Thailand
Khlong Haeng

Here you’ll find travel reports about Khlong Haeng. Discover travel destinations in Thailand of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Transfer to Ao Nang

November 29, 2018 in Thailand ⋅ 🌧 28 °C

Per Taxi haben wir heute recht komfortabel Phuket verlassen und sind in ca. 2 Std. nach Ao Nang gewechselt. Der gestern als Spitzendeal angepriesene 4 Sterne Hotel Schnapper entpuppt sich eher als düsterer Sanierungsfall, aber nun ja 2 Nächte halten wir es hier aus. Allerdings bleiben Fragezeichen. Wenn dieses Loch mit 4 Sternen durchgeht, könnte uns noch Albtraumhaftes bevor stehen...selbst Elena flattern nervös die Nasenflügel... 🙄 Ao Nang selbst verbreitet soviel Charme das wir direkt den nächsten Trip weit raus für morgen gebucht haben. Könnte allerdings auch sein, dass wir hier die einzigen jemals nüchternen und drogenfreien Touristen sind, die hier durchgekommen sind. Man möchte es fast hoffen...Read more

Ons verblijf voor de komende 3 nachten

August 2 in Thailand ⋅ ⛅ 25 °C

Eventjes wat foto’s van het plekje waar we nu zijn hoor. Want het is hier veel te mooi!! Wel heel erg toeristisch haha. We werden helemaal naar binnen getrokken toen we een restaurantje probeerden te zoeken. Het is hier nog erger dan in Turkije🤭

La Playa, Krabi - Aonang

October 18, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 30 °C

Im La Playa Resort waren wir vom 18. - 20.10.18.
    Nach einer kleinen Verwechslung, kamen wir in diesem traumhaft schönen Luxusschnäppchen (dank Secret Escapes) schon recht früh morgens an😍
    Wir dachten ursprünglich das Hotel liegt in Krabi Town, letztendlich war es aber auch in Aonang ca. 5 Minuten Autofahrt von unserem alten Hotel entfernt 😄🙈
    Wir gönnten uns einen Pooltag und machten, außer die Wäsche zur Laundry bringen und ein Ausflug für den nächsten Tag buchen, NICHTS ⛱️
    Sogar eine Thaimassage war mit inklusive, die nicht zu viel versprach 😎
    So konnten wir abends entspannt und durchgeknetet in das traumhafte Kingsize Bett fallen.😴

Súťaž o vecnú cenu

February 10 in Thailand ⋅ ⛅ 24 °C

Skúste uhádnuť priemerný vek štyroch thajských žien na obrázku.
    Pomôcka: dve z nich sú slobodné...

Ňaňo už pracuje na zháňaní vecnej ceny, ktorú dostane ten, kto sa najviac priblíži k realite.

Polepetkovia na výlete

February 10 in Thailand ⋅ ⛅ 24 °C

Hneď na lodi sa zoznamujeme so štyroma vysmiatymi Thajkami z Bankgkoku, ktoré si vyrazili na dovolenku trošku sa odviazať... Hlavne tá najmladšia si veselo diškuruje s Tomčom. Robíme spoločné fotky a pod. - viď. ďalší súťažný príspevok.

Potom nasleduje cesta motorkami do 60km vzdialeného Ao Nang (turistické centrum provincie Krabi). Tomčo si prezieravo na motorku priviazal všetky kufre (rozmotať to trvá 10min, zase zmotať ani nehovorím), aby hneď na začiatku cesty zistil, že mu ručička ukazuje prázdnu nádrž a nápust je pod kuframi.

Urobíme si malú zachádzku do mesta Krabi, kde práve uzavreli jeden pruh hlavnej cesty, lebo na druhom rozložili asi 100m dlhé plátno a kopu maliarov tam maľuje nejaký megaobraz o Thajsku.

Ani táto odbočka však nestačí na to, aby Tomčova motorka s ručičkou paliva celý čas pod nulou prestala šlapať. Nakoniec si to dovrkotá až do nášho nového domova v Ao Nang, kde Ňaňo v sekunde zmení výraz tváre na pocit zúfalstva kombinovaný s frustráciou a beznádejou, keď zistí, že niekde na posledných 10km trasy mu jeho posledný funkčný (a ten drahší) mobil niekde vypadol z vrecúška motorky.

