June - July 2016

Lodny dennik spojenych karavanistov 07

June 19, 2016 in the United States ⋅ 🌙 26 °C

Do New Orleans sme prisli neskoro v noci a upichli sme to na noc opat na parkovisko pred Walmart :) Rano sme sa presunuli viac do centra mesta nedaleko Mercedes-Benz Superdome. Odtial sme sa vybrali do muzea 2. svetovej vojny kde sme sa motali par hodiniek. Bolo to super, len tam mali neskutocne preklimovane az som lutoval, ze som si do rozpaleneho mesta nezobral mikinu :) Po muzeu sme presli nakupnym outletom popri rieke Mississippi, presli sme Francuzskou stvrtou pomaly naspat ku karavanu. Vratili sme sa opat ku Walmartu doplnit suroviny a uvarit spagety, aby sme sa na vecer/noc mohli zase posunut dalej na zapad.Read more

Lodny dennik spojenych karavanistov 06

June 19, 2016 in the United States ⋅ ⛅ 24 °C

Z plaze sme sa zacali presuvat do cielovej desrinacie New Orleans. Cestou sme prechadzali cez mesto Mobile a z mostu sme zazreli velku bojovu lod, tak ze sa pojdeme k nej pozriet. Nakoniec sa ukazalo ze ide o cely komplex muzea k vietnamskej, korejskej a aj k 2. Svetovej vojne. Bohuzial sme prisli 2 hodiny po zaverecnej, tak sme pofotili co sa z takej dialky pofotit dalo a isli sme pomaly do karavanu pokracovat v ceste. Pristavil sa pri nas jeden american, ktory tiez nestihol vstup a nejakych 20 minut sme kecali o nasej ceste a co kde mozeme vidiet, comu sa oplati vyhnut a co naopak obist urcite nemame. Po rozluceni sme sa konecne prepravili do New Orleans, kde sme to na noc opat odpichli k Walmartu :)Read more

Lodny dennik spojenych karavanistov 05

June 18, 2016 in the United States ⋅ ⛅ 27 °C

Karavan sme na noc nakoniec zapichli na parkovisko medzi obchodaky. Rano ked sme sa zobudili sme si mohlu ist rovno dokupit potraviny a presunut sa do nedalekeho Panama City Beach skusit sa okupat v inej casti mexickeho zalivu :) More bolo po vcerajsej burke trochu chladnejsie, ale stale teplejsie a s lepsou plazou ako Zlate piesky :) Proste paradicka...Read more

Lodny dennik spojenych karavanistov 04

June 18, 2016 in the United States ⋅ ☀️ 29 °C

Z prveho kempu sme sa postupne snazili prepravit do Talahasee a dalej fo Panama City. Cestou sme sa zastavili v pravom americkom McDonalds, ktory bol cenovo na tom lepsie ako Bratislave. Inak cesta po americkych dialniciach celkom monotonna, siroke cesty, kopec jazdnych pruhov a skoro vsetko trpezlivi a ustretovi vodici (co som osobne necakal). Asi v polke cesty sme sa odpojili z dialnice na lokalnu cestu a sli sme pekne popri pobrezi. Asi 3 hodinky pred zapadom slnka sme to zapichli v nejakom mestecku a sli sa okupat na Maxico beach (niekde medzi Talahasee a Panama City). Super voda, biely piesok, malo ludi, prostr zasluzeny relax po celodennom soferovani :) Na plazi sme sa aj osprchovali a sli si do karavanu navarit veceru. Z miesta kde sme s karavanom parkovali nas vyhnala majitelka, lebo sme stali na sukromnom pozemku tsk sme to preparkovsli za roh a konecne sa najedli. Celou cestou po pobrezi bolo vysielanie v radiu prerusovane vystrahami bliziacej sa burky, ktoru sme nastastie lizli len okrajovo.Read more

Lodny dennik spojenych karavanistov 03

June 16, 2016 in the United States ⋅ ⛅ 25 °C

V Orlande presun MHD k pozicovni karavanov, kde na nas cakal 10-metrovy karavan... Prebehlo rychle zaskolenie a potom co najkratsou cestou do Walmartu na nakup, riadu, hrncov a hlavne prveho normalneho jedla. Nasledne sme sa presunuli do najblizsieho kampu, prve jedlo, sprcha a ciste oblecenie :)Read more

Lodny dennik spojenych karavanistov 02

June 16, 2016 in the United States ⋅ ⛅ 30 °C

Nocny pesi presun z letiska na autobusovu stanicu, kde sme prespali v spacakoch v zatisi na konci parkoviska - zatial najkvalitnejsi spanok za celu doterajsiu cest :) Z autobusky potom 7-hodinovy presun Megabusom do Orlanda.Read more

Lodny dennik osameleho plavca 04

June 15, 2016 in the United States ⋅ ⛅ 22 °C

Let z Bruselu vyrazil o 2 hodiny neskor a prisiel len s hodinovym mrskanim, asi isiel skratkou :) Odbavenie sa v NY na letisku na imigracnom dalsie super 2 hodinky :(

Lodny dennik osameleho plavca 03

June 15, 2016 in Belgium ⋅ 🌧 13 °C

Po prespanom lete z Prahy uz odbaveny v Bruseli. Dojst tu k svojmu gate-u je celkom pekna turistika, 20 minut chodze aspon prebralo usedene nohy a unavene oci :)