen auf ein kleines schnelles Boot umsteigen.
      Hier ist es ungemütlich und stickig...
      12 Stunden später, nur 9 Stunden später als eigentlich geplant komme ich dann in Iquitos an.

Ich hatte noch kein Hostel...die ersten 2 waren voll, das 3. Ein super gemütlicher Volltreffer, aber leider nur für eine Nacht.

29-7 Iquitos - boottour

July 29, 2018 in Peru ⋅ 🌧 23 °C

Om 9 uur lopen we al op de pier, foto's en daarna nog tijd voor een moccachino voordat we om 10 uur met een boottour gaan. Natuurlijk wordt dat half 11 want er moeten nog andere mensen mee. Geeft niet, we zitten lekker te kletsen met Jackie en haar collega. Die doen hier onderzoek naar broeikasgassen maar hebben vandaag vrij. Het grootste deel van de tocht gaat door havens, wel een beetje jammer. Wel leuk om een drijvende benzinepomp te zien. Dan naar de snakefarm. Dat blijkt een dierenopvang te zijn. De dieren gaan terug de natuur in. Al vraag ik me af wat ze dan met zo veel parkieten moeten. Maar een aantal dieren mag je vasthouden. Erg gaaf en interessant.
      Daarna naar Bora. Er wordt nogal plichtmatig gedanst en gezongen, maar ik vind het toch leuk.
      Op de terugweg langzaam gevaren, maar helaas geen dolfijnen gezien.
      We eten wat en gaan terug naar de hospedaje.
      's Avonds gaan Karin en ik nog iets kleins eten. Soort kermis zonder kermis. Allemaal mensen op de been, kraampjes, straattheater, treintje, en een soort borden waar je met muntjes op kan gooien. Leuk. Vooral omdat de gids gezegd had dat er niets te doen was in Iquitos, alleen er omheen.
      Morgen schijnt ook alles dicht te zijn. Voor het eerst in drie maanden dat er winkels dicht zijn!
      In Iquitos staan trouwens net zulke mooie gebouwen als in Cuenca, maar hier is duidelijk minder geld voor onderhoud/opknapbeurt. Misschien moeten ze ook proberen om op de world herritage lijst te komen. Toch bizar idee dat alles wat je ziet per boot is gekomen.

Iquitos. De Luxe.

July 22, 2023 in Peru ⋅ ⛅ 31 °C

Wir fliegen an den Amazonas. Mittagessen im "Eisernen Haus". Nach einer kleinen Stadtrundfahrt geht es aufs Boot. Dieses entpuppt sich als Luxushotel auf dem Fluss. Unbeschreiblich schön. Das Abendessen, ein Dinner vom Feinsten. Glücklich fallen wir in die Kissen.Read more

Amazonas

July 7, 2023 in Peru ⋅ 🌧 30 °C

Ir al Amazonas era un sueño por cumplir desde hace mucho tiempo. Me fascina, siempre me ha fascinado. Y al llegar allí la sorpresa que más me impacta es cuánto se parece a sitios en los que ya hemos estado, especialmente a São Tomé (pero no por eso me enamoro menos de la gran selva del mundo). Como nos dice mi madre en ese momento, mientras no cambiemos de planeta todo se va a parecer a todo, y eso es precioso y verdad a partes iguales. Las mismas casas de tablas de madera elevadas, los mismos quehaceres, la misma comida, hasta las mismas supersticiones sobre hipotéticas curas para el SIDA que el gobierno ha obligado a ocultar (esto me inquieta sobremanera). Pero el Amazonas sí tiene algo de especial que no se puede encotrar en ningún otro lugar, y es su sabiduría ancestral. La experiencia completa de la selva conllevó mucha lucha física y mental, pero salimos victoriosos y reforzados para siempre, marcados para que nunca olvidemos las enseñanzas de la Pachamama. En el Amazonas la comunión con la naturaleza es bella y cruel al mismo tiempo. Los gatitos maman de las perritas mamás, los humanos nos bañamos con las pirañas para luego engañarlas y comerlas en la cena, la selva te proporciona agua si estás perdido y tienes sed, pero te mata si no sabes escoger la liana adecuada.
      A estas alturas del viaje conecto con la máxima universal, 'nadie necesita ir a ninguna otra parte, todos estamos ya allí, lo sepamos o no'.

