Thajsko 2019 - 2020

December 2019 - January 2020
December 2019 Read more

Rýchla súťaž

December 29, 2019 in Thailand ⋅ ☀️ 30 °C

Dnes sme ja Peťa a Tomčo hrali karty o peniaze.
    Otázka znie kto na konci hry zhrabol výhru?

Prvá správna odpoveď vyhráva.

Odchod z Ko Lanta a príchod na Ko Mook

December 30, 2019 in Thailand ⋅ ⛅ 27 °C

Ja vstávam no podnet môjho budíka čo je 7:50 no poniektorí napr. Tomčo je už hore asi hodinu čo je super mám celú posteľ len pre seba.
    Mája s Peťou je už od 6:00 jej taktika je vstať skoro a ísť na záchod čo jej samozrejme nevyšlo - aspoň budú zážitky na lodi.
    Je 8:40 všetko zabalené izby sú vybývané môžeme čakať na odvoz. Nasadame na dodávku a vyrážame smer mólo ale kdeže o 500 metrov nás vykladajú prebehne kontrola lístkov a každého z nás aj batožinu si označia nálepkou a čakáme na ďalšie auto. Pokračujeme auto-busom v polovici cesty Maja komentuje - cítim sa ako krava 🐮 na čo ja odpovedám tak muč😆😆😆.
    Prichádzame na mólo kde nás podľa nálepiek rozoznávajú a už nás vedú na našu loď kde by mal byť aj záchod 🙄.

Plavba prebieha podľa plánu s dvoma zastávkami a to na ostrove Ko Ngai kde Maja má už presviedča nech zmeníme ešte jednu tisícku a ideme sa tam ubytovať 😃😃😃 a ostrov Ko Kradan.
    Konečne prichádzame k mólu kde už striehňu na svoje obete taxikári ale my chceme ušetriť 200Bat tak ideme pešo veď je to len 1,6km neznámeho terénu.
    Už v polovici cesty Maja začína nadávať čo sme to vymysleli cestou ešte zablúdime - smerové tabuľky žiadne.
    Konečne nachádzame nás rezort kde sa ubytujeme a Tomčo získava zľavu 100Bat za noc čo sa nám vôbec nepáči.

Prvý den na Ko Mook

December 31, 2019 in Thailand ⋅ ☀️ 28 °C

Peťa ako prvé otestuje bazén to že má rezort bazén navešti nič dobré ale to až neskôr.
    Nasleduje test našej reštaurácie jedlo bolo dobré aj za prijateľnú cenu a ešte som mal pocit že porcie sú väčšie. Peťa sa začína správať nejako podozrivo čím Maja spozornie a na izbe už hľadá svoj balíček na prežitie a z neho vyťahuje teplomer a začína pravidelné meranie Petinej teploty 38-39°. Mája máa o program postarané ja odchádzam preskúmať pláž a more. Kompletne vyzbrojení "maska a kamera"odchádzam na pláž kde si vyberám ten správny vstup do vody keď po asi 10 metrov zisťujem že som si zle vybral dno je ako veľký plochý kameň do ktorého so vrástene ostré mušle to sa museli na brehu zo mňa dobré smiať keď som kráčal ako tancujúce neviem čo.
    Volím novú taktiku a to nasadzujem masku ľaham na vodu a opatrne sa pohybujem vpred už som asi 100metrov od brehu a stále je voda po kolená no celé zle. Volím ďalšiu taktiku "útek" keď konečne prichádzam k pláži zisťujem že je odliv tak budem musieť kráčať o pár metrov viac.
    Na pláži stretávam Tomča a rozhodneme sa že berieme kajak a ideme k bielej bojke kde na povedali že tam môžeme stretnúť korytnačku rybku nema a hviezdicu. Vyrážame s kajakom cca 200 metrov sa nachádza náš cieľ kde sa uviažeme a spoločne aj s anglickou rodinnou hľadáme morské poklady a výsledok dve morské hviezdice.
    Mierne sklamaný sa vraciame späť.
    Peťa stále horučkuje tak s Tomčom požičiavame motorku a vyrážame do mesta ak sa tomu dá tak povedať kúpiť nejaké zásoby a zároveň preskúmame rôzne zákutia ostrova. Na dnes to už stačilo tak ostávame v rezorte.
    Ešte k izbe jedno svetlo nesvieti druhé bliká chladnička nefunguje a klimatizácia sa nedá ovládačom nastavovať takže ideme to reklamovať domáci majster opravár "už som mal tú možnosť spoznať keď som mu pomáhal opravovať vodné čerpadlo" sa vyberie k nám s jednou žiarovkou - blikajúcu žiarovku vymenil tá čo nesvietilo záhadné začala svietiť prekontroloval chladničku aj tak nefungovala a klíma zobral ovládač išiel vyskúšať do vedľajšej chatky prišiel späť a skonštatoval OK kukame naňho šak nejde a on z úsmevom odchádza.
    O chvíľku niekto klope a to náš opravár priniesol polystyrénovy box s ľadom ako náhradu chladničky.

