Thailand
Ban Ai Dao

Here you’ll find travel reports about Ban Ai Dao. Discover travel destinations in Thailand of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Koh Lanta - Day one

January 14 in Thailand ⋅ 🌧 28 °C

Je suis arrivée le 13 au soir à Koh Lanta. Après une bonne nuit de sommeil et une grasse mat, je suis allée au Koh Lanta Animal Welfare Center. Un endroit avec une ambiance vraiment positive et posée.
    J’ai fait le tour des installations, passé plein de temps avec les chats dans leur Kitty City et j’ai aidé a socialiser deux chiens et promené un autre.
    Une super journée! Tellement que je me suis inscrite pour être volontaire deux jours cette semaine!

Une fois rentrée à l’auberge, direction coucher de soleil sur la plage :)

Animal Welfare Center - Le retour

January 18 in Thailand ⋅ 🌬 26 °C

Aujourd’hui était mon deuxième jour au Animal Welfare Center.
    Vu que je commençais plus tard, j’ai décidé d’y aller à pied en longeant la mer... super promenade!

Ensuite, au centre, tout s’est à nouveau super bien passé. J’ai été plutôt assignée aux chats... ce qui ne m’a évidement pas déplu!

Eine Fähre nach Ko Lanta und Willi fehlt

November 29, 2018 in Thailand ⋅ ☁️ 30 °C

Noch vor dem Frühstück ging es mit dem Taxi zum kleinen Pier von Ko Ya Noi, wo nach über einen halben Stunde Verspätung unsere "Fähre", sagen wir mal ein kleines Speed Boat, voller Leute und Koffer uns mit einigen Zwischenstopps auf die Insel brachte. Der Kapitän war nicht sehr vertrauenserweckend als er mit dem Boot am Pier einen Holzpfahl in Mitleidenschaft zog. Zu allem Überfluss stellten wir erschreckend fest, dass unser kleiner Willi nicht an Board war und noch ein bisschen auf der Insel Urlaub machen muss, da er sich gut im Moskitonetz versteckt hat. Später erhielten wir eine Nachricht, dass er in der Zwischenzeit gut bei Selma zu Hause untergekommen ist. Beim Transfer zu unserem Hotel wollten die Thais eine logistische Meisterleistung vollbringen, die zum Scheitern verurteilt war. Für heute hatten wir die Nase voll.Read more

Ko Ya Noi

November 27, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 30 °C

Motorroller mit Sidecar lassen Willis und Papas Herz höher schlagen. Das beste Fortbewegungsmittel um diese kleine gemütliche Insel zu erkunden. Hier herrscht noch richtiges Inselfeeling und die Einwohner grüßen freundlich und schmunzeln, wenn wir auf unserem Gefährt vorbeigedüst kommen. Schlange, Wasserbüffel und Riesenarmeisen und sattgrüne Reisfelder in der Nachmittagssonne Sorgen für ein sehr adrenalinreiches Programm auf der sonst so ruhigen Insel.Read more

March 9 in Thailand ⋅ 🌙 27 °C

Z Ko Phi Phi na Ko Lantu nam to lodi trvalo asi hodinu a pul, takze asi v pul 5 jsme zakotvili v Saladan Pier Koh Lanta. Odtamtud jsem si vzal tuk tuk do non La mer Hostelu, ktery mi doporucili dva kluci z Chiang Mai (byl to vlastne prvni hostel v Thajsku, ktery jsem si booknul predem). Nebylo to daleko takze pred patou uz jsem byl ubytovanej. Dal jsem si sprchu a vyrazil na blizkou Long Beach, kde jsem se prochazel az do zapadu slunce. Cestou zpatky jsem se stavil na veceri v The Best Isan Restaurant of Koh Lanta, kde jsem si dal vynikajici zelene kari s ryzi a pak jsem si koupil pivko a sel na hostel. Asi dve hodiny jsem jeste sedel s ostatnimi, ale pak na me padla unava, tal jsem sel do hajan.Read more

March 11 in Thailand ⋅ 🌙 26 °C

Dneska jsem vstal asi v pul 9, nasledovala sprcha a snidane a pak jsem si pujcil skutra s tim, ze se pojedu podivat na jih ostrova. Luisa, holka z Kolumbie, mela stejny plany jako ja, tak jsme to spojili a jeli jsme na jednom skutru. Prvni jsme se stavili v Asalante neboli jakesi male osade, kde si vsechno vybudovali svepomoci prevazne s pouzitim bambusu a prodadavali vyhradne jimi vydorobene produkty. Obcerstvili jsme se tam mistnim cajem, popovidali jsme si s holkou z Holandska, ktera to tam s manzelem zalozila a jeli dal. Cestou dal na jih, jsme se zastavili na moji prvni koupacku na Nui Bay Beach a krome koupani v sice teplem, ale presto osvezujicim mori, jsme se ovcerstvili bananovo-mangovym smoothiem. Pak jsme popojeli az na samotny jizni cip ostrova a prohledli si mistni narodni park s prilehlym utesem s majakem. Odtamtud jsme se zacali vracet a cestou jsne se zastavili pobliz Bamboo beach na pozdni obed v restauraci s vyhledem na zapad slunce. Odtamtud uz jsme pak skoro za tmy vyrazili zpatky do hostelu. Po prijezdu jsem si dal pivko, sprchu, pak veceri v blizke restauraci a pak jsme uz jen sedeli s oatatnimi, hrali karty, povidali si, dokud nebyl cas jit na kute.Read more

March 12 in Thailand ⋅ ⛅ 27 °C

Dneska vstavacka na pohodu asi v pul desaty, projizdka na skutru s Luisou do stareho mesta na Ko Lante, kde jsme sli jeste s Gobym a Seanem na obed, odpoledne navrat domu, chvili jsem jen tak relaxoval dole na hostelu s ostatnima, pak jsem se jel projet znovu na skutru tentokrat na sever. Kdyz jsem se vratil, koupil jsem si letenku z Krabi do Bankoku na ctvrtek a pak jsem zasel na veceri do The Best Isan Restaurant of Koh Lanta, kde jsem byl predevcirem. Po veceri jsem si koupil pivko a sel jsem se projit na plaz. Kdyz jsem se vratil na hostel, vetsina lidi sedela v baru vedle hostelu, tak jsem se pripojil. Asi po hodine zavirali, tak jsme se presunuli asi o dveste metru dal do jinyho. Chvili pred jednou jsem se pripojil ke skupince, ktera sla spat. Jeste chvilku jsme posedeli dole, ale asi ve ctvrt na dve uz jsem lezel v posteli.Read more

March 13 in Thailand ⋅ 🌧 27 °C

Rano budicek asi o pul 10, snidane a pak honem na plaz, kde jsem vydrzel asi do 2, pak jsem si dal obed cestou zpatky a na hostelu pak sprchu a ve 3/4 na 4 me vyzvedavalo auto na cooking class. Cestou jsme nabrali jen dalsi dva lidi, takze jsme byli celkem tri. Varili jsme ctyri jidla a byla to libovka, jen jsem se docela prejed a jeste jsen si vzal zbytky ze trech jidel s sebou. Kdyz jsem prijel na hostel, sel jsem se jeste projit na plaz a pak uz jsem jen sedel s ostatnima dole ve spolecence. Zbytky z cooking class jsem hodil do placu a bylo to hned pryc. Ted je jedna a ja uz lezim v posteli a jdu spat.Read more

Ban Ai Dao