Thailand
Tiger Cave Temple

Frau Yok

March 17, 2023 in Thailand ⋅ ⛅ 35 °C

Nach dem Abstieg und völlig durchgeschwitz, hatten wir uns ein Bier verdient! Aus der Tempelanlage raus und gleich einen kleinen Supermarkt angesteuert - sind bei Frau Yok gelandet.
      Sie sprach kein Englisch, aber eine herzensgute Seele. Dank der Technik mit Google haben wir uns verständigt (halbwegs).
      Sie hat uns thailändische Süßkartoffeln probieren lassen und eine Mango, die wir so noch nicht kannte...
      4 Geschmacksrichtungen!👍

Ranná rozcvička

February 19, 2023 in Thailand ⋅ ⛅ 33 °C

Nestihli sme to na začiatku dovolenky, tak sme si povedali, ak sa to podarí, tak na konci tam ešte "vybehneme". A podarilo sa. Pôvodný plán bol síce, že tam pôjdeme v sobotu, kedy malo byť ráno jasno a teda aj pekný východ slnka. Ale požičovňa motoriek nám zmenila plány. V piatok večer sa nám už žiadnu nepodarilo požičať. Niežeby už v žiadnej požičovni neboli, ale ani v ubytku, ani u Mr. Corda už nemali na požičanie nič, okrem jednej za 950 batov na deň. Tak to radšej nie :) Inde buď pýtali zálohu až 5 000 batov, alebo proste nebola to overená požičovňa a neriskovali sme to. Tomčo mi porozprával niekoľko príbehov, ako by to mohlo s požičaním motorky dopadnúť. A tak sme zmenili plány, motorku sme požičali v sobotu ráno a na východ slnka išli v nedeľu. Tomčo bol kus sklamaný, pretože v nedeľu už nemalo byť tak jasné ráno, mne to až tak nevadilo. Ja som bola rada, že to počas tejto dovolenky stíhame :) (zasa raz ďakujem babke a dedkovi, že na ten čas postrážili Adamka a ja som nemusela riešiť dilemu, či sa ho oplatí budiť a trápiť v nosiči, nehovoriac o doprave tam). A tak v nedeľu ráno ešte dávame Adamkovi jesť, ktorý bol ešte príliš unavený na to aby riešil, prečo sme obaja hore a šramotíme. Po svojom mliečku spokojne zaspal ďalej a nás pri ňom vystriedala babka. Okolo 5 ráno sa lúčim s Adamkom a sadáme na motorku. Všade ešte relatívne ticho a riadna tma. Priznávam, že z tejto jazdy na motorke a po tme som mala pomerne strach, hlavne keď sme po ceste stretli svorku psov, len tak pobiehajúcich po hlavnej ceste. Doprava bola veľmi slabá, ale na cestách sme neboli sami. Ešteže Tomčo vyzerá na motorke tak sebavedome, ne ako ja keď som si to skúšala v Klong Muang. Cesta trvala približne pol hodinu a výnimočne sme sa nestratili. Z turistov sme tam boli prví a zatiaľ jediní. Jeden z mníchov nám ukazoval cestu. V tej tme bol aj Tomčo nejako dezorientovaný, aj keď tu už nie raz bol. A tak kamera a voda do ruky a vydávame sa na cestu. Tie schody som si predstavovala úplne inak. Pre veľký úspech sme po asi prvej stovke schodov zistili, že kamera bojkotuje výstup a ostala niekde dole. Dúfajúc, že ju nájdeme v tej tme pri motorke sa vraciame späť, ale ona tam nie je. Keď už začínam mať obavy, kam zmizla, Tomčo si zrazu spomenie, že ju nechal na mieste kde sme stáli a riešili kade ísť. A tak sa opäť vydávame na cestu hore a teraz už naozaj, zdolať 1 260 poväčšine úzkych a vysokých schodov. Cesta hore nám trvala približne 30 minút. Zo začiatku sme išli opatrne, svietiac si pod nohy. S našou šikovnosťou by sme raz dva dakde zakopli. Asi v polke výstupu sa už rozvidnievalo. Ešte počas tmy sme míňali sochu, ktorá vyzerala za tmy relatívne živo. Až cestou dole som si bola istá, že to je len socha. Čakala som náročnejší výstup. Ale aj tak to bola fuška. Osobne ma dosť motivovalo, že po krátkych úsekoch bolo označené na zábradlí, koľko schodov už máme za sebou. Aj keď neveriaci Tomčo ma zneisťoval, že tomu nemám úplne veriť :) Taktiež sme už asi boli rozcvičení z národného parku v Klong Muangu. Po výstupe nás čakalo niečo ako botník, kde sme nechali naše topánky a videli, že tu predsa len dakto pred nami je. Jeden mních tu bol skôr. Nakoniec boli traja, ale dvaja z nich asi išli na boso. Východ slnka síce nebol dokonalý, mne to na zážitku neubralo. Užívala som si krásny výhľad. Na Thajsku dosť obdivujem, resp. na tejto časti (celé som zďaleka nevidela) prírodu a tie kopce, ktoré sa tiahnu popri Ao Nangu, ako aj popri niektorých plážach. Takto som si tu prírodu nepredstavovala, milo prekvapila. Po nejakej chvíli sa vyberáme na cestu späť. Z tej som mala obavy, že sa ozve moje koleno, ale zvládlo to. A celkom rýchlo sme už dole, zatiaľ čo ostatní sa ešte len vyberajú na cestu hore. Poobzeráme sa ešte po okolí a sadáme na motorku, aby sme ju stihli načas vrátiť. Keď sme zistili, že máme ešte časovú rezervu, kúpili sme po ceste naše obľúbené kurčatá a vychutnali si mäsité raňajky. Pri odovzdávaní motorky ma už miestami chytala panika, ako si ju obzerali, riešili dačo s brzdami, škrabanec na zadnej časti, ale nakoniec nám vrátili zálohu a išli sme spokojne preč.Read more