PS. Máme murovanu chatku ale to neznamená za v nej nemáme gekona🦎😆😆😆😆

PS2. Ak má rezort bazén tak pravdepodobne nemá dobrú pláž

PF 2020 Ko Mook

December 31, 2019 in Thailand ⋅ ⛅ 31 °C

Po našej prebdenej noci Peťa ráno vstane ako keby sa nič nedialo. Navrhnem Beach Walking čo dobré nedopadne pre Tomča ktorý zapadne v bahne a len tak tak sa mu podarí vyloviť svoju šľapku. Dame raňajky a vyrážame na druhú stranu ostrova preskúmať pláž cestou potrebujem natankovať tak stojíme pri samoobslužnom tankovacom stojane ktorý nám počas tankovania hraje hudbu. Prichádzame na peknú pláž berieme šnorchle a ideme do vody. Neskôr požičiavame kanoe a vyrážame do neďalekej jaskyne kde zistíme že bez čelovky "svietidlá" sa na koniec jaskyne nedostaneme tak zaradíme spiatočku a veslujeme späť na pláž riadne zmordovany.
    Cestou na resort zastavíme na obed kde nás oslovia zabalené darčeky po 80 Batov kupujeme 2 ks. Petina teplota sa zase vymyká normálu tak sa rozhodneme preveriť schopnosti aj miestneho doktora - doktorky ktorá rozlúšti záhadu Petinej horúčky že vraj je to angína čo sa zase Maji nepozdáva dostáva tabletky a odporúčania ako fungovať niekoľko dní.

Podľa správania personálu je v našom rezorte nejaká párty ale aká?

Večer navštevujeme párty PF2020 kde si dáme niečo pod zub a pozrieme si vystúpenie mladej thajky sme unavený takže ideme spať ešte pred polnocou aspoň taký bol plán kým nám ho Peťa nezmenila - zase jej stúpa teplota. Niekto klope a to Tomčo že nemôže spať tak sa púšťame do debaty čo ďalej "Maja tej doktorke neverí" preberáme rôzne verzie až nakoniec sa dohodneme že odchádzame o deň skôr smer Krabi kde máme v pláne navštíviť dr. Sombona ktorý možno potvrdí alebo vyvráti Majinu predtuchu.

Smer Ao Nang

January 1, 2020 in Thailand ⋅ ☀️ 31 °C

Ráno preverujeme ako sa čo najrýchlejšie a najlacnejšie dostaneme do Ao Nang.
    Dada "majiteľka rezortu" nám preveruje rôzne možnosti ale odporúča ísť loďou na pevninu a potom mikrobusom my súhlasíme dáme raňajky a čakáme na odvoz. Je fascinujúce ako to všetko vedia vybaviť jedným telefonátom o pár minút už nás čakajú dve motorko-sajdky ktoré nás odvezú na mólo kde už čaká loď ktorá na zase odvezie na pevninu kde už čaká na nás mikrobus. Mikrobus nás vyloží pred ubytovaním kde si zložíme veci a začneme riešiť odvoz k doktorovi ktorý nám ponúkne majiteľ ubytovania za 50 BAT na osobu keďže sme 4 tak hneď dá zľavu na 150 BAT za všetkých a keď už sedíme v aute a Tomčo vyťahuje najprv 100ku a potom dve 20ky povie ok takže konečná suma bola 140 BAT.
    Konečne prichádzame k doktorovi ktorý nepotvrdí diagnózu doktorky z Ko Mooku ale ani Majinu diagnózu čo samozrejme Maju ukľudní.
    Peťa musí byť aspoň dva dni mimo slnka takže ostávame v Ao Nang a uvidíme aj ďalej.

Druhý den v Ao Nang

January 3, 2020 in Thailand ⋅ ⛅ 27 °C

Petin zdravotný stav sa pomaličky zlepšuje, čo sa nedá povedať o Maji, ktorej teplota stúpa. Obidve majú naordinované nevychádzať na slnko takže sú celý deň na izbe.
    Ja s Tomčom vyrážame na motorkách hľadať nové ubytovanie v lokalite, ktorú nám poradila Ei, no nič zaujímavé sme nenašli tak sa vrátime na izbu, dáme spoločný obed a vyberáme druhú lokalitu, na ktorej tiež nič zaujímavé s našim cenovým limitom nenachádzame. Využívame Google a objavíme dva vhodné hotely, ktoré sa chystáme osobne preveriť.
    Večer sa zastaví Ei, tak spoločne vyrážame na obhliadku. Prvý hotel dobrý a aj cena jedna noc 1300 BAT (momentálne platíme 2000 BAT), druhý hotel tiež dobrý + má bazén cena 1700 BAT a že treba objednať cez agoda.com.
    Nasadame k Ei do auta, kde Tomčo jej referuje čo nám tetka povedala. V tom Ei otvára okno a začne komunikovať s tetkou, ktorá berie mobil a už niekam volá. Aaaaaaa máme novú cenu 1400 BAT kukneme na seba, to berieme. Tomčo vyberá kreditku a ide vyplatiť. Máme ubytovanie na 3 noci.
    Cestou späť sa zastavíme u Ei ktorá nás nepozve k sebe, lebo nemá upratané. Berie zázračnú vodu a ideme do reštaurácie, ktorú vybrala ona. Je to reštaurácia, v ktorej sme boli včera. Ei nás informuje že je to reštaurácia, ktorú navštevujú turisti dlhodobo ubytovaní v Ao Nang. Je tu čisto, dobré jedlo a hlavne dobrá cena.