Čo teraz...
    Tomčo však na neho skúsi zavolať a nie len, že ho niekto zdvihne, ale zistí sa, že mobil je nejakých len 100m od nás.
    Veštecké paličky v chráme Wat Saket sa museli mýliť. Ňaňo - to dieťa šťasteny.

Následne Tomčo obviní všetkých okolo seba, že mu stratili kľúčik od motorky.
    Po dobrom čase hľadania sa zistí, že si ho sám zabudol v motorke a iniciatívny recepčný mu ho zachránil (ukryl u seba)... Ale mu odľahlo, už videl ako mu berú 100 eurový depozit za stratu kľúčika :)

Večer odchádza Tomčo s Ňaňom zas na thai masáž. Tentokrát už však do profesionálneho masážneho salónu, žiadne akože hladkanie na pláži. Zatiaľ, čo Tomčo má hodinovú celotelovú masáž, Ňaňo labužník sa rozhodne pre hodinovú masáž nôh...

Potom preskúmame všetky nočné trhy v okruhu 20km, poskúšame nejaké experimentálne jedlá a šup spať.

T-Hailand calling

November 20, 2016 in Thailand ⋅ ⛅ 27 °C

Es geht für uns weiter mit AirAsia von Singapur nach Krabi. Kristina hat leider nicht so viel Urlaub und so fliegt sie wieder zurück nach Deutschland. Sophie und Carlo erliegen dem Jetlag nach 1,5 stündigem Flug und so liegt es am Rest der Bande, Aonang zu erkunden. Rosi holt die Pooltücher und Jakob inspiziert diesen schonmal. Später holen sich allemann blaue Flecken in der Kinderrutsche.Read more

Treiben lassen....

January 9 in Thailand ⋅ ☀️ 30 °C

Wir erweiterten unseren Radius in Krabi und liefen einfach mal los. Ziel war u.a. eine deutsch geführte Tauchbasis, bei der Andre sich über anstehende Tauchgänge, Bedingungen und Verhältnisse erkundigte. Wir liefen sehr viel und waren am Abend völlig erschöpft. Zwischendurch genossen wir die Sonne, die netten kleinen Cafes und Restaurants....ein sehr entspannter Tag.Read more

Tauchen und Strandtag

January 15 in Thailand ⋅ 🌧 24 °C

Andre wurde gegen halb 8 zum Tauchen abgeholt. Ich frühstückte gemütlich und lief dann zum ca 2 Km entfernten Ao-Nang Beach. Ich las, schlief, las, schlief, badeten im Meer und schlief.... und ja eincremen fehlt. Die Folge war, dass die weißen Stellen am Po - bedingt durch die neue Badehose - eine gefährliche Rötung einnahmen, von der ich in der Nacht noch sehr viel haben sollte. 🙄
    Andre kam später als erwartet zurück und so aßen wir noch eine Kleinigkeit auf dem Markt und gaben uns den allabendlichen Cocktails hin. Motto des Abends war, trinken was wir noch nie getrunken haben. Somit wurden es white and black Russian, Mango Daiquiri, Mango Mojito. Fazit: nicht jedem haben alle geschmeckt....mit tauschen ging's....😂