February 6 in Peru ⋅ ⛅ 25 °C

Ráno jsme si akorát dali snídani, já zabalil věci (Niki to stihla už včera večer) a jeli jsme na letiště. V Bogotě to chvíli trvalo, protože obsluha zjevně nevěděla, co dělá, ale po chvíli jsme měli odevzdaná zavazadla a byli za bezpečnostní kontrolou. Ve stejném oblečení jako při příletu jsme se rozloučili s Kolumbií, a to stejným pivem, které jsme v Bogotě při přestupu ochutnali jako první - Rosada od pivovaru Tres Cordilleras. Tohle si pivo si budeme muset někde najít na internetu a objednat do ČR/Německa. V Limě nebyl problém a přes imigrační jsme prošli během pár minut. Ani se na moc neptali. Peníze máme vybrané a SIMky zařídíme zítra. Pak nás čekal let do města Iquitos, které leží na Amazonce, má asi 500.000 obyvatel a je díky tomu i největším městem na světě, kam se dá dostat jen letadlem a nebo lodí. Nevede sem žádná silnice, která by město spojovala se zbytkem civilizace a proto se většina stavebního materiálu, ale i motorky atd. dopravuje po Amazonce. Po příletu na nás čekal vzduch s vlhkostí kolem 98%, což byl docela šok po spíše horském prostředí. Vzali jsme naše velké batohy a šli před letiště hledat spoj do centra. Hned se kolem nás seběhla skupinka asi 6 lidí a nabízeli taxíka a odvoz do města. Museli jsme se odehnat a jít si stoupnout stranou, abysme se taky mohli domluvit. Tam stál chlapík, který uměl anglicky a říkal, že si máme dát krátký oddych a až budeme mít chuť, může nás hodit na hotel nebo kam potřebujeme a vysvětlil nám ceny všech možností. Zaskočeni jeho chováním jsme se hned rozhodli pro jeho tříkolku, která je tu zjevně nejčastějším vozidlem. Dal nám několik tipů na výlety i na vyzkoušení ayahuasca, což v plánu určitě nemáme, a po příjezdu na hotel zůstal z nějakého důvodu dalších asi 5 minut sedět v "lobby". To jsem zjistil po tom, co jsem šel zpět dolů zeptat se na heslo. Sice máme číslo na řidiče, ale určitě se mu neozveme, protože z něj máme divnej pocit.
      Na pokoji jsme pak jen nechali naše batohy, převlékli se do kraťas namísto kalhot a šli se podívat do města. Krátce jsme prošli "centrum" a rozhodli se, že se rychle podíváme k vodě, což je tady zjevně nějaká zátoka amazonky. Tam jsme narazili na plovoucí restauraci / bar, kde jsme chvíli poseděli a nasávali atmosféru.

28-7 Boot Iquitos

July 28, 2018 in Peru ⋅ ⛅ 30 °C

Vannacht om 3 uur of zo, veel gedoe. We zijn aangemeerd in Nauta. Bijna alle passagiers gaan van boord. Nog tijdens het gedoe val ik weer in slaap. Huh?
      De ochtend kabbelt voort met lezen, ik heb die vage jungle nu wel gezien.
      En dan, in wat voor mijn gevoel de middle of nowhere is: een soort haven van Rotterdam. Bizar. Eerder ook dan ik dacht, want zo is het in totaal maar 48 uur op de boot. Wel prima eigenlijk, al zal ik het gevarieerde eten wel erg missen (not).
      We gaan met Heike mee naar het hotel wat zij heeft uitgezocht en delen met zijn drieën een kamer. Prima WiFi, kan ik eindelijk mijn footprint van Pedro Ruiz afmaken.

April 12, 2023 in Peru ⋅ ☁️ 32 °C

We spent a day in Iquitos en route to the Amazon Rainforest in Peru. Iquitos is the biggest city in the world which is inaccessible by car (i.e you can only get there by plane or boat). Iquitos looks and feels a lot like like a city in South East Asia rather than South America because of all the motorbikes and tuktuks that fill the streets.

We explored Plaza de Armas and Belen Markets and went to Ikiitu for dinner, which is where Zac Efron went to when he went to Iquitos, to try some traditional Amazonian food.

February 7 in Peru ⋅ ☁️ 26 °C

Z postele jsme vylezli až po dvanáctý, byli jsme úplně mrtví že včera. Jako první jsme se šli opět podívat ke břehu, kde jsme viděli celý záliv. Naštěstí nám nepršelo, ale vlhkost permanentně nad 90% nám i tak dává zabrat. Na oběd jsme zašli do jedné z restaurací na nábřeží, která měla dokonce i klimatizovaný prostor. K pití jsme si dali kokos. Ten jsme poměrně rychle dopili a hned začali ďoubat dužinu pomocí našeho kovového brčka. Poté, co servírka viděla naše pokusy, nám nabídla, že nám ho rozpůlí, abychom mohli sníst vnitřek. Sledovali jsme, jak se v kuchyni smáli zjevně netradiční prosbě a po rozpůlení kokosu i jeho stavu uvnitř.
      S plným břichem byl čas jít koupit SIM-kartu, protože potřebujeme internet. Po pár minutách bloudění městem jsme narazili na ulici, která byla plná obchodů s telefony, příslušenstvím a také telefonních operátorů. Ty nám SIMku odmítli prodat, protože nemame Peruánské občanství. Stánek hned vedle s tím problém neměl, a tam jsme po půl hodině měli opět přístup k internetu. Ještě jsme skočili do krámu koupit si vodu, když v tom jsme viděli, jak ulicí mašíruje nějaký pochod - bylo to pro očkování proti Covid-19 a upozornění, kde je možné se nechat očkovat. Proč se u nás plní ulice kvůli pravému opaku člověk nepochopí.
      Odtamtud jsme pokračovali k místnímu trhu Belén. Prodávají zde vše možné, od ovoce a zeleniny po krokodýlí či hadí hlavy. Na zemi se válela spousta jídla a na střechách kolem seděli supi, čekající na vhodnou chvíli. Mezitím jsme dostali žízeň a tak jsme vyšli ven, abychom si koupili pivo. Odtamtud byl výhled na zbytek čtvrtě Belén, před kterým nás několik kolemjdoucích odrazovalo. Prý je to tam nebezpečné a máme zůstat tady "nahoře", kde pravidelně chodí i policie. My poslechli a šli pomalu domů. I v takové části jako je Belén mají Baťu...
      Po cestě jsme narazili na holiče a protože už to je měsíc, co jsem byl naposled, byl čas na nový účes. Vybral jsem si jeden z nabídky, posadil a čekal, co z toho vyleze. Dopadlo to naštěstí dobře, za 120 Kč si není na co stěžovat.
      Pak jsme se stavili domů, nechali tam věci a šli se podívat na západ slunce. Kolem si hráli děti a dole v chatrčích bylo vidět i slyšet, jak některé z dětí slaví narozeniny a tancují. Jedno z nich za námi pak dokonce běželo asi dva bloky, aby nám doneslo klíče od hotelu, které jsem nechal ležet na schodech. Následovala večeře a balení věcí - na příští tři dny a dvě noci jedeme do džungle. Už se těšíme, ale nevíme přesně, co nás čeká.