Tag 20 - Tiger Cave Tempel

May 10, 2023 in Thailand ⋅ ☁️ 32 °C

Leider quält sich Mattis seit ein paar Tagen mit Bauchschmerzen rum, weshalb Merlin und Nils den Nachmittag lediglich zu 2. den Tiger Cave Tempel besuchten. Der Name spricht erstmal nur für eine Höhle. Allerdings beinhaltet er, neben der Höhle, das exakte Gegenteil. Einen Tempel auf dem Berg! Neben einer halbstündigen Rollerfahrt über 30 Kilometer, geht es, um zum Tempel zu gelangen, 1260 Stufen & 369 Höhenmeter rauf. Manche Stufen hatten einen Abstand von ca 30cm. Ich erwähne mal nebenbei, dass es anstrengend war. Bei 36 Grad Außentemperatur sind 1260 Stufen definitiv fördernd. Bei zwischenzeitlichen 183 Herzschlägen pro Minute und einer Sauna-ähnlichen Schweißproduktion, sind wir nach 30 Minuten oben angekommen. Der Ausblick war es meiner Meinung nach wert. Nochmal würde ich es aber nicht machen.
      Danach war der Tag auch für unsere Körper zu Ende. Wir sind sicher wieder hinabgestiegen und heimgefahren. Danach wurde nur noch eins gemacht: Gechillt.
      Am Abend gab es noch leckere Wraps und Spaghetti im Sea Salt Restaurant, was sich in der „Stadt“ im 6. Stock befand. Wirklich schönes Ambiente und ein tolles Restaurant.

Tiger temple, then krabi to Bangkok

April 27, 2023 in Thailand ⋅ ⛅ 93 °F

We decided it was a good idea to climb 1,206 steps (some of them over knee high) in 115 degree heat without shade to a Buddhist temple on our way to the airport 😂 our driver thought we were crazy, and he was probably correct. But we made it, the monkeys were too tired from the heat to steal our shoes, and we loved the view. Then on to an amazing dinner ordered by Sarah and a walk through some of the Bangkok nightlife.Read more

Tiger Cave Tempel

December 23, 2019 in Thailand ⋅ ☀️ 29 °C

In den nahe gelegenen Tempel die es gehen. Wie nur hinkommen. Grab, war sehr teuer. Also liegen wir los und warteten auf ein Taxi oder sowas in der Art. Plötzlich sprach uns ein Thai an, ob er uns helfen kann. Er ließ es eine Frau in ihren Schriftzeichen aufschreiben was wir dem Taxi dann einfach geben können. Und keine 3 min später kam schon ein Taxi. Kurz verhandelt und schon ging es für die Hälfte (150THB) von Grab los. Dann schauten wir uns unten den Tempel an. Naja so besonders war es alle nicht, nachdem wir ja schon x andere Tempel gesehen hatten. Schön war er aber schon.Read more

Thailand/Krabi

April 16, 2021 in Thailand ⋅ ⛅ 31 °C

Mal wieder einen wunderschönen Tempel 🛕“Tiger Cave“ (Wat Tham Sua) besichtigt.Es ging 1.237 Treppen hoch und wurden dafür mit einem tollen Ausblick belohnt.