Ešte k tej zázračnej vode - nemáme presne info, ale tá voda sa používa pri výrobe kávy, cca jedno poldeci sa zriedi s pol litra vody a to sa pije pri vysokej teplote a môže sa to aj potierať na kožu v protismere chĺpkov, čo Maja večer otestuje a ráno je bez teploty, tak uvidíme ako sa bude Maja cítiť cez deň. Tá voda smrdí, ako keby v nej boli ohorky z cigariet.

Presun Ao Nang > Ao Nam Mao

January 3, 2020 in Thailand ⋅ ⛅ 32 °C

Dnes má Tomčo z Ei dohodnutý výstup 1237 schodov k budhovi, takže ráno o 5:00 opúšťa našu spoločnú postieľku, čím ju ja získam celú len pre seba😀.
    7:20 pípa telefón - Maja píše: už sme hore.
    Celé zle, už je po mojom spánku.
    Dáme raňajky a netrpezlivo čakáme na Tomča, ktorý sa mal vrátiť o ôsmej a už je pol deviatej a od Tomča žiadne správy. Je niečo po deviatej a Tomčo konečne prichádza. My už máme zbalené a čakáme na Ei, kedy príde po naše kufre a dvoch pasažierov odvezie do nového hotela. Ja s Tomčom ideme na motorkách. Ubytujeme sa a vyrazíme smer pláž kde si dáme dobrý obedík a nasleduje kúpanie. Tomčo má dnes dohodnuté pracovné stretnutie a možno aj rande.😍😘💑
    Všetci dúfame že mu to rande výjde, aspoň bude o čom písať samozrejme, ak nám prezradí detaily.
    My vyrazíme smer Ao Nang na nákupy.

Súťaž aká tu ešte nebola

January 4, 2020 in Thailand ⋅ ⛅ 33 °C

Konečne je tu súťaž v ktorej je výhra vopred daná.

Kto uhádnete aký ľadoví čaj pije Peťka získa thajský ananás.

Predpokladám že do tejto súťaže sa zapoja aj ľudia ktorý už nechceli súťažiť 😀😀😀

Danka zase vyhráva 🎊🎊🎊

Cesta na Huay to waterfall

January 4, 2020 in Thailand ⋅ ☀️ 33 °C

Ráno sa prebúdzam ako prvý a na YouTube hľadám pesničku Bola raz jedna hviezdička, ktorou zobudím zvyšných spáčov veď už je 9:15. Tak dobre sa nám ešte nespalo, čo vypovedá o tom, že máme konečne poriadný matrac.
    Tomčo už kuká do mobilu a zahlási že on ide motorkou kuknúť na vodopád. Čo nám iné ostáva, ideme s ním.
    Sadáme na motorky a vyrážame. Prvá zastávka tankovanie kde Tomčo volá Ei - zmena plánu.
    Motorky parkujeme pred Makro obchodom, prichádza Ei a naša mototúra končí. Ide sa autom.
    Cestou Tomčo sadá za volant a vezie nás až k vodopádom, čo nieje dobré, ale našťastie sa nič nestalo🙄.
    Po desať minútovej túre k vodopádu, kde sa poniektorí dobré schladili po náročnom výstupe 😀, nasleduje cesta na hotel a večer ideme ako ináč z Ei do Krabi na trh. Na večerný troch sa nám páči. Hneď na začiatku objavujeme môj obľúbený vyprážaný hmyz, ktorý ochutnávam spolu s Ei.
    Je tu veľké množstvo dobrôt a zábavy, ktorú tiež otestujeme. V Tomčovi sa prebudí hazardný hráč a už kupuje lístky. No ani my nezaostávame a tiež kupujeme lístky, čo aj oľutujeme, lebo okrem mydla a pracieho prášku sme nič nevyhrali. No Tomčo, to už je iná liga. Vyhráva BICYKEL, nasledujú gratulácie. Ide sa ďalej na strelnicu, kde strieľame do plyšových hračiek a podľa počtu zostrelených plyšákov si Ei vyberá veľkého medveďa.
    Cestou domov sa ešte zastavíme v talianskej reštaurácii to bol Ei nápad dáme pizzu a nejaké talianské jedlo a poď ho do hotela.