Belen Markt

June 5, 2022 in Peru ⋅ ⛅ 28 °C

Bevor wir heute Mittag iquitos verlassen wollen wir noch auf den Belenmarkt hier im Ort, dies ist der nicht ganz typische stadtmarkt hier, lisser bietet sich an uns 4 mit zu begleiten und so treffen wir uns um 9 Uhr am Morgen und laufen zusammen über den Markt.
      Unsicher fühlen wir uns hier nicht, allerdings kriegen wir gesagt das es in einigen Ecken etwas gefährlich werden kann, dies könnte an den zu verlaufenden Produkten hier liegen....Krokodile, Schildkröten, Schlagen und Schlagenhaut werden hier verkauft, wahrscheinlich nicht immer alles so ganz legal und spätestens als wir einen halben Affen sehen, die definitv illegal sind zu fangen, können wir uns vorstellen warum nicht in allen Ecken Touristen gerne gesehen sind.

Hier gibt es nicht nur viele Heilkräuter und für jede Krankheit ein Mittel aus einer Pflanze sonder auch noch viel Schamanenmedizin.

Es ist trubelig, es ist laut und immer mal kommt ein gewisser Duft in die Nase...überaus interessant aber auch teilweise eine reine Reizüberflutung ist dieser Markt für uns.
      Einfach eine ganz andere Welt.

Wir verabschieden Lisser nach dieser Führung über den Markt, gehen Frühstücken und trinken noch ein letztes Getränk mit Blick auf dem amazonas , bevor es mit dem Mototaxi ab zum Flughafen geht.

1. Tag Ayahuasca: Vorbereitung& Einkäufe

December 29, 2019 in Peru ⋅ 🌧 27 °C

Frühs holten mich Angelo und der Schamane Segundo zusammen im Hostel ab. Dann ging's weiter mit dem Motorbike die Einkäufe für die Woche auf dem Markt zu erledigen. Neben den üblichen Sachen wie Wasser, Gummistiefeln, Taschenlampe und Toilettenpapier kamen wir dann auch noch in der spirituelle Ecke des Mercado Belén. Alle möglichen Heilkräuter, Düfte und Fläschchen standen in den Regalen. Segundo sagte mir dass ich agua de florida, agua de Chananga, ein Fläschchen Tabu (nicht das Spiel) eine Tüte Blätter für das Ayahuasca und ganz viele Hand-gedrehte Zigaretten. Ich dachte, dafür hätte ich in den 1400 soles die ich für die Woche an Angelo gezahlt habe schon alles drin und habe mich etwas geärgert nochmal mehr Geld ausgeben zu müssen als geplant.

Bevor es weiter zu seinem Haus in den Dschungel ging, machten wir noch einen kurzen Abstecher in ein Restaurant in dem er einen Gast aus Ungarn verabschiedete, mit dem er die letzten Tage verbracht hat und den er schon über Jahre kennt. Ihm war anzusehen wie glücklich er war. Ganz fasziniert erzählte er mir wie viel Glück ich hätte mit dem Schamanen zusammen arbeiten zu dürfen. Er habe schon über 45000$ (!!!) Im Dschungel bei verschiedenen Retreats gelassen und sei nun endlich bei Segundo fündig geworden.

Weiter ging es 2 Stunden über die Landstraße nach Nauta bis wir endlich an der Hütte angekommen sind.

Iquitos, Горад Ікітас, ایکیتوس, איקיטוס, IQT, イキトス, იკიტოსი, 이키토스, Iquitum, Ikitosas, Икитос, Ikitus, อีกีโตส, Ікітос, اکیتوس, Ikitos, 伊基托斯