Es ist eine heilige Stätte und bekannt für die Tigerpfotenabdrücke in der Höhle, die hohen Buddha-Statuen und die anstrengenden Treppen zum Gipfel.Read more

Tiger Cave Temple, Krabi

June 30, 2022 in Thailand ⋅ ⛅ 31 °C

Following the events of yesterday, we had a lazy morning. Waking up feeling much better, we rented another scooter and rode to Tiger Cave Temple with a plan to take today easy. With the excitement of travelling, taking it easy never seems to happen and after 1260 steps, ascending 309m, we reached the top of the temple viewpoint. With the humidity as high as it was, the climb was challenging enough. At times the stairs were incredibly steep, with each concrete step requiring an increasing effort as we got higher, sometimes needing to use the handrail to pull ourselves up. By the time we reached the top we were hot, sweaty messes although the views were so worth it. Not only could we see for miles but we could also see local areas of heavy downpour in the distance and clear sky elsewhere. This is very typical of a Thailand climate. Fortunately Jess was feeling much better today!

Later on we enjoyed dinner and Jess bought a personalised passport case from a little market stall for a bargain price of 100 THB (£2.30).

Tomorrow we’re being picked up by mini bus at 7am to ride across mainland Thailand to catch a speedboat to Koh Samui. An early night is definitely in order!

Wat Tham Suea - Tiger Cave Tempel

October 19, 2018 in Thailand ⋅ 🌧 27 °C

1237 Stufen der Qualen, 350 Höhenmeter der Hölle und Muskelkater des Grauens.
      Jede Stufe ist anderst als die darauf folgende...
      Doch das alles hat sich wirklich gelohnt.
      Der Tempel wird auch mit "dem Himmel nah" übersetzt und so fühlt es sich an.
      Die Aussicht reicht Kilometer weit ins Landesinnere hinein und auf die benachbarten Berge mit Urwald bedeckt. Wirklich ein Traum. ⛰️
      Eine riesige Buddahstatur und ein kleiner Gebetstempel mitten auf dem Gipfel sind alles was hier zu finden ist und doch ist es so viel mehr als das.
      Es ist ein geniales Gefühl sagen zu können, wir waren hier.
      Und beim Rückweg nach Unten wurden wir sogar noch von einer Bande Affen und ihren Babys aufgesucht.🐒

Hotsprings, Emeraldpool, Blue Lagoon...

February 5, 2018 in Thailand ⋅ ⛅ 32 °C

....und Tigercavetempel standen heute auf dem Tourplan. Die 40 grad warmen heißen Quellen in natürlichen stufenartigen Wannen liegen ca. 60 km von Krabi entfernt. Ein Bad in den Hotsprings soll wie ein Jungbrunnen sein...Ich habe noch ein Plätzchen für ein Bad gefunden....mal sehen, was jetzt passiert....😉🤔🤗
      Und weiter ging es zum Emeraldpool und zur blauen Lagune. Nach einer kleinen Wanderung durch den Dschungel lag er im wunderschönen Smaragdgrün vor uns, der Emeraldpool.....und war voll mit badenden Menschen....Wir gingen weiter zur blauen Lagune. Was für ein Hellblau......wow....so schön...Da die Lagune 4 m tief ist, ist hier das Baden verboten.
      Wieder zurück zum Emeraldpool tummelten sich immer noch sooo viele Badende in dem schönen grünen Wasser....Hierher muss man wahrscheinlich früh am Morgen kommen....

Unsere letzte Station für heute war der Tigercavetempel....die 1237 Stufen zum Top haben wir uns bei dieser Hitze verkniffen....auch unten gab es genug zu sehen.

Den 3 motodiabli na vylete

December 21, 2016 in Thailand ⋅ ⛅ 24 °C

Ranajky sme zhltli (obdivovali sme thajsky pasovy grill, na jednej strane vlozis na druhej vypadne opecene) a hor sa objavovat obchodne ulicky, nakolko tu je cely cas zamracene a dokonca aj dazd. Nastastie len vcera a v noci.
      Ulicky jeden velky blsak, kde s Dankou skusame kupovat slapky. Najprv sa Danka vzdy na nieco vrhne, predavacovi zaziaria oci a nasledne zacnem ja dudrat, ze take nechcem, nepaci sa mi a pod. Zjavne to hrame kvalitne, lebo povodne ceny zrazu neplatia a aj slapky nakoniec kupujeme za menej. Len chudak Tomco kus prerobil na opalovacom kreme, ale na to tu sme. Pozorujeme ako to funguje ;)

Pocas toho sa snazime pozicat motorky a stastie nam nepraje. Vsetci chcu do zalohy pas a ten my nepustime z ruky. Nakoniec sa na nas usmeje stastie a odchadzame s jednym sivociernym a jednym zltociernym motodiablom.

