Spain
Llucmajor

57 travelers at this place

3. Arbeitstag

October 9, 2019 in Spain ⋅ ⛅ 23 °C

Heute hatten wir einen mega strengen Arbeitsplatz 😇 Ganz früh am Morgen um 8.45 wurden wir mit dem Car abgeholt und nach Palma zum Katamaran gefahren. Wir schaukelten vorne im Netz übers Meer, schauten in den blauen Himmel, konnten Schnorcheln und bekamen ein Barbecue. Das ist doch ein super arbeiten 😂😂😂Read more

Silvesterabend in Cala Pi

December 31, 2019 in Spain ⋅ ☀️ 13 °C

Wir motorten zu unserem favorisierten Silvesterabendziel, der Cala Pi. Zwei Boote lagen dort vor Anker. Wir sahen uns kurz um in der kleinen Bucht und besprachen außerhalb das Ankermanöver mit Landleine. Das Beiboot und die lange Leine wurden klar gemacht. Auf einem sandigen Fleck am Biden fiel der Anker, rückwärts bus dicht vor die Wand, Crew und Leine ins Beiboot und Festmachen der Leine. Alles klappte prima! Tom ging baden und wusch das alte Jahr ab.
    Vier von uns gingen an Land zum Sonnenuntergang am Torre. Ein kleiner Supermarkt hatte geöffnet und in Pepes Corner bekamen wir Pizza zum Mitnehmen. Der Silvesterabend war gesichert.

Ankern vorm Ballermann, nix los

January 1, 2020 in Spain ⋅ ⛅ 14 °C

Am Neujahrsmorgen schliefen wir länger und vermissten dann den Fender, der unsere Landleine markierte. Hatte sich mein Knoten doch gelöst. Mist!
    Wir fuhren draußen Suchmuster, fanden ihn aber nicht. Dann nutzen wir den windstillen Tag, um Navigationsaufgaben zu lösen. Abends ankerten wir vor Es Arenal und ein Teil der Crew fuhr an Land. Ziemlich enttäuscht kamen sie wieder, nichts los am Ballermann. Der Sonnenuntergang war herrlich und as Essen an Bord wieder lecker!Read more

Eine weitere Strandbesichtigung

September 18, 2017 in Spain ⋅ ☀️ 23 °C

Auf dem Weg einen weiteren Strand zu besichtigen, machten wir halt in Colonia de Sant Jordis im Süden Mallorcas und konnten dort fast bis ans Meer fahren. Der Strand dort ist nicht wirklich sehenswert. Allerdings eine sehr schöne Clifflandschaft.Read more

Doch ein anderer Strand

September 21, 2017 in Spain ⋅ 🌙 21 °C

Heute war der heißeste Tag bisher. Wir wollten nach den ganzen Laufsessions mal etwas chillen. Also auf zum Strand, zwar einen anderen als gestern geplant, aber die bessere Wahl.

Wir machten uns auf zum es Trenc.

Der Strand von Es Trenc ist Teil eines naturgeschützten Gebietes der Gemeinde Campos auf Mallorca. Hinter dem langgezogenen Sandstrand liegen Salinen zur Meersalzgewinnung.

¡Buenos Días Mallorca!

July 30, 2019 in Spain ⋅ ☀️ 28 °C

Včera večer jsme přiletěli, obhlídli jsme dům, který máme na deset dní v pronájmu vč. Škody Roomster, dali si welcome drink s majitelem (a po letech pochopili, jak se pije – aha, takže ta láhev červeného k obědu se nemusí vypít celá, jen se to má smíchat s místní strašně sladkou light limonádou a ledem, tak to mnohém vysvětluje 😁) a dnes pozvolna obhlížíme okolí. Byli jsme nakoupit (mají tu neuvěřitelný výběr věcí bez lepku), pak na obědě (denní tříchodové menu je za 9 Euro), teď se valíme u bazénu a pak zkusíme moře. Ať žije dovolená!Read more

Máme kuře!

August 5, 2019 in Spain ⋅ ☀️ 27 °C

Neskutečné se stalo skutečným a my jsme dnes (včera tam byla šílená fronta) měli konečně možnost ochutnat místní vyhlášené kuře z Mr. Chicken, které nám doporučili onu legendární noc naši přátelé ze Švédska.Read more

Zatím sledujeme moře zpovzdálí

August 1, 2019 in Spain ⋅ ⛅ 31 °C

Je nám čím dál tím jasnější, proč jsme tak zamilovaní do našeho bazénu. 😁 Ale hezky popořadě. Náš dům má oproti mnoha dalším v této hornaté oblasti (bydlíme doslova na útesu) tu výhodu, že je v jeho blízkosti možný přístup do moře, má to ale jedno velké ALE. Jedná se o cca 1 km dlouhou cestu s asi 45stupňovým klesáním (respektive stoupáním), kterou dolů jdete ještě s chutí, touhou a nadšením z představy koupání v moři, nahoru vám však nohy o poznání ztěžknou. Když jsme došli dolů, tak jsme totiž zjistili, že koupání je jen pro odvážlivce. Vlny byly asi metrové a vstup do vody byl mezi kameny a zdí, takže jsme si živě dokázali představit, jak by to v našem případě asi dopadlo. 🙈 Takže jsme tam chvíli koukali, jak to dělají místní a když se jedna rodinka nemohla dostat z vody, bylo definitivně rozhodnuto. 😁 Užili jsme si ten skvělý výšlap nahoru a večer zašli do místní pizzerie na sangrii, skvělou rybu a těstoviny. Večer se pak trochu zvrtnul, jelikož si naši sousedé u stolu mysleli, že jsme také Švédové (podle Jirky trička) a napadl je skvělý nápad – pozvat nás na ferneta! Evidentně toto skvělé pití pijí i jinde ve světě. 😂 Jirka se gentlemansky obětoval, ale druhý den konstatoval, co to bylo za nápad pít fernet. Evidentně se od našich dob na studiích nic nezměnilo a rána jsou stále stejně těžká...Read more

Llucmajor, يوتشمايور, Lluchmayor, یوکماخر, Լյուկմայոր, Льюкмайор, LMR, 柳克马霍尔