Den 4 zlty pokemon v horucich pramenoch

December 22, 2016 in Thailand ⋅ ⛅ 23 °C

Na dnes sme naplanovali celodenny motorkarsky vylet k Hot spring waterfall a Emerald pool a kedze po vcerajsku som sa uz necitil ako ten truhlik motorkar z filmu "Policajna akademia", tak uz to slo na tej motorke o dost lepsie a prelomili sme aj nejake osobne rychlostne rekordy (80kmh ;), pri ktorych som si uz nebol isty, ci mi tu prilbu nesfukne z hlavy.
    Tento vylet ponukaju mieste cestovne kancelarie.
    My sme si ho zorganizovali sami na pozicanych motorkach a tak sme nie len usetrili kopu penazi, ale aj sa dobre zabavili.
    Uz cestou tam nam striedavo kropilo/prsalo a obcas to uz bolo trapenie. Nastastie sme objavili predajnu anasov a uz samotne cistenie a zdobenie kupeneho ananasu predavackou bolo pre nas take divadlo, ze sa to urcite vyplatilo. Za ananas sme dali smiesnych 20bht (cca 0,5 eur) uz aj s ocistenim a nakrajanim. Vidiet ako sa vyraba ananas so stopkou a vyfrezovanym zavitom bol zazitok.
    Neskor sme popri ceste videli ananasy aj po 5bht ;), ale radost z nasho povodneho ananasu (ako sa ukazalo predsa stale draheho) nam to uz nezobralo.

Samozrejme sme s motorkami nezabudli pobludit...

Neskor sme konecne nasli Hot Springs waterfall, co bo akysi potocik pretekajuci cez les (v ponimani thajsky les). Potocik bol vsak napajany horucim pramenom, takze mal dobrych 50stupnov. Voda z neho sa odvadzala do roznych prirodnych bazenikov (upravenych kamenmi a pod.), kde sme sa vykupali, ale pokracovala aj smerom k vodopadu, ktory tvorilo viac teras, kde sa dalo dobre zakliesnit a uzivat si horucu vodu. Vsetko zakomponovane v takej civilizovanejsej dzungli s roznymi chodnickami a mostikmi medzi roznymi castami.

Po navrate z Hot springs som si kupil kokteil, do ktoreho sa vlozil lad a vsetko mozne ovocie a cele sa to rozmixovalo. Bolo tov velmi dobre aj ked som tym riskoval, ze nestihnem dobehnut na zachod. Malo to snad 3 stupne.

Stadial sme sli k Emerald pool, co je viac prirodnych bazenov (jazierok) s rozne krasne sfarbenou a tiez teplou (ale uz normalne, nie horucou) vodou poprepajanych potocikmi, dokonca mociarmi, ktore napodiv vyzeraju az rozpravkovo a roznymi sceneriami zahrnujucimi vsetky mozne dzunglove rastliny (kvety ako v obyvacke, len asi v 5 az 10x vacsom vydani). Toto vsetko poprepajane chodnickami s celkovou dlzkou do 3km. Velmi pekne.

Cestou sme este na ceste stretli prave thajske prasa, miliardu psov a cca jednu kravu. Asi 4 az 5x sme presli velku krizovatku na cervenu, ale inak dnes ziadne extra porusenia ;)

Po Emerald poole sme sa rozhodli kupit si pravy kokos so slamkou. Nikomu okrem Danky to nechutilo a ona to pre zmenu nevladala vypit cele. V miestnej restauracii sme vyskusali dalsie speciality. Ja som si dal Papaya salat, len sme nevedeli identifikovat, co to presne ta papaya je a kde je v tom salate, co mi prisiel ;)

V podstate sa da povedat, ze si zaciname uzivat gastronomicku dovolenku a kazdy den gradujeme, kde az sa da zajst. Zatial nikto nebehal na zachod. V tomto trende sme pokracovali aj na miestnom trhu, kde sme si dali kukuricove gofry ;) - boli fakt dobre, kupili sme zas dake specialne jablka ake u nas neexistuju a este miniveceru (radovo za 65eurocentov), ktora vsak nebola nic extra.

Co ma na trhu zaujalo okrem toho, ze tam mali milion ryb a morske prisery bolo, ze tam predavali aj slepacie vajicka - krasnej sytej ruzovej farby...

Danka a Tomco este vecer okusili thajsku masaz.

Zajtra hned rano ideme vratit motorky. Vysantili sme sa, uzili, netreba pokusat osud...

Den 5 dvaja zlti pokemoni

December 23, 2016 in Thailand ⋅ 🌙 24 °C

Idem spat a zrazu co si nevsimnem? Danka nejakym sposobom na nasu zaclonu pristipcovala obe zlte ponca a tymto sposobom ich susi (pod klimou). Vonku je tak vlhko, ze nevyschne nic.
    Pokemoni ma prenasleduju este aj v spanku...

Khlong Haeng, คลองแห้ง