Plan ist sa pozriet na Wat Tham Seua sa zacina realizovat. Je to len cca 25km, ale na motorkach, v tom motochaose co tu vladne a navyse kde sa jazdi na opacnej strane to zacina byt zaciatok zivotunebezpecnej zabavy...

Nadrozmerna socha Budhu umiestnena na miestnom kopci s pomaly kolmym spadom pre nas skryva lahodku v pocte takmer 1300 schodov, ktore treba vyslapat a ako poznamenal jeden anglican poniektore schody su vysoke ako gauc ;) Cca pri tristom schode uz mam dost, v polke myslim, ze ma to bude stat zivot. Postupne uz oddychujeme pomaly kazdych 20 schodov.
      Dakujeme bohu (teda Budhovi), ze je vonku zamracene a teda len cca 30 stupnov, ale bez slnka a "prijemna" 95percentna vlhkost...
      Zhora je uzasny vyhlad na vysoke vapencove skaly, rieku, ktora cez mesto Krabi vteka do mora a samotne more s ostrovcekmi. Socha Budhu a rozne ine socho-serepeticky popri nej tiez nie su na zahodenie.
      Cestou dole sme tak unaveni, ze nohy sa nam samostatne klepkaju.

Dole este pofotime zopar opic, pozrieme jaskynu, ktoru obyval tiger a neskor mu ju zabrali mnisi a pokracujeme do original Thai restauracie, kde sa hocijaky turista neodvazi.
      Z jednej misky, kde ma tetuska rozlozene uz predpripravene pokrmy dobe daky vtacik a Danka zacina vazne uvazovat, ci to prezije.
      Vo vode na pitie, ktoru sme dostali zadarmo Danka umyva pribory ;)
      Samozrejme zase to kvalitne stipalo, ale nebol to az taky zazrak ako vcera (mozno cenovo - za 3 obedy sme zaplatili spolu nejakych 4,5eur).

Cestou spat sa este zastavime v mestecku Krabi.
      Premavka sa zahustuje a nie je to sranda. Tomco na druhej motorke sedivie z nas dvoch vpredu (kedze nas nasleduje), ked hladame cesticky, vchadzame do protismerov, otacame sa cez plne ciary a pod. Niekedy s vedomim, ze ved sme v Thajsku, kde je cestny chaos standard a niekedy proste nechtiac koncime v protismere, kedze si nevieme zvyknut, ze je tu vsetko opacne.
      V Krabi pozrieme miestne nabrezie, pekny snehovobiely chram a narazime na velikanske miestne trhy, ktore treba asi vyskusat.
      Velka cast trhov je o jedeni a polovicku (aj viac) produktov ani neviem zadefinovat co je co. Oblubenym artiklom su rozne na palicke nastoknute jednohubky od napichnuteho parku, cez sunku a v nej neviem co az po napichnutu chobotnicku a podobne havede. Tiez som tu prvy krat v zivote videl salamove lizatko a podobne sialenstva.
      Keby som nechcel chudnut, tak tu sa dalo prezrat milionom roznych zaujimavych produktov.
      Tomco nakoniec kupuje nejake miniraznici na spilke, vraj velmi dobre a my s Dankou nakrajane extra sladucke mango. Az ked ho dojedame zistime, ze bol prilozeny sacok s niecim, co vyzera ako cukor. Po ochutnani je to vsak sol - stiplava.
      Takze ano! Plati, ze v Thajsku je vsetko pikantne este aj mango.
      Danka si este kupuje nieco, co sa vola jablko, chuti to ako hruska a vyzera ako cervena paprika.

Uz po tme sa vraciame domov, kde este skocime do hoteloveho bazena (od nasich izieb 10metrov), kde nie je prave najteplejsia voda, ale zase slana...

Este sa ide do mesta nieco zjest a naozaj perny den mame uspesne za sebou (cely clovek ma boli)...

Na foto Budha v jaskyni, biely chram v Krabi, schody (ktore boli nastastie uzavrete, vid. ich vyska), Danka v ultra uzkom a este sa postupne zuzujucom obchode so slapkami, Danka v Krabi na nabrezi s longtailboat a perfeknymi vysokymi a strmymi kopcami v pozadi (bohuzial na foto to uz nie je ono) a nejake vajickodobroty na miestnom trhu.

Wat Tham Sua, Tiger Cave Temple